II LO   PG 32   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

godło Polski

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Publiczne Gimnazjum nr 32 Dwujęzyczne w Białymstoku

  • Home
  • Aktualności
  • Artykuły
  • Laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017 r.

Program uroczystości:

godz. 8.00 - Msza Święta w intencji Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Szkoły w Kaplicy  p. w. Matki Bożej Różańcowej ul. Antoniukowska 60.

II Liceum Ogólnokształcące
im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

godz.  9.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla Uczniów klas pierwszych Liceum w sali gimnastycznej,

godz.  9.30 - spotkania uczniów klas pierwszych Liceum z wychowawcami w salach,

godz. 11.00 - test poziomujący z języka angielskiego dla Uczniów klas pierwszych Liceum (oprócz klasy I b, h),

godz. 10.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla Uczniów klas trzecich Liceum w sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami w salach,

godz. 11.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla Uczniów klas drugich Liceum w sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami w salach.

Wszystkich Uczniów obowiązuje strój galowy. 


Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku
Publiczne Gimnazjum nr 32 Dwujęzyczne w Białymstoku

godz. 12.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla Uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w sali gimnastycznej,

godz.  12.30 - spotkania Uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z wychowawcami w salach,

godz. 14.30 - test poziomujący z języka angielskiego dla Uczniów klas siódmych SP.

Wszystkich Uczniów obowiązuje strój galowy.

Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w sali gimnastycznej zapraszamy serdecznie Rodziców.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Organizacja roku szkolnego 2017/2018

Szanowni Nauczyciele, uprzejmie informuję że:

  • 28.08.2017 r. (poniedziałek) – odbędzie się zebranie zespołów przedmiotowych z Dyrektorem Szkoły w następujących godzinach:
    • godz. 8:00 – język polski, wiedza o kulturze, łacina LO,
    • godz. 8:30 – zespól humanistyczny PG i SP,
    • godz. 9:00 – historia, wos LO,
    • godz. 9:30 – matematyka LO,
    • godz. 10:00 – zespół matematyczno-przyrodniczy PG i SP,
    • godz. 10:30 – biologia LO,
    • godz. 11:00 – chemia LO,
    • godz. 11:30 – fizyka LO,
    • godz. 12:00 – geografia, podstawy przedsiębiorczości LO,
    • godz. 12:30 – język angielski LO,
    • godz. 13:00 - język angielski PG i SP,
    • godz. 13:30 – język niemiecki, francuski, rosyjski LO,
    • godz. 14.00 – język niemiecki PG i SP,
    • godz. 14.30 – informatyka, zajęcia artystyczne, informatyka LO, PG i SP,
    • godz. 15.00 – religia LO, PG i SP,
    • godz. 15.30 – wychowanie fizyczne, edukacja dla bezpieczeństwa LO, PG i SP.
  • 29.08.2017 r. (wtorek) – w godz. 9:00 - 13:00 odbędzie się Plenarna Rada Pedagogiczna – organizacja i plan pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018 – część I
  • 30.08.2017 r. (środa) – w godz. 9:00 - 13:00 odbędzie się Plenarna Rada Pedagogiczna – organizacja i plan pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018 - część II (około godz. 10:00 będą robione zdjęcia przez fotografa całej Radzie Pedagogicznej).
  • 31.08.2017 r. (czwartek) – w godz. 9:00 - 16:00 realizacja zadań związanych z organizacją nowego roku szkolnego oraz zebranie zespołu Nauczycieli z Dyrektorem Szkoły o :
    • godz. 9:00 – zebranie zespołu wychowawców klas oraz asystentów wychowawców klas II i III PG oraz klas VII SP sala 3,
    • godz. 10:30 – zebranie zespołu wychowawców klas oraz asystentów wychowawców klas I LO sala 4,
    • godz. 12:00 – zebranie zespołu wychowawców klas oraz asystentów wychowawców klas II LO sala 5,
    • godz. 13:30 – zebranie zespołu wychowawców klas oraz asystentów wychowawców klas III LO sala 6,
    • godz. 15:00 – zebranie zespołu ds. wdrożenia zmian w statucie szkoły, gabinet dyrektora.
  • 01.09.2017 r. (piątek) – w godz. 9:00 - 16:00 realizacja zadań związanych z organizacją nowego roku szkolnego oraz zebrania zespołów Nauczycieli z Dyrektorem Szkoły o :
    • godz. 9:00 – zebranie zespołu nauczycieli wychowania fizycznego sala 3,           
    • godz. 10:00 – zebranie zespołu ds. programu DSD oraz projektu PASCH sala 242,
    • godz. 10:30 – zebranie zespołu ds. współpracy z wyższymi uczelniami sala 247,
    • godz. 11:00 – zebranie zespołu ds. dwujęzyczności sala 133,
    • godz. 12:00 – zebranie zespołu ds. matury międzynarodowej sala 133,
    • godz. 14:00 - zebranie zespołu ds. MYP sala 133.
  • 04.09.2017 r. (poniedziałek) – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
    • kl. I LO o godz. 9:00,
    • kl. III LO o godz. 10:00,
    • kl. II LO o godz. 11:00,
    • kl. Gim. i SP o godz. 12:00.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Sukces II LO we współzawodnictwie sportowym

