II LO   PG 32   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

Pedagodzy szkolni:
mgr Agnieszka Czajkowska
mgr Danuta Matreńczyk

W zakresie pracy z uczniami i współpracy z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami:

• Koordynują udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom i rodzicom. Pomagają w identyfikowaniu indywidualnych potrzeb uczniów związanych z edukacją i rozwojem osobistym.
  • Wspierają uczniów i rodziców w poszukiwaniu przyczyn oraz rozwiązań sytuacji kryzysowych.
  • Prowadzą zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów w odpowiedzi na ich zapotrzebowania.
  • Pomagają w rozwiązywaniu kryzysów i innych trudnych sytuacji w grupie (klasa).
  • Wspierają wychowawców klas w budowaniu spójności zespołów klasowych, prowadząc zajęcia integrujące grupę.
  • Organizują i koordynują spotkania edukacyjne uczniów z przedstawicielami instytucji i organizacji środowiska lokalnego.
  • Koordynują praktyki studentów pedagogiki i staże pedagogiczne.

Agnieszka Czajkowska ponadto:

• Koordynuje udzielanie pomocy materialnej uczniom (stypendia).
  • Koordynuje organizowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom ze specjalnymi i specyficznymi trudnościami w nauce.
  • Koordynuje działania profilaktyczne.

Danuta Matreńczyk ponadto:

• Organizuje coroczne Targi Edukacyjne i Dzień Przedsiębiorczości
  • Współorganizuje pracę Szkolnego Wolontariatu.
  • Prowadzi indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe.
  • Koordynuje organizowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami.
  • Organizuje Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli.
  • Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców wg programu ,,Razem z moim dzieckiem”.
  • Współpracuje z uczelniami wyższymi w zakresie prezentowania uczniom - przyszłym studentom ofert edukacyjnych uczelni.