Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w roku szkolnym 2023/2024 będzie realizował cykl warsztatów naukowych pn. „FABRYKA LEKÓW - od pomysłu do produktu”, które są kontynuacją działań projektu „FABRYKA LEKÓW – od pomysłu do produktu” realizowanego w latach 2019-2023 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Jaki jest cel?

Warsztaty naukowe mają na celu wspieranie rozwoju kompetencji kluczowych niestandardowych odbiorców szkolnictwa wyższego – uczniów liceów ogólnokształcących, niezbędnych z punktu widzenia rynku pracy i społeczeństwa.

Planowany zakres tematyczny warsztatów:

MODUŁ 1: OD TEORII DO SYNTEZY:

1. Laboratorium chemiczne

2. Projektowanie w 3D w poszukiwaniu nowych leków

3. Synteza leku - nauka czy magia?

MODUŁ 2: KREATYWNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTOW W FARMACJI

1. Farmaceuta może być także artystą

2. Czy leki są bezpieczne?

3. Jak działa lek?

4. Bezpieczeństwo substancji chemicznych

5. Bezpieczeństwo stosowania leków roślinnych

6. Dopalacze – fenomen i zagrożenie

7. Marketing a leki.

Nasza szkoła dostała tylko 6 miejsc na warsztaty naukowe Fabryka Leków 2023/24. Uczniowie chętni do wzięcia udziału w zajęciach muszą spełniać następujące warunki:

- nie mogli brać udziału we wcześniejszym  projekcie Fabryka Leków,

- są uczniami klas 2 i 3.

Czekamy na wasze zgłoszenia. Zajęcia odbywają się w soboty. Dokumenty do wypełnienia u opiekuna projektu pani Sylwii Łapińskiej (w bibliotece szkolnej)

Więcej informacji pod linkiem: https://www.umb.edu.pl/wf/fabryka_lekow/warsztaty