godło Polski

• EWD
  • PG 32

EWD PG 32

Metoda edukacyjnej wartości dodanej dostarcza wskaźników, które mogą być przydatne dla rodziców i uczniów przy wyborze szkoły. Które gimnazjum w moim mieście ma nie tylko najwyższe wyniki z egzaminów, ale daje również duże szanse na postęp i przyrost wiedzy mojego dziecka?

To ważne pytania dla absolwenta szkoły podstawowej i jego rodziców. Czytelna, graficzna postać wskaźników egzaminacyjnych prezentowanych na stronie projektu pozwala każdemu zainteresowanemu szybko zorientować się, która z rozpatrywanych szkół skuteczniej naucza.

Polski system egzaminacyjny dostarcza danych do wyliczania EWD dla gimnazjów: sprawdzian w klasie VI szkoły podstawowej jako miara na wejściu, egzamin gimnazjalny jako miara na wyjściu.

Publiczne Gimnazjum nr 32 Dwujęzyczne ma największy wskaźnik ale też najwyższy wynik EWD ze wszystkich szkół w woj. podlaskim. Należymy do szkół o bardzo wysokich wynikach z egzaminów gimnazjalnych i bardzo wysokiej efektywności mierzonej EWD.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły