Nabór na kurs języka niemieckiego – do grupy popołudniowej dla uczniów klas VI z całego miasta

Szanowny Szóstoklasisto,

masz niepowtarzalną okazję zdobycia umiejętności językowych z zakresu języka niemieckiego na wysokim poziomie i bez żadnych nakładów finansowych, ponieważ kurs w całości jest finansowany przez Urząd Miejski w Białymstoku. W II Liceum Ogólnokształcącym im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku już od czternastu lat organizowany jest kurs języka niemieckiego DSD II (Deutsches Sprachdiplom), który prowadzony jest przez naszych nauczycieli, wspomaganych przez nauczyciela z Niemiec. Egzamin DSD II jest najwyższą formą egzaminu z języka niemieckiego poza granicami Niemiec. Kurs trwa sześć lat, przez dwa lata w Szkole Podstawowej (7, 8 klasa) i cztery lata w Liceum. Kurs adresowany jest do uczniów klas siódmych z każdej białostockiej szkoły. Międzyszkolna popołudniowa grupa DSD realizuje w tygodniu 4 godziny języka niemieckiego (2 spotkania po 2 godziny).

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy w godz. 17.00 – 18.30.

Kurs rozpocznie się od 23 września 2019 r.

Aby zostać uczniem DSD II powinieneś przystąpić do testu predyspozycji językowych, który odbędzie się w naszej szkole 16 września 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 15.00 (wejście na salę od godziny 14.45 z ważną legitymacją szkolną i długopisem).

Podanie o przystąpienie do testu należy złożyć w kancelarii szkoły do dnia 13 września 2019 r. (wzór podania – zakładka DSD – dokumenty do pobrania).

Więcej o programie DSD II na stronie szkoły w zakładce Deutsches Sprachdiplom, szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz pod nr tel. 85 65 11 416.

Serdecznie zapraszamy!

Sukces na Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego

Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszego liceum – Agnieszka Szpakowska – uzyskała tytuł laureata, zajmując drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego ,,An der KUL Deutsch ist cool”, organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Agnieszce gratulujemy doskonałej znajomości języka niemieckiego i obszernej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy także opiekunom naukowym uczennicy – pani wicedyrektor Marcie Zackiewicz-Wasilewskiej oraz pani wicedyrektor Sylwii Toczydłowskiej.

Monika Jaroszewicz

Szkolny koordynator konkursu

EGZAMIN PRÓBNY Deutsches Sprachdiplom DSD dla uczniów klas drugich liceum

28 maja 2019r. (wtorek) - sala gimnastyczna
Liczba zdających: 50

Część egzaminu

Zgłoszenie się uczniów na egzamin, procedura wstępna

Czytanie (75 min. + 10 min.)

Przerwa

Słuchanie (30 min. + 10 min.)

Przerwa

Pisanie (120 min.)

Uczniowie przystępujący do egzaminu próbnego DSD w dniu 28 maja 2019 r. są zwolnieni z zajęć lekcyjnych.

DSD grupy popołudniowe

Dyrektor szkoły informuje, że zajęcia grup popołudniowych odbywać się będą od drugiego tygodnia maja - od 6 maja 2019 r.

Sukces w Olimpiadzie Języka Niemieckiego

Z ogromną radością przekazujemy, że Michał Gerasimiuk (kl. 3h), Natalia Popko (kl. 2h) oraz Agnieszka Szpakowska (kl. 2b) zostali finalistami 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy!

dyrektor szkoły

42. Olimpiada Języka Niemieckiego – jesteśmy w FINALE!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do finału 42. Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikowani zostali Michał Gerasimiuk (kl. 3h), Natalia Popko (kl. 2h) oraz Agnieszka Szpakowska (kl. 2b).

Serdecznie gratulujemy Uczniom oraz ich Nauczycielom języka niemieckiego pani wicedyrektor Marcie Zackiewicz-Wasilewskiej oraz panu Łukaszowi Krawczykowi! Życzymy powodzenia podczas finału olimpiady!

dyrektor szkoły

Nabór na kurs języka niemieckiego – do grupy popołudniowej dla uczniów klas VII z całego miasta

Szanowny Siódmoklasisto,

Międzyszkolna popołudniowa grupa DSD realizuje w tygodniu 4 godziny języka niemieckiego. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i we środy w godz. 17.00- 18.30

Kurs rozpocznie się od 11 marca 2019 r.

Aby zostać uczniem DSD II powinieneś przystąpić do testu predyspozycji językowych, który odbędzie się w naszej szkole 4 marca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 15.00 (wejście na salę od godziny 14.45 z ważną legitymacją szkolną i długopisem).

Podanie o przystąpienie do testu należy złożyć w kancelarii szkoły do dnia 27 lutego 2019 r.

Serdecznie zapraszamy!

Dariusz Bossowski, dyrektor szkoły

42. Olimpiada Języka Niemieckiego – awans do kolejnego etapu

Z przyjemnością informujemy, że do ustnego etapu okręgowego 42. Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikowani zostali Michał Gerasimiuk (kl. 3h), Natalia Popko (kl. 2h) oraz Agnieszka Szpakowska (kl. 2b).

Serdecznie gratulujemy! Życzymy powodzenia podczas dalszych olimpijskich zmagań!