Zapraszam nauczycieli do gotowego projektu  edukacyjnego i konkursu!

Projekt skierowany jest  do uczniów szkół podstawowych. Młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca składki. Niestety tych zagadnień nie ma w programie edukacyjnym polskiej szkoły.

Projektowi towarzyszy konkurs ,,Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”

Zadaniem uczestników projektu jest wykonanie pracy konkursowej (w formie filmu, plakatu lub komiksu), wyjaśniającej dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.

Najlepsze prace uczniów są nagradzane i publikowane na stronie zus.pl/edukacja.

Podstawa programowa kształcenia ogólnego w szkole podstawowej zachęca nauczycieli, aby wykorzystywali metody aktywizujące. Jedną z nich jest projekt edukacyjny, dzięki któremu uczeń nabywa kompetencji społecznych, takich jak komunikacja i współpraca w grupie. Metoda projektu rozwija u uczniów przedsiębiorczość i kreatywność.

Materiały dydaktyczne dostępne od ręki

Drodzy Nauczyciele, możecie korzystać ze scenariusza lekcji, prezentacji, które zawierają kilkuminutowy film, karty projektu i arkusz ocen. Wszystkie materiały można pobrać ze strony https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus

W załączeniu przesyłam regulamin, harmonogram i kartę zgłoszenia szkoły.

W ramach projektu lekcję o ubezpieczeniach społecznych na zaproszenie nauczyciela może przeprowadzić koordynator do spraw komunikacji społecznej i edukacji:

Monika Michałowska 502 007 903, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.