9 marca w Szkole Podstawowej nr 53 odbył się dzień otwarty, skierowany do Rodziców i przyszłych Uczniów. Celem tego wydarzenia było przybliżenie codziennej pracy szkoły oraz prezentacja osiągnięć i oferty edukacyjnej placówki.

Podczas dnia otwartego Goście mieli okazję zapoznać się z pracą nauczycieli i uczniów, obejrzeć sale lekcyjne oraz poznać program nauczania i ofertę zajęć dodatkowych, jakie szkoła proponuje swoim uczniom.

Program wydarzenia rozpoczynał się tuż po przekroczeniu progu szkoły: Goście zapoznawali się ze specyfiką placówki, oglądając na dużym ekranie film promujący szkołę, a spacer jej korytarzami pozwalał zaznajomić się z ofertą na przyszły rok szkolny, bieżącymi osiągnięciami, dotychczasowymi wynikami egzaminów, kołami zainteresowań i sukcesami uczniów.

W głównym holu Szkoły znajdował się punkt informacyjny, w którym udzielano naszym Gościom wszelkich informacji i wyjaśnień. Pytania najczęściej dotyczyły zasad rekrutacji, nauczania w systemie dwujęzycznym, programów międzynarodowych: Deutsches Sprachdiplom przygotowującego do uzyskania certyfikatu z języka niemieckiego na poziomie C1 oraz programu MYP, który realizuje nasza Szkoła.

Odwiedzający mieli również okazję zobaczyć Sapiehę i Sapieżankę, w których role tradycyjnie wcielają się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. Uznanie w oczach Gości zdobyły ich przepiękne stroje z epoki.

Przechadzkę po Szkole ułatwiali nasi siódmo- i ósmoklasiści, występujący tego dnia w roli przewodników. To od nich odwiedzający mogli dowiedzieć się, jak to jest: być uczniem Szkoły Podstawowej nr 53. Pytano o atmosferę, zajęcia dodatkowe i życie kulturalne Szkoły – święta, imprezy, wycieczki, możliwość pracy w telewizji szkolnej.

W trakcie Dnia Otwartego Rodzice mieli możliwość spotkania się z nauczycielami poszczególnych przedmiotów i dowiedzenia się więcej o programie nauczania oraz wymaganiach stawianych uczniom. Goście oglądali dobrze wyposażone pracownie szkolne – zarówno przeznaczone do nauki przedmiotów ścisłych, jak i humanistyki, pracowni językowych, informatycznych, artystycznych i sal gimnastycznych wraz z siłownią.

Prawdopodobnie dużą niespodzianką dla odwiedzających okazały się: loteria fantowa, która była rodzajem gry terenowej polegającej na odwiedzeniu wszystkich zakątków Szkoły, zebraniu odpowiedniej ilości naklejek i wylosowaniu drobnego upominku, kawiarenka, w której można było odpocząć chwilę przy pysznej herbacie i zaplanować dalszą wędrówkę po Szkole, jak i lody molekularne – przysmak przygotowany przez ekipę pracowni fizycznej.

Dzień Otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Rodziców i przyszłych Uczniów, którzy mieli okazję poznać szkołę od środka i zobaczyć jej potencjał edukacyjny. Organizatorzy otrzymali wiele pozytywnych opinii na temat tego wydarzenia. Była to doskonała okazja do przedstawienia placówki oraz jej oferty edukacyjnej.

Cieszymy się, że udało nam się zainteresować Rodziców i przyszłych Uczniów naszą Szkołą oraz pokazać, że jest ona miejscem, w którym dzieci i młodzież rozwijają swoje talenty i zdobywają wiedzę przydatną do dalszego życia i kolejnych etapów edukacji.