II LO   PG 32   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

godło Polski

MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA GEOGRAFICZNA 2017- Anna Kurop zajęła 3 miejsce na świecie i zdobyła złoty medal

Z wielką przyjemnością informuję, że Anna Kurop zdobyła ZŁOTY MEDAL i 3 miejsce indywidualnie na 14. Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej (iGeo2017), która odbyła się w stolicy i największym mieście Serbii - w Belgradzie. Na Międzynarodowej Olimpiadzie reprezentantami Polski było czterech uczniów: Anna Kurop z II LO w Białymstoku, Daniel Dylewski z VIII LO Warszawie, Jakub Pypkowski z VI LO w Bydgoszczy oraz Adrian Krzemiński z III LO w Tarnowie. Młodzież wywalczyła 1. miejsce drużynowo! Polacy zostali najlepszymi geografami na świecie. To największy sukces młodych geografów w międzynarodowym konkursie od wielu lat!
Mistrzem i opiekunem Anny Kurop była pani profesor Małgorzata Błoszyńska.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Artykuł na stronie MEN:

Dariusz Bossowski