Organizowany jest przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Warunkiem przystąpienia do I etapu Konkursu jest Rejestracja Państwa Szkoły i wskazanie Opiekuna, który przeprowadzi szkolny etap Konkursu za pośrednictwem poniższego formularza rejestracyjnego. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 31 marca 2024 r.

Celem Konkursu jest rozwój sprawności logicznego i krytycznego myślenia u młodzieży. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i odbywa się corocznie w dwóch etapach. W ubiegłym roku 1.094 uczniów z całej Polski wzięło udział w Etapie Szkolnym XI Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 157 uczniów. Odbywający się w tym roku XII Konkurs Logiczny będzie miał podobny przebieg.

Uczniowie – uczestnicy I etapu konkursu dokonują samodzielnej rejestracji na platformie Moodle; podczas rejestracji podają dane adresowe szkoły włącznie z numerem REGON. I etap konkursu powinien być przeprowadzony na terenie szkoły lub – jeśli wymagają tego warunki epidemiczne – poza szkołą. W obu przypadkach Opiekunowie przygotowujący etap szkolny konkursu tworzą, we własnym zakresie, komisję szkolną, która nadzorować będzie przebieg testu. Etap I – szkolny odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2024 r. (piątek) w godzinach 09.00-10.00 CET. Uczniowie biorący udział w konkursie wypełnią testy konkursowe online. Test składający się z pytań zamkniętych powinien być rozwiązany w czasie jednej godziny lekcyjnej, tj. 45 minut.

Finał konkursu odbędzie się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Komplet informacji o Konkursie wraz z Regulaminem Konkursu znajduje się na stronie https://konkurslogiczny.kul.pl.