• g1.wejs_gl_eryk_z_daleka
 • g2.wejs_gl_eryk
 • g3.gabloty_eryk_inny_kadr
 • g4.puchary
 • g5.ib_eryk
 • g6.sapiezanka
 • g7.zakon_roku_3klas
 • g8.gimnastyczna_siatkowka1
 • g9.gimnastyczna1
 • g10.chlopakiZgitara
 • g11.herbatka
 • g12.japonki

Szukaj

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości.

biuletyn

informacji publicznej

News

 II LO

PROFILE KLAS 2017/2018

Serdecznie zapraszamy do naszej Szkoły
– to najlepsze miejsce dla Ciebie! 


SP 53

 - zasady rekrutacji w 2017 r.

UWAGA NA KRÓTKIE TERMINY! Wnioski o przyjęcie do klasy VII SP 53 należy składać w terminie do 7 kwietnia 2017 roku.

Informacje dla kandydatów do SP 53 w Białymstoku:

 1. Wniosek o przyjęcie do klasy VII SP 53
 2. Regulamin rekrutacji
 3. Terminarz rekrutacji
 4. Kryteria rekrutacji
 5. Test predyspozycji językowych - przykład

Rekrutacja do programu DSD - Deutsches Sprachdiplom

Test predyspozycji językowych 11 maja 2017 r. o godz. 13.00

Serdecznie zapraszamy do naszej Szkoły
– to najlepsze miejsce dla Ciebie!

Nasi Uczniowie zdobyli certyfikaty Deutsches Sprachdiplom C1!

Z przyjemnością informuję, że Alexander Autzen, Michał Bodzan, Anna Bożuk, Adam Dubowski, Monika Gierejko, Natalia Hapunik, Krystian Kozak, Aleksandra Kurowska, Agata Kwiatkowska, Aleksandra Niczyporuk, Magdalena Babik, Jakub Osek, Magdalena Pająk, Jakub Perłowski, Vanessa Poskrobko, Wiktoria Ryżewska, Judyta Sieredzińska, Maciej Smółko, Alicja Szczurzewska, Julia Szydlik, Grzegorz Torbicz, Krzysztof Wyszyński, Łukasz Zalewski zdali egzamin państwowy i uzyskali certyfikat Deutsches Sprachdiplom.

Serdecznie gratuluję Uczniom i Nauczycielom uzyskania doskonałych wyników!

Deutsches Sprachdiplom odpowiada poziomowi C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jest to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami Niemiec. Egzamin spełnia wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich.

Znaczna część absolwentów programu DSD planuje podjąć studia w Niemczech. Uzyskany przez nich certyfikat Deutsches Sprachdiplom zwalnia ich z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.

Wręczenie certyfikatów Deutsches Sprachdiplom odbędzie się podczas uroczystości planowanej na 17 maja 2017r. w Warszawie. Absolwenci programu DSD otrzymają dyplomy z rąk Pierwszej Damy Pani Agaty Kornhauser-Dudy oraz Ambasadora Niemiec w Polsce Pana Rolfa Nikela.

Dyrektor Szkoły

Dariusz Bossowski

Share on Facebook

Olimpiada Języka Rosyjskiego

          Miło nam poinformować, że Diana Nazaruk z klasy Ii wywalczyła tytuł finalistki XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Share on Facebook

Podlaska Olimpiada Wiedzy Biologicznej

         Z ogromną przyjemnością mogę poinformować,  że w tegorocznej edycji POWB drużyna z Naszego Liceum pod opieką p. Gryczkowskiej i p. Dudy, okazała się bezkonkurencyjna. Z dziesięciu startujących osób do ścisłego finału dostało się 6 naszych uczennic.
Trzy z nich uzyskały tytuły laureata, a trzy tytuły finalisty. Cała szóstka tym samym, zapewniła sobie preferencyjne warunki przyjęcia na studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (100pkt z Biologii), oraz Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Gdyby zdecydowały się studiować na tym ostatnim, to od pierwszego roku studiów mają zapewnione stypendia naukowe, jak zapewniała pani Dziekan, o znacznej wartości.
Nasza szóstka w finale stanowiła najliczniejszą drużynę, gromiąc uczniów z najlepszych liceów Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Grajewa, Skierniewic. Poza tym uczestniczki zdobyły wyróżnienia dla najmłodszych uczestniczek (dwie dziewczyny to uczennice 1 klasy) oraz najlepszej prezentacji swojej pracy.


Skład drużyny to:
Joanna Kirmuć - 2e
Adrianna Niedzielska - 2i
Aleksandra Kamianowska - 1e
Paulina Rawdziwon - 2e
Patrycja Bilmin 2e (dzień wcześniej Patrycja zdobyła tytuł Laureatki Olimpiady Języka Polskiego)
Natalia Jaroszuk 1e

Dziewczyny, powinnyście być z siebie dumne!
Norbert Duda

Share on Facebook

Zawody matematyczne „Nàboj”

         W piątek 7 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowych zawodach matematycznych „Nàboj” w Warszawie. Zawody odbywały się jednocześnie w trzynastu miejscach na świecie:  w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Pradze, Opawie, Bratysławie, Koszycach, Pasawie, Linzu, Budapeszcie, Veszprém i Edynburgu. Są to zawody drużynowe. W ciągu 120 minut pięcioosobowe zespoły starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. W Warszawie do każdej kategorii przystąpiło po 30 zespołów. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny, dwie w kategorii Juniorów i jedna w kategorii Seniorów. Drużyna Seniorów w składzie Jacek Jakimiuk, Aleksandra Kondrat, Dariusz Klimowicz, Artur Malesza i Damian Werpachowski odniosła duży sukces i zajęła V miejsce w Warszawie, 14 w Polsce i 24 w świecie rozwiązując 32 zadania, natomiast X i XI miejsce w Warszawie zajęły dwie drużyny Juniorów reprezentowane przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 32 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Podczas zawodów uczniowie bardzo dobrze się bawili, zdobyli nowe doświadczenia oraz mogli się sprawdzić i porównać z innymi uczniami, którzy fascynują się matematyką.

--

Share on Facebook

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej - ogromny sukces.

Z radością informuję, że Weronika Motkowska zdobyła tytuł laureata XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej i będzie reprezentowała Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej w Dublinie
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Dariusz Bossowski

Dyrektor szkoły

Share on Facebook

Ogromny sukces naszych humanistów!

Z radością informujemy, że Michał Gerasimiuk - uczeń kl. I e jako jedyny z naszego okręgu znalazł się w gronie 27 laureatów XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Patrycja Bilmin z kl. II e oraz Anna Dąbkowska z kl. II g zostały finalistkami OLiJP.

Wszyscy uczniowie mają zagwarantowany 100% wynik na maturze z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Serdecznie gratulujemy!

Dziękuję pani profesor Marcie Danilczyk za przygotowanie naszego laureata oraz paniom profesor Marcie Pawłowskiej-Banach i Ewie Grochowskiej za przygotowanie naszych finalistów. 

Dariusz Bossowski

dyrektor szkoły

Share on Facebook

Sukces w Olimpiadzie Matematycznej dla Licealistów

Z wielką przyjemnością informuję, że Jacek Jakimiuk z kl. 2a został finalistą LXVIII Olimpiady Matematycznej i tym samym uzyskał 100% na maturze podstawowej i rozszerzonej z matematyki.
Jacek jako jedyny z naszego województwa zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbył się w Instytucie Matematyki Polskiej Akademii Nauk. Serdecznie gratulujemy.

Dariusz Bossowski

dyrektor szkoły

Share on Facebook

Sukces w XIX Olimpiadzie Wiedzy o Prawie

Z wielką przyjemnością informuję, że Karol Jóźwik z klasy I G został laureatem, a Izabela Dakowicz z klasy III G finalistką XIX Olimpiady Wiedzy o Prawie, dzięki czemu mają już zapewniony wstęp m.in. na Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ogromne gratulacje!

Michał Dobkowski

Share on Facebook

Publiczne Gimnazjum nr 32 Dwujęzyczne zdobyło największą liczbę tytułów laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych wśród gimnazjów w województwie podlaskim w roku szkolnym 2016/2017

06 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie tytułów laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Publiczne Gimnazjum nr 32 Dwujęzyczne w Białymstoku znów nie miało sobie równych. Zdobyliśmy 108 tytułów laureata Jest to najwyższy wynik w województwie podlaskim.

GALERIA

A najlepszą wśród najlepszych okazała się Agnieszka Szpakowska z kl. III a, która jest sześciokrotną laureatką Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Na drugim miejscu z pięcioma tytułami laureata znalazł się Filip Artur Bossowski z kl.III A,

a na trzecim Konrad Pauk z kl. II A z czteroma tytułami laureata.

Agnieszka Szpakowska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, Języka Polskiego, Języka Niemieckiego, Matematycznego, Geograficznego, Fizycznego.

Filip Artur Bossowski laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, Matematycznego, Informatycznego, Fizycznego, ponadwojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

Konrad Pauk laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, Fizycznego, Matematycznego, Geograficznego.

Share on Facebook

Czytaj więcej...

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z PG32 w programie lokalnym TVP3 Białystok

Share on Facebook


IB WORLD SCHOOL
№ 6159

Dziś jest:
wtorek, 25 czerwca 2019 r.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku jest wśród 60 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017".

UMOWY PATRONACKIE

WSPÓŁPRACA

Polub nas na facebooku

Szkoła odkrywców talentów