W XXV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 nasze liceum uplasowało się na I miejscu w woj. podlaskim i na 13.miejscu w Polsce. To ogromny sukces Dyrekcji , Nauczycieli i Uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej  Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.

12 stycznia 2023 r. w auli Akademii Leona Koźmińskiego odbyła się Gala XXV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Na uroczystość zostali zaproszeni dyrektorzy najlepszych szkół w Polsce oraz  nauczyciele i przedstawiciele uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: pan Dyrektor Dariusz Bossowski i p. wicedyrektor Sylwia Toczydłowska, nauczyciele:  p. Agnieszka Czajkowska i p. Elżbieta Kackieło oraz uczniowie: Radosław Skorupski, Karolina Kusznierczuk, Martyna Szumowska, Przemysław Twarowski, Maria Piekarska, Grzegorz Smyk, Tomasz Mioduszewski, Natalia Rogucka, Natalia Bielecka, Oliwier Rosinski, Julia Truchel, Zofia Sakowicz.

link: Ranking Szkół - TVP Białystok

link: Ranking Szkół - Poranny