Z dumą i radością informujemy społeczność szkolną, że dnia 4 marca Komitet Olimpijski OliJP- SP ogłosił listę osób zakwalifikowanych do zawodów III stopnia (etap centralny) Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych.

Do ostatniego etapu przystąpi tylko 6 uczestników olimpiady z województwa podlaskiego, w tym aż pięcioro naszych uczniów. Są to (według kolejności listy rankingowej):

Zuzanna Trojgo z klasy 8a – miejsce 4 w kraju

Tomasz Pogorzelski z klasy 8a – miejsce 43 w kraju

Maja Brzozowska z klasy 8a – miejsce 49 w kraju

Aleksandra Łukaszewicz z klasy 8a – miejsce 123 w kraju

Anna Ptaszyńska z klasy 8b – miejsce 156 w kraju

Sukces naszych uczniów to wynik ich wielomiesięcznej, ciężkiej pracy, stos przeczytanych książek, wiele napisanych prac, dziesiątki rozwiązanych zadań gramatycznych, poszerzanie wiedzy o zagadnienia filozoficzne, historyczne, teoretycznoliterackie. To za nimi, a przed nimi: 25 marca kolejny etap pisemny (esej odwołujący się do wiedzy o przeczytanych tekstach oraz kolejny test językowy) i etap ustny, który odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia, w Warszawie / Konstancinie-Jeziornie.

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom, życzymy wytrwałości w dalszej pracy i powodzenia w zawodach III stopnia !

Agata Rybarczyk