godło Polski

• Artykuły

Stypendyści Zarządu Województwa Podlaskiego 2017r.

Stypendia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen na koniec roku szkolnego powyżej 5,00 i byli co najmniej trzykrotnym laureatem konkursu/olimpiady/turnieju na szczeblu wojewódzkim bądź jednokrotnym na szczeblu ogólnopolskim/międzynarodowym. Wśród wyróżnionych znalazło się aż 17 uczniów naszej szkoły:

1. Magdalena Alifier kl. 2a
  2. Zuzanna Biesiada kl. 1b
  3. Filip Artut Bossowski kl. 1h
  4. Filip Dziekoński kl. 1h
  5. Michał Gerasimiuk kl. 2h
  6. Karol Janiuk kl. 1h
  7. Karol Jóźwik kl. 2g
  8. Aleksandra Kamianowska kl. 2e
  9. Jan Jakub Kamiński kl. 3c
  10. Anna Kurop absolwentka II LO
  11. Artur Malesza kl. 3f
  12. Weronika Motkowska kl. 3a
  13. Marta Nazaruk absolwentka II LO
  14. Konrad Pauk kl. 3a
  15. Urszula Bogusława Radziszewska kl. 3a
  16. Krzysztof Składanek kl. 3a
  17. Agnieszka Szpakowska kl. 1h

Lista stypendystów w PDF

Grono naszych stypendystów powiększyli także uczniowie klas 7 SP i pierwszych LO, którzy od 1 września 2017r. uczą się w murach naszej szkoły:

1. Weronika Kaja Czubek kl. 1h
  2. Emilia Fiedosiuk kl. 1h
  3.  Mariusz Kossakowski kl. 7a
  4. Karolina Móżdżyńska kl. 1b
  5. Stanisław Antoni Pańkowski kl. 7a
  6. Magdalena Martyna Staworko kl. 1h
  7. Zuzanna Zajączkowska kl. 1b

Lista stypendystów w PDF

Marszałek Województwa Podlaskiego przyznał 52 stypenia za szczególne osiągnięcia naukowe. Nasi stypendyści stanowią najliczniejsze grono wśród wszystkich nagrodzonych uczniów ze szkół z województwa podlaskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

dyrektor szkoły
Dariusz Bossowski

Finał akcji Szkoły dla Drogi

Z inicjatywy Pana Dyrektora Dariusza Bossowskiego, na początku grudnia, w naszej szkole zorganizowano akcję Szkoły dla drogi. Akcja polegała na zbiórce słodyczy, czapek, rękawiczek i szalików dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat, które to dziś zostały przekazane Stowarzyszeniu Droga. Zarówno uczniowie, jak i kadra pedagogiczna z wielkim zaangażowaniem włączyła się do tak szlachetnej inicjatywy. Wszak dla każdego z nas w tym szczególnym okresie ważna jest bliskość i poczucie, że jest ktoś, komu nie jesteśmy obojętni.
Dziękujemy wszystkim za dobre serce!!!

Koordynatorki akcji: Anna Czerniakiewicz i Alicja Kamińska

Olimpiada Chemiczna

Z wielką radością informuję, że do II etapu 64 Olimpiady Chemicznej zakwalifikowali się Jan Sadowski z kl. 3 h oraz Adrian Romaniuk z kl. 3 i. Gratulujemy Jankowi i Adrianowi i życzymy dalszych sukcesów! Powodzenia na kolejnych zawodach teoretycznych i laboratoryjnych.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

FaceBook  Twitter

Niemiecka literatura - czytamy to, co dobre!

Dnia 14.12.2017 uczniowie klasy VII z grupy językowej pani prof. Moniki Jaroszewicz wzięli udział w lekcji bibliotecznej z cyklu ,,Niemiecka literatura – czytamy to, co dobre!”. Zajęcia oparte były na lekturze niemieckiego autora Andreasa Steinhöfela: ,,Rico, Oskar i głebocienie”. Uczniowie wcielili się w rolę detektywów, rozwiązujących zagadkę zawartą w powieści. Podczas zajęć przenieśli się do stolicy Niemiec, poznając jego zabytki, historię, ciekawe miejsca. Zajęcia te zachęciły uczniów do poznawania dalszych przygód ich niemieckich rówieśników z powieści - Rico i Oskara, a także do sięgania po dzieła innych niemieckich autorów.

OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW

Do zawodów drugiego stopnia XIII OMJ (2017/18)

zakwalifikowały się następujące osoby:

• Bagiński Szymon kl. III a PG
  • Mąka Julia kl. II a PG
  • Omieliańczyk Kacper kl. VII a SP
  • Pańkowski Stanisław kl. VII a SP
  • Pyzowski Rafał kl. III a PG
  • Terlecki Wiktor kl. IIIb PG

Następny etap już 13 stycznia 2018 r.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny koordynator - Ewa Sadowska

Dzień korzystania bez telefonu

O to, by odłożyć telefon i porozmawiać z koleżanką i kolegą przez cały dzień apelowali uczniowie z grupy dziennikarskiej klasy IG. To oni przygotowali wiele atrakcji podczas Dnia korzystania bez telefonu. Były ulotki i plakaty, ale też wydarzenie na Facebooku. Młodzież z klasy Ig przygotowała też filmiki promujące tę akcję społeczną. Na długie przerwie wyznaczeni uczniowie zachęcali do tego, by odłożyć telefon i zatańczyć belgijkę. O 14.50 zorganizowali spotkanie przy kawie i herbacie. Było ono doskonałą okazją do rozmowy i poznania się- oczywiście bez telefonu.

Zachęcamy do wysłuchania reportażu w Radiu Białystok:

Nasz "Dzień korzystania bez telefonu" opisuje Poranny.pl:

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Do okręgowego etapu XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowały się następujące osoby:

• Artur Malesza (III f),
  • Zuzanna Dorota Krawczyk (III h)
  • Karolina Marciniak (II f).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie z Panią Agnieszką Romaszewską-Guzy i Panem Jarosławem Guzy

12 grudnia 2017r. uczniowie klas 2b, 2c, 2f mieli możliwość uczestniczenia w seminarium naukowym o obliczach współczesnych konfliktów międzynarodowych. Wykład poprowadzili: Pani Agnieszka Romaszewska-Guzy i Pan Jarosław Guzy.

Pani Agnieszka Romaszewska-Guzy jest dziennikarką prasową i telewizyjną, dyrektorem Biełsat TV, a od 2011 wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Pan Jarosław Guzy to pierwszy przewodniczący NZS, polityk, przedsiębiorca.