Z radością informuję, że II LO zajęło IV miejsce w województwie podlaskim we współzawodnictwie sportowym szkół w roku szkolnym 2016/2017.
Gratulacje dla wszystkich Uczniów i Nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Współzawodnictwo sportowe szkół jest sumą wyników z poszczególnych dyscyplin sportowych dziewcząt i chłopców. Słowa uznania należą się całemu zespołowi Nauczycieli wychowania fizycznego  za wspaniałe przygotowanie naszej młodzieży do rywalizacji z najlepszymi w województwie. Jesteśmy postrzegani jako szkoła, która wyśmienicie potrafi przygotować do matury, ale również zagospodarować potencjał aktywności fizycznej swoich Uczniów.
Dziękuję całej Radzie Pedagogicznej za wspieranie młodych sportowców.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Matura na 100%

Z przyjemnością informujemy, że absolwentka II LO Zofia Teresa Cieślińska została finalistką tegorocznej edycji projektu "Matura na 100%".

„Matura na 100 procent” to 3. edycja ogólnopolskiego konkursu dla Maturzystów, którzy zdali najlepiej maturę w kraju. W tym roku bardzo surowe kryteria regulaminowe spełniło tylko 65. tegorocznych maturzystów zdających egzaminy prowadzone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Wszyscy finaliści otrzymają specjalne dyplomy oraz dwujęzyczne rekomendacje, a informacja o ich sukcesie trafi do szkół, organów prowadzących oraz urzędów marszałkowskich.

Dariusz Bossowski

dyrektor szkoły

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA GEOGRAFICZNA 2017- Anna Kurop zajęła 3 miejsce na świecie i zdobyła złoty medal

Z wielką przyjemnością informuję, że Anna Kurop zdobyła ZŁOTY MEDAL i 3 miejsce indywidualnie na 14. Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej (iGeo2017), która odbyła się w stolicy i największym mieście Serbii - w Belgradzie. Na Międzynarodowej Olimpiadzie reprezentantami Polski było czterech uczniów: Anna Kurop z II LO w Białymstoku, Daniel Dylewski z VIII LO Warszawie, Jakub Pypkowski z VI LO w Bydgoszczy oraz Adrian Krzemiński z III LO w Tarnowie. Młodzież wywalczyła 1. miejsce drużynowo! Polacy zostali najlepszymi geografami na świecie. To największy sukces młodych geografów w międzynarodowym konkursie od wielu lat!
Mistrzem i opiekunem Anny Kurop była pani profesor Małgorzata Błoszyńska.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

Artykuł na stronie MEN:

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku 2017 - naukowe

Dyrektor szkoły z dumą informuje, że Prezydent Miasta Białegostoku przyznał naszym Uczniom 38. stypendiów za wysokie wyniki i osiągnięcia w nauce na rok szkolny 2017/2018. W gronie stypendystów wyróżnionych za wyniki i osiągnięcia w nauce jest aż 19. uczniów II LO i aż 19. uczniów PG 32. 
Nasza szkoła ma najliczniejsze grono stypendystów spośród wszystkich białostockich szkół.
Stypendium otrzymali następujący Uczniowie:

