• g1.wejs_gl_eryk_z_daleka
  • g10.chlopakiZgitara
  • g11.herbatka
  • g12.japonki

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości.

biuletyn

informacji publicznej

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół II LO

Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby fizyczne i prawne. Osoba prawna może być jedynie członkiem wspierającym Stowarzyszenia. W skład Stowarzyszenia wchodzą członkowie zwyczajni, wspierający i honorowi.

• Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być każda osoba fizyczna, która złoży pisemną deklarację. Przyjęcia nowych członków dokonuje Zarząd uchwałą podjętą nie później niż w ciągu trzech miesięcy od daty złożenia deklaracji.
  • Członkiem wspierającym Stowarzyszenia może zostać osoba fizyczna lub prawna deklarująca pomoc finansową, rzeczową lub merytoryczną w realizacji celów Stowarzyszenia. Członkiem wspierającym staje się po złożeniu pisemnej deklaracji na podstawie uchwały Zarządu podjętej nie później niż w ciągu trzech miesięcy od daty złożenia deklaracji.
  • Członkiem honorowym Stowarzyszenia może być każda osoba fizyczna, szczególnie zasłużona dla Szkoły lub Stowarzyszenia, której postawa moralna i dotychczasowa działalność jest zgodna z działalnością Stowarzyszenia. Decyzję o nadaniu statusu członka honorowego Stowarzyszenia podejmuje Walne Zebranie Członków, na wniosek Zarządu, za zgodą osoby uhonorowanej.

Nasze cele

Celem działania Stowarzyszenia jest:

• promowanie, inspirowanie, aktywizowanie i integrowanie absolwentów na rzecz wszechstronnego rozwoju II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, zwanego dalej „Szkołą”  i  środowiska lokalnego,
  • podtrzymywanie wieloletniej tradycji Szkoły,
  • nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów pomiędzy absolwentami, nauczycielami  i  uczniami Szkoły,
  • budowanie pozytywnego wizerunku Szkoły oraz prowadzenie działań popularyzujących osiągnięcia Szkoły i jej zasłużonych absolwentów,
  • wspieranie działań Szkoły zmierzających do kształtowania postaw patriotycznych, podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej,
  • pomnażanie dorobku naukowego, wychowawczo-dydaktycznego, kulturalnego Szkoły,
  • upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży,
  • wspieranie Szkoły w poprawie warunków lokalowych i w pozyskiwaniu sprzętu i pomocy dydaktycznych,
  • pomoc absolwentom, pracownikom i uczniom Szkoły w trudnych sytuacjach życiowych,
  • organizacja i wspomaganie wypoczynku młodzieży,
  • działania na rzecz integracji europejskiej,
  • upowszechnianie kultury, sztuki oraz działanie na rzecz ochrony dóbr kultury,
  • wspieranie inicjatyw naukowych, gospodarczych i społecznych  członków Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Przyjaciół II LO w Białymstoku

REGON: 200256182

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Narewska 11

WŁADZE STOWARZYSZENIA:

ZARZĄD

Zgodnie z Uchwałą nr 4/2008 z dnia 3.12.2008r o wyborze
Zarządu Stowarzyszenia powołano następujące osoby:
  • Prezes – Bożena Idźkowska (wicedyrektor szkoły do 31.08.2011)
  • Wiceprezes – Dorota Koszel (członek Rady Rodziców 2008/09)
  • Wiceprezes – Jacek Paluchiewicz (absolwent – rok 1995)
  • Sekretarz – Katarzyna Jarocka (przewodnicząca Rady Rodziców 2005-2007)
  • Skarbnik - Urszula Orchowska (członek Rady Rodziców 2002-2005)
  • Członek Zarządu – Mariusz Łupiński (dyrektor szkoły do 31.08.2010 r.)
  • Członek Zarządu – Jolanta Kalinowska (członek Rady Rodziców 2008/09)

KOMISJA REWIZYJNA

Zgodnie z Uchwałą nr 5/2008 z dnia 3.12.2008r o wyborze
Komisji Rewizyjnej powołano następujące osoby:
  • Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Jan Huniewicz (przewodniczący Rady Rodziców 2008/09)
  • Członek Komisji Rewizyjnej –Krystyna Jankiewicz (absolwent – rok 1977)
  • Członek Komisji Rewizyjnej – Karol Kuźmicz (absolwent – rok 1994)

KOMUNIKAT

Informujemy, że w dniu 24 stycznia 2013 r. zakończył się proces likwidacji Stowarzyszenia Przyjaciół II LO w Białymstoku.

Dziś jest:
wtorek, 23 grudnia 2014r.

IB WORLD SCHOOL

wwww.perspektywy.pl/znakjakosci