Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w XVI edycji konkursu "Zobaczyć Matematykę" organizowanego przez AGH w Krakowie.

Konkurs ma dwie niezależne wersje adresowane do uczniów o różnych zdolnościach.

1) Pierwsza z nich to wersja komputerowa, polegająca na przygotowaniu przez uczestnika strony internetowej, która w sposób przystępny i atrakcyjny przybliży (wybrane przez autora strony) zagadnienie związane z matematyką. Celem jest propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych narzędzi komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne.

2) Druga z wersji konkursu to wersja artystyczna. Ma ona na celu propagowanie matematyki za pomocą pracy plastycznej w dowolnej trwałej technice plastycznej, np. obraz, grafika, rysunek, pastel itp.
Jury zdecydowało, że w tym roku do konkursu nie będą dopuszczone fotografie oraz prace generowane z użyciem komputera.

Termin nadsyłania prac upływa 15 maja 2024 r.

Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe. Więcej szczegółów znajduje się na stronie

dr Witold Majdak
(przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konkursu "Zobaczyć Matematykę")