  1. Magdalena Alifier
  2. Zuzanna Dominika Biesiada
  3. Maja Bogucka
  4. Filip Artur Bossowski
  5. Filip Dziekoński
  6. Julia Iwańczuk
  7. Karol Janiuk
  8. Jan Jakub Kamiński
  9. Grzegorz Kiersnowski
  10. Justyna Kuryłowicz
  11. Kamila Mistarz
  12. Miłosz Kamil Moroz
  13. Dominik Myśliwiec
  14. Wojciech Olszewski
  15. Konrad Pauk
  16. Urszula Bogusława Radziszewska
  17. Małgorzata Szeląg
  18. Agnieszka Szpakowska
  19. Wiktor Terlecki
  20. Kamil Barszczewski
  21. Gabriela Brzozowska
  22. Izabela Dakowicz
  23. Michał Gerasimiuk
  24. Magdalena Falkowska
  25. Jacek Jakimiuk
  26. Karol Jóźwik
  27. Aleksandra Kamianowska
  28. Dariusz Klimowicz
  29. Aleksandra Kondrat
  30. Anna Kurop
  31. Artur Malesza
  32. Weronika Motkowska
  33. Weronika Paszko
  34. Aleksandra Rynkiewicz
  35. Krzysztof Składanek
  36. Krzysztof Szczęsnowicz
  37. Damian Werpachowski
  38. Marcin Wojtkowski

Wszystkim stypendystom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku 2017 - techniczne

DYREKTOR  II LO w Białymstoku SERDECZNIE GRATULUJE UCZNIOM, KTÓRYM PREZYDENT MIASTA BIAŁEGOSTOKU PRZYZNAŁ STYPENDIA ZA INNOWACYJNĄ MYŚL TECHNICZNĄ.
Informujemy, że aż 45 uczniów II Liceum otrzymało tę nagrodę.
Oto lista Stypendystów:

  1. Szymon Awruk
  2. Anna Bożuk
  3. Tomasz Bukłaho
  4. Filip Cesnowski
  5. Mateusz Jan Ciupa
  6. Aleksandra Daniluk
  7. Adam Dubowski
  8. Magdalena Falkowska
  9. Michał Gawędzki
  10. Mateusz Godlewski
  11. Oliwia Hankowska
  12. Jakub Denis Jackowski
  13. Patryk Kaczor
  14. Mariusz Karpowicz
  15. Dariusz Klimowicz
  16. Aleksandra Kondrat
  17. Martyna Korotkiewicz
  18. Monika Korzeniecka
  19. Izabela Krzywosz
  20. Agata Kwiatkowska
  21. Łukasz Laskowski
  22. Kinga Anna Lipiszko
  23. Joanna Łukaszewicz
  24. Michał Mioduszewski
  25. Jakub Muszyński
  26. Jakub Myśliwiec
  27. Rafał Niemkuć
  28. Agnieszka Niska
  29. Dominik Nurkowski
  30. Weronika Paszko
  31. Gabriela Proszczuk
  32. Mateusz Rećko
  33. Mateusz Roszkowski
  34. Szymon Rutkowski
  35. Tomasz Smolarczyk
  36. Maciej Smółko
  37. Maciej Sobolewski
  38. Kamil Sokołowski
  39. Bartosz Szepietowski
  40. Kacper Robert Toczydłowski
  41. Damian Werpachowski
  42. Agnieszka Wilczewska
  43. Marcin Wojtkowski
  44. Krzysztof Wyszyński
  45. Łukasz Zalewski

Dyrektor szkoły informuje, że nasza szkoła ma najliczniejsze grono stypendystów za innowacyjną myśl techniczną spośród wszystkich białostockich szkół. To dla nas ogromna radość!

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku 2017 - artystyczne

Dyrektor Szkoły z dumą informuje, że Prezydent Miasta Białegostoku przyznał stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej na rok szkolny 2017/2018.

Stypendium otrzymali następujący Uczniowie:

  1. Julia Kuzyka
  2. Eryk Siemianowicz
  3. Sylwia Sobolewska
  4. Paulina Orlińska
  5. Julia Klim

Wszystkim stypendystom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Kontakt

85 65 11 416