Jednym z celów Uniwersytetu Jagiellońskiego jest poszukiwanie najzdolniejszych przedstawicieli młodego pokolenia, których różnorodne talenty wykraczają poza sztywne ramy oceny i dołożenie starań, aby wspierać rozwój tych osób– z poszanowaniem wolności twórczej i indywidualizmu każdej i każdego z nich. Właśnie dlatego ponownie organizujemy konkurs o przyznanie Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Stypendium UJ jest przyznawane za wybitne wyniki w nauce i kierujemy je do osób, które chcą podjąć studia na naszej Uczelni w najbliższym roku akademickim.

Korzystając z okazji, zapraszamy Państwa do udziału 24 marca br. w Dniu Otwartym UJ, w trakcie którego będziemy prezentować m.in. ofertę stypendialną Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym Stypendium UJ oraz płynące z niego korzyści.

Laureatom Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego zapewniamy:

• stypendium w wysokości 2000 zł miesięcznie, przyznawane na cały okres jednolitych studiów magisterskich, studiów pierwszego lub drugiego stopnia;

• uzyskanie maksymalnego wyniku kwalifikacji w rekrutacji na studia na wybranym przez siebie kierunku (poza kierunkami prowadzonymi przez Collegium Medicum UJ);

• możliwość realizacji programu studiów według indywidualnego planu lub programu studiów;

• opiekę naukową nauczyciela akademickiego UJ;

• gwarancję miejsca w akademiku.

Nabór wniosków w konkursie o Stypendium trwa do 15 kwietnia 2023 roku. W tym czasie kandydat powinien wypełnić elektroniczny formularz oraz przesłać drogą mailową dokumenty i przygotowane przez siebie materiały.

Konkurs o przyznanie stypendium składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie Kapituła Stypendium dokonuje selekcji zgłoszeń na podstawie dostarczonych materiałów. W drugim etapie Kapituła prowadzi rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami, podczas których będą oni mogli dodatkowo zaprezentować swoje osiągnięcia oraz zainteresowania, pomysły, projekty i plany, które chcieliby zrealizować, studiując na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Rocznie oferujemy 7 stypendiów.

Do udziału w konkursie zapraszamy:

• uczniów klas maturalnych;

• absolwentów liceum/technikum, którzy ukończyli szkołę średnią nie dawniej niż w 2020 r. i nie podjęli studiów;

• studentów studiów pierwszego stopnia, którzy ukończyli szkołę średnią nie dawniej niż w 2020 r., i chcą podjąć studia drugiego stopnia.

O korzyściach płynących z naszego Stypendium najlepiej opowiadają sami Stypendyści: stypendia.uj.edu.pl/stypendium-uj/materialy-informacyjne.

Na naszej stronie zamieściliśmy również materiały, które mogą Państwo wykorzystać na stronach internetowych czy w mediach społecznościowych, aby wiadomość o Stypendium dotarła do zainteresowanych nim osób.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat Stypendium oraz z jego regulaminem, umieszczonymi na stronie stypendia.uj.edu.pl. Chętnie udzielimy odpowiedzi na ewentualne pytania – jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (+48) 12 663 26 88.

Szczegółowe informacje na stypendia.uj.edu.pl