II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

• Aktualności
  • 100% zdawalność egzaminu Deutsches Sprachdiplom C1 w II Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku

Egzamin DSD II 2020/2021 – wyniki egzaminu pisemnego

Z radością informuję, że 31 uczniów naszej szkoły zdało egzamin DSD II. Egzamin pisemny odbył się w listopadzie 2020 r., natomiast egzamin ustny w grudniu 2020 r. Prace pisemne sprawdzane były przez niemieckich ekspertów programu DSD w Niemczech.
Egzamin Deutsches Sprachdiplom to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami tego kraju. Spełnia on wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Niemiecki Dyplom Językowy odpowiada poziomowi B2/C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.

Certyfikat DSD II uzyskali:

Szymon Bagiński
Zofia  Wojtecka

Gratuluję!

Olimpiada Języka Niemieckiego – awans do eliminacji ustnych

Niezmiernie miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły Lara Swierkot, kl. 2b2 zakwalifikowała się do eliminacji ustnych etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Termin eliminacji pisemnych II etapu OJN _ zmiana

Szanowni Uczniowie!
Na stronie internetowej OJN pojawiła się następująca informacja: Ze względu na to, że szkolne ferie zimowe zostały ustalone w całym kraju w terminie 4-17.stycznia, musieliśmy przesunąć nasze eliminacje pisemne na 18. stycznia, godz. 10.00-11.30.
O zmianie terminu został powiadomiony MEN.
Terminy eliminacji ustnych będą ustalane przez Sekretarzy Okręgowych – w zależności od terminów sesji egzaminacyjnych na poszczególnych Uczelniach – tak, jak to robiliśmy w latach ubiegłych. Egzaminy ustne muszą się odbyć najpóźniej do 15.lutego.

Nasi Uczniowie zdali egzamin ustny Deutsches Sprachdiplom. Gratulujemy

W dniach 14. – 16.12.2020 r. 36 uczniów klas trzecich naszego liceum przystąpiło do egzaminu ustnego Deutsches Sprachdiplom C1. Z ogromną radością informujemy, iż wszyscy doskonale zdali egzamin DSD w części ustnej.

Wyniki pisemnego egzaminu DSD, który odbył się 24 listopada 2020 r., będą znane w kwietniu 2021 r. Prace pisemne sprawdzane są obecnie przez niemieckich ekspertów programu DSD w Niemczech.
Egzamin Deutsches Sprachdiplom to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami tego kraju. Spełnia on wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Niemiecki Dyplom Językowy odpowiada poziomowi C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD C1 zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.

Egzamin Deutsches Sprachdiplom- część ustna

Egzamin DSD w części ustnej zostanie przeprowadzony w naszej szkole w dniach 14 – 16 grudnia 2020 roku. Uczniowie proszeni są o stawienie się na egzamin (do biblioteki ) przynajmniej na 5 minut przed planowanym w harmonogramie rozpoczęciem przygotowania do egzaminu.

HARMONOGRAM

44. Olimpiada Języka Niemieckiego - awans do etapu okręgowego

Z radością informuję, że Emilia Błaszczak z kl. 2a2, Paulina Klepadło z kl. 3a, Kaja Lebiedzińska z kl. 3h i Lara Swierkot z kl. 2b2 zakwalifikowały się do etapu okręgowego 44. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych olimpijskich zmaganiach!

dyrektor szkoły

Egzamin Deutsches Sprachdiplom – część pisemna już 24 listopada 2020 r.

24 listopada 2020 roku (wtorek) uczniowie klas trzecich naszego liceum przystąpią do egzaminu Deutsches Sprachdiplom w części pisemnej.

Przebieg egzaminu:

Część egzaminu

Zgłoszenie się uczniów na egzamin, procedura wstępna

Czytanie (75 min. + 10 min.)

Przerwa

Słuchanie (30 min. + 10 min.)

Przerwa

Pisanie (120 min.)

Deutsches Sprachdiplom II to przeprowadzany corocznie na całym świecie egzamin państwowy potwierdzający znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jest to najwyższy poziom egzaminu z języka niemieckiego jaki mogą osiągnąć uczniowie poza granicami Niemiec. Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Prace pisemne sprawdzające kompetencje w zakresie rozumienia tekstu ze słuchu, tekstu czytanego oraz umiejętność tworzenia tekstu są oceniane przez egzaminatorów w Niemczech. Natomiast część ustna egzaminu odbywa się na przełomie grudnia i stycznia w szkołach macierzystych.

II LO w Białymstoku to jedyna szkoła na Podlasiu stwarzająca uczniom możliwość uzyskania certyfikatu DSD II

Część ustna egzaminu DSD odbędzie się w naszej szkole w dniach 14 – 16 grudnia 2020 roku.

Trzymamy kciuki za wszystkich Uczniów, przystępujących do egzaminu.

Olimpiada Języka Niemieckiego - zapraszamy do udziału

Drodzy Uczniowie, zapraszamy do udziału w 44. Olimpiadzie Języka Niemieckiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.ojn.wsjo.pl/.
Zgłoszenia do etapu szkolnego przyjmują Nauczyciele j. niemieckiego do dnia 9 października 2020 r.

TERMINARZ (rok szkolny 2020/2021):

1. Eliminacje szkolne – odbędą się dnia 6. listopada 2020 r. (piątek) o godz. 10.00. Czas trwania eliminacji: 2 godziny lekcyjne (90 minut).
  2. Eliminacje okręgowe - a) eliminacje pisemne 2.etapu odbędą się w szkołach 15.stycznia 2021 r. (piątek). Początek eliminacji pisemnych ustala się na godz. 10.00. Czas trwania – 2 godziny lekcyjne (90 minut). - b) egzamin ustny dla zakwalifikowanych uczestników (którzy zdobyli co najmniej 85% punktów w eliminacjach pisemnych), odbędzie się w 12 okręgach w terminach wyznaczonych przez Komitety Okręgowe, jednak nie później, niż 15. lutego 2021 r.
  1. Finał 44. OJN – eliminacje centralne odbędą się w dniach 26.- 28. marca 2021 r. w Poznaniu, w Wyższej Szkole Języków Obcych i Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, al. Niepodległości 4.