II LO   PG 32   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

godło Polski

Publiczne Gimnazjum nr 32 Dwujęzyczne w Białymstoku

• Zdjęcie siedzących uczniów z tarczą z napisem Najlepsze licea w Polsce -perspektywy
  • Zdjęcie probówek chemicznych z romawiającymi uczniami w tle

Silne Fundamenty

• Zdjęcie przedsawiające galowo ubranych uczniów

Odkrywaj. Ucz się. Bądź sobą.

• Zdjęcie 2 uczniów podczas przedstawienia

Dobre wzorce

Aktualności - bieżące wydarzenia w naszej szkole

Aktualności - ważne informacje

Sie 02

Stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku 2017 - naukowe

Dyrektor szkoły z dumą informuje,
że Prezydent Miasta Białegostoku przyznał naszym Uczniom 38. stypendiów
za wysokie wyniki i osiągnięcia w nauce
na rok szkolny 2017/2018. W gronie stypendystów wyróżnionych za wyniki
i osiągnięcia w nauce jest aż 19. uczniów
II LO i aż 19. uczniów PG 32. Nasza szkoła ma najliczniejsze grono stypendystów spośród wszystkich białostockich szkół.
- lista Stypendystów.
Wszystkim stypendystom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Sie 02

Stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku 2017 - techniczne

DYREKTOR II LO w Białymstoku SERDECZNIE GRATULUJE UCZNIOM, KTÓRYM PREZYDENT MIASTA BIAŁEGOSTOKU PRZYZNAŁ STYPENDIA ZA INNOWACYJNĄ MYŚL TECHNICZNĄ. Informujemy, że aż 45 uczniów II Liceum otrzymało tę nagrodę.
- lista Stypendystów.
Dyrektor szkoły informuje, że nasza szkoła ma najliczniejsze grono stypendystów
za innowacyjną myśl techniczną spośród wszystkich białostockich szkół.
To dla nas ogromna radość!
Sie 8

ZŁOTY MEDAL NA IGEO 2017

Anna Kurop zdobyła ZŁOTY MEDAL na 14. Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej (iGeo2017), która odbyła się w stolicy Serbii Belgradzie. Młodzież z Polski wywalczyła 1. miejsce drużynowo! To największy sukces młodych geografów w międzynarodowym konkursie od wielu lat! Gratulujemy.

Cze 23

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Wykazy dostępne są w zakładce: Strefa ucznia - podręczniki
Wykaz podręczników do oddziału międzynarodowego (II h i III h) zamieszczony jest w zakładce: Matura międzynarodowa - aktualności

Rozwijaj z nami pasję

Wszystko co powinieneś wiedzieć

Umożliwiamy naszym uczniom zarówno rozwój intelektualny jak również realizację własnych zainteresowań w bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych. Wykwalifikowana i życzliwa kadra pedagogiczna sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających uczniów. Zapraszamy na koła olimpijskie, językowe, artystyczne, sportowe oraz wiele innych.

School Learning

IB Diploma Programme

Realizujemy program IB "International Baccalaureate Diploma Programme"
  • DSD

Deutsches Sprachdiplom

Jako licencjonowana szkoła DSD spełniamy standardy placówek międzynarodowych
  • Pasch

PASCH

Należymy do wspólnoty PASCH-„Szkoły: Partnerzy Przyszłości”
  • Top academics

Middle Years Programme

MYP to odpowiednik programu IB dla uczniów w wieku od 13 do 16 lat

• Innowacje pedagogiczne II LO

Innowacje pedagogiczne są to nowatorskie rozwiązania programowe, wykraczanie poza ogólnie przyjęte schematy.

• Innowacje pedagogiczne PG32

Jesteśmy twórczy, poszukujący nowych dróg rozwoju i metod działania, jesteśmy otwarci na potrzeby naszych uczniów.

• E-learning

System zdalnego nauczania, który pozwala efektywnie wykorzystywać czas spędzany poza szkołą, alternatywa dla tradycyjnych metod nauczania..

• Biblioteka

Biblioteka jest miejscem zdobywania wiedzy, spotkań, dyskusji, odpoczynku i realizacji pasji uczniów. Sieć komputerowa umożliwia elektroniczną ewidencję wypożyczeń.

Naukowe

Olimpiady oraz konkursy przedmiotowe pobudzają aktywność intelektualną, rozwijają pasje poznawcze oraz umożliwiają zdolnej młodzieży sięganie po najwyższe laury.

Sportowe

Sport nie tylko rozwija fizycznie, ale także kształtuje charakter, wzbogaca osobowość, uczy szlachetnej rywalizacji, pozwala uczniom poczuć, jak smakuje sukces.

Artystyczne

Ekspresja artystyczna, która cechuje osoby o szczególnej wrażliwości, pozwala utalentowanej młodzieży dostrzegać piękno otaczającego świata oraz spełniać swoje marzenia.

Cele naszej szkoły

Telewizja szkolna

Telewizja szkolna to idea w pełni prowadzona i rozwijana przez naszych uczniów.
Tu masz okazję realizować swoją pasję, jednocześnie dokumentując najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.