• Artykuły

Nabór do grupy międzyszkolnej DSD II dla uczniów klas VI SP

Kurs języka niemieckiego DSD II (Deutsches Sprachdiplom), organizowany jest od czternastu lat w II LO w Białymstoku. Program DSD II adresowany jest do tych uczniów, którzy chcą poznać język niemiecki na wysokim poziomie i zdać egzamin językowy uprawniający do studiowania na wszystkich wyższych uczelniach w Niemczech. Egzamin DSD II jest najwyższą formą egzaminu z języka niemieckiego poza granicami Niemiec. Po egzaminie uczniowie otrzymują Niemiecki Dyplom Językowy na poziomie C1 wydawany przez Stałą Konferencję Ministrów Kultury Republiki Federalnej Niemiec.

„Szanowny Szóstoklasisto,

Masz niepowtarzalną okazję zdobycia umiejętności językowych z zakresu języka niemieckiego na wysokim poziomie i bez żadnych nakładów finansowych, ponieważ kurs w całości jest finansowany przez Urząd Miejski w Białymstoku. W II LO w Białymstoku już od czternastu lat organizowany jest kurs języka niemieckiego DSD II (Deutsches Sprachdiplom), który prowadzony jest przez nauczycieli uczących w II LO, wspomaganych przez nauczyciela z Niemiec. Egzamin DSD II jest najwyższą formą egzaminu z języka niemieckiego poza granicami Niemiec. Kurs trwa sześć lat, przez dwa lata w Szkole Podstawowej i cztery lata w Liceum. Kurs adresowany jest do uczniów klas siódmych z każdej białostockiej szkoły. Międzyszkolna popołudniowa grupa DSD realizuje w tygodniu 4 godziny języka niemieckiego.
Aby zostać uczniem DSD II powinieneś przystąpić do testu predyspozycji językowych, który odbędzie się w naszej szkole 4 czerwca 2018 roku (poniedziałek) o godzinie 15.00. Podanie o przystąpienie do testu należy złożyć w kancelarii szkoły do dnia 28 maja 2018 r.
Jeśli chcesz dobrze przygotować się do funkcjonowania we współczesnym świecie – wykorzystaj szansę, jaką właśnie napotkałeś. Zapraszamy do współpracy.
Więcej informacji o DSD II uzyskają Państwo na stronie szkoły w zakładce Deutsches Sprachdiplom lub pod numerem telefonu 856 511 416.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły