• Artykuły

Wyniki matury międzynarodowej IB Diploma Programme

Gratuluję wszystkim Absolwentom wyników matury międzynarodowej!

Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:

1. Katarzyna Maksymiuk - 43 punkty!
  2. Jan Sadowski – 41 punktów !
  3. Mateusz Mojsak - 40 punktów!
  4. Patrycja Wesołowska – 40 punktów!
  5. Zuzanna Krawczyk – 39 punktów!
  6. Dominika Łabanowska – 39 punktów!
  7. Anita Rutkowska – 39 punktów!

Maksymalnym wynikiem możliwym do osiągnięcia jest 45 punktów (z każdego z 6 przedmiotów można osiągnąć maksymalnie 7 punktów oraz 3 dodatkowe punkty za Extended Essay oraz TOK).

Średni wynik matury międzynarodowej w II LO to 35 pkt., a średni wynik na świecie to 30 pkt.

Cieszą nas wyniki Katarzyny Maksimiuk, Jana Sadowskiego, Mateusza Mojsaka, Patrycji Wesołowskiej, które są dla nas ogromnym sukcesem, tylko nieliczni abiturienci International Baccalaureate Diploma Programme na całym świecie osiągają wyniki powyżej 40 punktów. Gratulujemy!

Najwyższą ocenę z matury w skali 1-7, czyli 'siódemkę' z egzaminu maturalnego uzyskali:

• język angielski(poziom rozszerzony): Patrycja Wesołowska, Olga Gryszówka, Katarzyna Maksymiuk, Jakub Janicki, Izabella Azzato, Sandra Mazerska, Mateusz Mojsak, Jan Sadowski, Anita Rutkowska, Adam Matyga;
  • język francuski(poziom podstawowy): Dominika Łabanowska, Olga Gryszówka;
  • język polski (poziom rozszerzony): Mateusz Mojsak;
  • ekonomia(poziom rozszerzony): Patrycja Wesołowska;
  • ekonomia(poziom podstawowy): Katarzyna Maksymiuk;
  • chemia(poziom podstawowy): Dominika Łabanowska;
  • chemia(poziom rozszerzony): Katarzyna Maksymiuk, Jan Sadowski, Mateusz Mojsak;
  • informatyka (poziom podstawowy): Patrycja Wesołowska;
  • fizyka(poziom rozszerzony): Zuzanna Krawczyk, Jan Sadowski, Katarzyna Maksymiuk;
  • matematyka(poziom rozszerzony): Jan Sadowski;
  • matematyka(poziom podstawowy): Mateusz Mojsak;
  • matematykastudies (poziom podstawowy): Olga Gryszówka, Kornelia Tryzno, Sandra Mazerska;

Uzyskanie oceny 7 z egzaminu maturalnego przeliczne jest uczniom IB DP rekrutującym na polskie uczelnie jako 100% wynik matury w rekrutacji z danego przedmiotu.

Dariusz Bossowski

dyrektor szkoły