Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

OGROMNY SUKCES NASZEJ ABSOLWENTKI!!!

Z przyjemnością możemy poinformować, że nasza absolwentka Ewelina Marcinkiewicz otrzymała stypendium Fulbrighta w ramach Graduate Student Award. Fullbright to bardzo prestiżowe stypendium o wartości 47000 USD przyznawane dla wybitnych Polaków chcących studiować w USA. Ewelina aplikowała na studia w stanach jako stypendysta i otrzymała ofertę na kierunek Applied Urban Science and Informatics (studia informatyczne) od New York University. NYU dodatkowo przyznał naszej absolwentce stypendium za wyjątkowe osiągnięcia w wysokości 26000 USD (co zdarza się bardzo rzadko). Cała kwota stypendiów pozwoli Ewelinie pokryć zarówno koszty studiów jak i utrzymania się w Nowym Yorku. Nasza absolwentka rok akademicki zacznie we wrześniu 2018. Z ciekawostek warto dodać, że New York University w Stanach ma renomę jednej z najlepszych szkół wyższych w kraju i na świecie. Ewelina Marcinkiewicz jest absolwentką pierwszego rocznika realizującego w naszej szkole program matury międzynarodowej IB Dipolma Programme, a obecnie przebywa na rocznym stypendium w Singapurze na National University of Singapore (#1 wśród uczeni w Azji). Po zakończonym stypendium Ewelina zamierza kontynuować studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

                                                                                                                  Gratulujemy serdecznie,
                                                                                                                      Dariusz Bossowski
                                                                                             dyrektor szkoły wraz z całą społecznością szkolną

Ewelina

Kontakt

85 65 11 416