II LO   PG 32   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

godło Polski

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

  • Home
  • Aktualności
  • Artykuły
  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 klas trzecich LO

LXI Olimpiada Astronomiczna

Osoby zainteresowane udziałem w LXI Olimpiadzie Astronomicznej zachęcam do zapoznania się z materiałami dostępnymi pod adresem:

http://www.planetarium.edu.pl/61/AFISZ_LXI_OA.pdf

Zadania z pierwszego etapu należy przesłać do 16.10.2017.

Wszystkie szczegóły oraz pomoc można uzyskać u opiekuna koła astronomicznego p. Tomasza Białkowskiego

Zajęcia koła astronomicznego odbtwają się w piątki od godz. 14.50

Czytaj dalej

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Uroczysta gala wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Białegostoku

 W poniedziałek, 16 października, w VI Liceum Ogólnokształcacym w Białymstoku odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas miejskiej uroczystości prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył  pracownikom oświaty – nauczycielom i dyrektorom – Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Prezydent pogratulował wyróżnionym i złożył wszystkim nauczycielom życzenia z okazji ich święta.
Prezydent Miasta Białegostoku przyznał nagrodę za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej dyrektorowi szkoły panu Dariuszowi Bossowskiemu.
Prezydent Miasta Białegostoku na wniosek dyrektora szkoły przyznał nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej nauczycielom:
pani Marcie Bieleckiej- wicedyrektorowi szkoły, pani Marcie Zackiewicz- Wasilewskiej- wicedyrektorowi szkoły, pani Dorocie Dobrowolskiej, pani Danucie Matreńczyk, pani Marcie Pawłowskiej- Banach, pani Ewie Sadowskiej.
Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Obiady w listopadzie

Przypominamy o możliwości wykupienia obiadów na listopad

(21 dni, 02.11 – 01.12 oprócz 22.11.2017)

Kwota opłaty: 189 zł

Wpłaty będą przyjmowane w dniach:

23.10.2017 – 27.10.2017

Po tym terminie opłaty nie będą przyjmowane.

Uczniowie wyjeżdzający w tych dniach na wycieczki, powinni dokonać wpłaty wcześniej.

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Szkolne Koło Caritas

   W związku z Tygodniem Misyjnym poświęconym modlitwie i pomocy misjonarzom pracującym w krajach trzeciego świata wśród ubogich i cierpiących, Szkolne Koło Caritas organizuje zbiórkę pieniężną na rzecz misji. Będzie ona miała miejsce od 23 -27 października w naszej szkole. Wolontariusze SKC przejdą z puszkami po klasach oraz będą czekać na ofiarodawców na stoisku przy pokoju nauczycielskim. W czwartek 26 października zapraszamy również na kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działalności misyjnej. Prosimy o wsparcie naszej akcji.

Bohdan Mroczko - opiekun Szkolnego Koła Caritas.

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

II OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY o RODZINIE

Zapraszamy chętnych uczniów liceum do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie. Harmonogram znajduje się w zakładce II LO/Olimpiady

Koordynatorem w szkole jest p. Bohdan Mroczko

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Otrzęsiny klas siódmych

Jak nakazuje tradycja, zanim szkoła przyjmie do swojej społeczności nowych członków, poddaje ich próbie. Takim próbom zostali poddani w poniedziałek uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku. Młodzież z klasy 2c przygotowała młodszym kolegom szereg ciekawych konkurencji. Głównym wątkiem imprezy była gra kryminalna. Uczniowie mieli za zadanie przepytać świadków, zebrać dowody i na ich podstawie rozwiązać łamigłówkę. Siódmoklasiści mieli też możliwość pokazania swoich umiejętności wokalnych, tanecznych i literackich w konkurencji „autoprezentacja”. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła klasa 7a. Wszystkim uczestnikom imprezy gratulujemy spostrzegawczości, talentu i pomysłowości oraz serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Uroczystość ślubowania klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi

16 października 2017 r. o godzinie 16.00 w naszej szkole miała miejsce Uroczystość Ślubowania klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Uczniowie złożyli przyrzeczenie na sztandar. Zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły, postępowania zgodnie z zasadami humanizmu oraz życia w poszanowaniu honoru i godności drugiego człowieka. 

Podczas uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Bossowski, zwracając się do zebranych następującymi słowami: 

" Uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku!

Przed Wami ślubowanie, doniosła chwila, która uczyni Was pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Znaleźliście się w gronie najlepszych.Kontynuujecie swoją edukacyjną przygodę w miejscu wyjątkowym, w miejscu, które może poszczycić się blisko stuletnią tradycją, której przyświecają fundamentalne zasady, uniwersalne wartości.

Mam nadzieję, że będą one dla Was drogowskazem we współczesnym chaosie zdarzeń, że poprowadzą Was ku mądrym życiowym wyborom.Te drogowskazy odnajdziecie wśród nauczycieli i uczniów tej szkoły.

Zdobywajcie wiedzę rzetelnie, mądrze i odpowiedzialnie, ale nie zapominajcie o przyjaźni, prawdzie, szacunku dla drugiego człowieka. Wykorzystajcie efektywnie czas spędzony w miejscu, które łączy w sobie tradycję i nowoczesność, które wspiera rozwój ucznia pod każdym względem. Bądźcie chlubą tej szkoły, rozsławiajcie jej dobre imię, realizujcie marzenia…

Życzę Wam, drodzy uczniowie, wspaniałego rozwoju, ale też odpowiedzialnej postawy godnej ucznia tej wyjątkowej szkoły."

W imieniu Rady Rodziców przemawiała przewodnicząca, pani Iwona Biadasiewicz, a Samorząd Uczniowski reprezentował przewodniczący Karol Jamróz. W imieniu wychowawców głos zabrała wychowawczyni klasy VII c, pani profesor Anna Kubiak życząc wszystkim siódmoklasistom odwagi, mądrości i wytrwałości w zmierzaniu do wyznaczonego  celu. Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalno – instrumentalnego złożonego z uczniów klas siódmych. 

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Pani Danuta Matreńczyk otrzymała statuetkę "Nauczyciel Mądry Sercem"

Z przyjemnością informujemy, że wśród tegorocznych laureatów wyróżnienia "Nauczyciel Mądry Sercem" jest pani Danuta Matreńczyk – pedagog szkolny w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku.

Statuetka jest prestiżową nagrodą dla osoby, która swoim postępowaniem, postawą i czynami uczy i mądrze wspiera rozwój i karierę szkolną uczniów.

Dowiedzieliśmy się, że motto zawodowe i życiowe pani Danuty Matreńczyk zaczerpnięte jest z  „Historii pewnego ołówka”: „…w ołówku nieważna jest drewniana otoczka, ale grafit w środku. Dlatego zawsze wsłuchuj się w to, co dzieje się w tobie…”

,,Wspierając uczniów, zawsze staram się zobaczyć grafit, rozpoznać jego odcień, sprawdzić, jakie są możliwości i wspólnie narysować coś pięknego…”. Tak powiedziała nam o swojej pracy pani Danuta Matreńczyk.

Udostępnij na:
FaceBook  Twitter

Kontakt

85 65 11 416