EGZAMIN PRÓBNY Deutsches Sprachdiplom DSD dla uczniów klas drugich liceum

28 maja 2019r. (wtorek) - sala gimnastyczna
Liczba zdających: 50

Część egzaminu

Zgłoszenie się uczniów na egzamin, procedura wstępna

Czytanie (75 min. + 10 min.)

Przerwa

Słuchanie (30 min. + 10 min.)

Przerwa

Pisanie (120 min.)

Uczniowie przystępujący do egzaminu próbnego DSD w dniu 28 maja 2019 r. są zwolnieni z zajęć lekcyjnych.

DSD grupy popołudniowe

Dyrektor szkoły informuje, że zajęcia grup popołudniowych odbywać się będą od drugiego tygodnia maja - od 6 maja 2019 r.

Sukces w Olimpiadzie Języka Niemieckiego

Z ogromną radością przekazujemy, że Michał Gerasimiuk (kl. 3h), Natalia Popko (kl. 2h) oraz Agnieszka Szpakowska (kl. 2b) zostali finalistami 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy!

dyrektor szkoły

42. Olimpiada Języka Niemieckiego – jesteśmy w FINALE!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do finału 42. Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikowani zostali Michał Gerasimiuk (kl. 3h), Natalia Popko (kl. 2h) oraz Agnieszka Szpakowska (kl. 2b).

Serdecznie gratulujemy Uczniom oraz ich Nauczycielom języka niemieckiego pani wicedyrektor Marcie Zackiewicz-Wasilewskiej oraz panu Łukaszowi Krawczykowi! Życzymy powodzenia podczas finału olimpiady!

dyrektor szkoły

Nabór na kurs języka niemieckiego – do grupy popołudniowej dla uczniów klas VII z całego miasta

Szanowny Siódmoklasisto,

masz niepowtarzalną okazję zdobycia umiejętności językowych z zakresu języka niemieckiego na wysokim poziomie i bez żadnych nakładów finansowych, ponieważ kurs w całości jest finansowany przez Urząd Miejski w Białymstoku. W II Liceum Ogólnokształcącym im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku już od czternastu lat organizowany jest kurs języka niemieckiego DSD II (Deutsches Sprachdiplom), który prowadzony jest przez naszych nauczycieli, wspomaganych przez nauczyciela z Niemiec. Egzamin DSD II jest najwyższą formą egzaminu z języka niemieckiego poza granicami Niemiec. Kurs trwa sześć lat, przez dwa lata w Szkole Podstawowej (7, 8 klasa) i cztery lata w Liceum. Kurs adresowany jest do uczniów klas siódmych z każdej białostockiej szkoły. Międzyszkolna popołudniowa grupa DSD realizuje w tygodniu 4 godziny języka niemieckiego (2 spotkania po 2 godziny).

Międzyszkolna popołudniowa grupa DSD realizuje w tygodniu 4 godziny języka niemieckiego. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i we środy w godz. 17.00- 18.30

Kurs rozpocznie się od 11 marca 2019 r.

Aby zostać uczniem DSD II powinieneś przystąpić do testu predyspozycji językowych, który odbędzie się w naszej szkole 4 marca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 15.00 (wejście na salę od godziny 14.45 z ważną legitymacją szkolną i długopisem).

Podanie o przystąpienie do testu należy złożyć w kancelarii szkoły do dnia 27 lutego 2019 r.

Więcej o programie DSD II na stronie szkoły w zakładce Deutsches Sprachdiplom, szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz pod nr tel. 85 65 11 416.

Serdecznie zapraszamy!

Dariusz Bossowski, dyrektor szkoły

42. Olimpiada Języka Niemieckiego – awans do kolejnego etapu

Z przyjemnością informujemy, że do ustnego etapu okręgowego 42. Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikowani zostali Michał Gerasimiuk (kl. 3h), Natalia Popko (kl. 2h) oraz Agnieszka Szpakowska (kl. 2b).

Serdecznie gratulujemy! Życzymy powodzenia podczas dalszych olimpijskich zmagań!

Ferie zimowe 2019

Z życzeniami udanego, owocnego odpoczynku na ten wolny czas...... Zainspiruj się!

Die pure Lust am Leben.........

--> habe ich, wenn ich auf der Skipiste bin und schöne Landschaft überall bewundern kann!

--> empfinde ich, wenn ich weiβ, dass gleich schon die zweite Hälfte des Schuljahres beginnt und der Frühling immer näher ist!

--> ist, nach Nebel und Wolken wieder die Sonne zu sehen!

--> ist, wenn ich in den Winterferien bis 10 Uhr schlafen und dann meine Tasse Kaffee in Ruhe genieβen kann!

--> habe ich, wenn ich weiβ, dass ich in den Winterferien - nach einem Semester fleiβiger Arbeit -meine wohlverdiente Ruhe genieβen kann!

--> verspüre ich, wenn ich mich die kalten Hände an einer Tasse Kakao wärmen kann!

--> erlebe ich, wenn ich mich mit einem guten Buch in der Hand entspannen und alle Probleme vergessen kann.

A Ty?? Jak najlepiej odpoczywasz? Co sprawia Ci radość??

Tego wszystkiego życzymy Wam na najbliższe dwa tygodnie ferii. Odpoczywajcie efektywnie i wracajcie pełni sił do szkoły!
Do zobaczenia!!!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund"

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, iż w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund" czterech uczniów naszego Liceum oraz jeden gimnazjalista uzyskali tytuł laureata. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się: uczeń klasy pierwszej Jan Kamiński, uczniowie klasy drugiej: Jacek PietruszkiewiczMaja Bogucka oraz Agnieszka Szpakowska, a także Mateusz Wierciszewski z klasy trzeciej gimnazjum. Warto wspomnieć, iż Jacek oraz Mateusz uplasowali się na pierwszym miejscu wśród swojej kategorii wiekowej nie tylko w województwie, ale i w całym kraju. To ogromne osiągnięcie, którego serdecznie gratulujemy!

Na wspomnienie zasługuje również wynik Małgorzaty Alifier z klasy VII, która uzyskała dyplom najlepszego wyniki w klasach siódmych i znalazła się na podium wśród uczniów województwa podlaskiego. Ponadto, dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego lub dobrego wyniku w konkursie otrzymało aż 25 uczniów !!!

Uczniom i Nauczycielom gratuluję tak wspaniałych wyników i już teraz zachęcam do udziału w kolejnym konkursie w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty - ,,Sprachdoktor", którego kolejna edycja odbędzie się już w marcu 2019 roku.

Szkolny koordynator konkursów

Monika Jaroszewicz