Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 21. edycji Konkursu Wiedzy o Materiałach. Laureaci konkursu mają zagwarantowane miejsce na studiach I-go stopnia na kierunku inżynieria materiałowa jeszcze przed egzaminem maturalnym.

Konkurs jest dwuetapowy. I etap Konkursu polega na opracowaniu referatu na jeden z pięciu zaproponowanych tematów. Uczniowie zakwalifikowani do II etapu rozwiązują test z zakresu chemii, fizyki i inżynierii materiałowej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich zdających maturę w 2024 i 2025 roku. Termin składania prac w I etapie mija 18 lutego 2023 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.wim.pw.edu.pl/konkurs

Czym jest inżynieria materiałowa?

Wszystko co nas otacza zbudowane jest z materiałów, a nauka o budowie, właściwościach i technologii ich wytwarzania to inżynieria materiałowa. To interdyscyplinarny kierunek studiów, który łączy różne dziedziny przemysłu od elektroniki, poprzez medycynę aż po technologie kosmiczne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zaprojektować i wytworzyć materiał na wyświetlacz telefonu, implant kości czy element silnika odrzutowego, to ten kierunek studiów jest dla Ciebie, a Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej prowadzi najlepsze studia na tym kierunku w Polsce*.

*Wg rankingu studiów inżynierskich PERSPEKTYWY