Dnia 10 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Tańca o Puchar Dyrektora II LO. To już szósta edycja tej imprezy. Cieszymy się, że swój udział zgłosiły pary, które reprezentowały Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Białymstoku, Niepubliczną Szkołę Podstawową  Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, Szkołę Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Do udziału w imprezie zgłosiło się w sumie 80 par.
Młodzi, piękni i niezwykle wytworni... tak można powiedzieć o zawodnikach, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne prezentowane w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Turniej dla zawodników był sportową rywalizacją wywołującą silne emocje, które udzielały się także kibicującym. Nie zabrakło także pokazów w wykonaniu par sportowych.
Zawodników oceniali: p. Dorota Dudenko - Kielczyk, p. Justyna Cichosz, p.Karolina Stasiełuk - Gryc, p. Katarzyna Misiuk, p. Paulina Orlińska, p. Marcin Piszczatowski, p. Szymon Kozłowski,  sędzia skrutiner- p. Izabela Słomka - Łabanowska.
Oto najlepsze pary turnieju:
Kategoria : SZKOŁA PODSTAWOWA- klasy siódme
Szymon Troski – Dominika Panasewicz kl. 7A
II miejsce: Jerzy Żołądkowski – Urszula Karolczuk kl. 7A
III miejsce: Kacper Piądłowski – Gabriela Sulewska kl. 7A
Kategoria : SZKOŁA PODSTAWOWA- klasy ósme
Wiktor Dobryniewski – Elżbieta Siemieniuk kl. 8A
II miejsce: Tymoteusz Kamiński – Zuzanna Raczkowska kl. 8A
III miejsce: Michał Iwaniuk – Valerija Kononava kl. 8A

Kategoria:” Uczniowie klas pierwszych II LO”
Stanisław Chwieduk – Milena Rybaczek kl. 1C
II miejsce: Szymon Rogalewski – Alicja Bielecka kl. 1B
III miejsce: Karol Skutnik – Faustyna Żywno kl. 1A

Kategoria: „I rok tańca”
I miejsce:
Libomyr Bachynskyi – Paulina Moszczyńska - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Białymstoku
II miejsce: Kamil Pękała – Urszula Tatarczyk II LO
III miejsce: Remigiusz Piotrowski – Julia Alferowicz II LO

Kategoria: „II rok tańca”
Bartłomiej Baczar- Dominika Wysocka II LO
II miejsce: Szymon Rogalewski – Paulina Wróblewska II LO
III miejsce: Rafał Karwowski – Weronika Adamska  II LO

Kategoria OPEN
Bartłomiej Baczar- Dominika Wysocka II LO
II miejsce: Szymon Juchnowski – Lena Wojcieszuk - Niepublicza Szkoła Podstawowa  Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku
III miejsce: Gabriel Jakimiuk – Nika Sawicka - Niepublicza Szkoła Podstawowa  Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku
Tytuł najsympatyczniejszej  pary turnieju uzyskali: Szymon Czarnecki i Amelia Grynczel z klasy 1E.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i do zobaczenia za rok!