Ferie zimowe 2019

Z życzeniami udanego, owocnego odpoczynku na ten wolny czas...... Zainspiruj się!

Die pure Lust am Leben.........

--> habe ich, wenn ich auf der Skipiste bin und schöne Landschaft überall bewundern kann!

--> empfinde ich, wenn ich weiβ, dass gleich schon die zweite Hälfte des Schuljahres beginnt und der Frühling immer näher ist!

--> ist, nach Nebel und Wolken wieder die Sonne zu sehen!

--> ist, wenn ich in den Winterferien bis 10 Uhr schlafen und dann meine Tasse Kaffee in Ruhe genieβen kann!

--> habe ich, wenn ich weiβ, dass ich in den Winterferien - nach einem Semester fleiβiger Arbeit -meine wohlverdiente Ruhe genieβen kann!

--> verspüre ich, wenn ich mich die kalten Hände an einer Tasse Kakao wärmen kann!

--> erlebe ich, wenn ich mich mit einem guten Buch in der Hand entspannen und alle Probleme vergessen kann.

A Ty?? Jak najlepiej odpoczywasz? Co sprawia Ci radość??

Tego wszystkiego życzymy Wam na najbliższe dwa tygodnie ferii. Odpoczywajcie efektywnie i wracajcie pełni sił do szkoły!
Do zobaczenia!!!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund"

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, iż w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund" czterech uczniów naszego Liceum oraz jeden gimnazjalista uzyskali tytuł laureata. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się: uczeń klasy pierwszej Jan Kamiński, uczniowie klasy drugiej: Jacek PietruszkiewiczMaja Bogucka oraz Agnieszka Szpakowska, a także Mateusz Wierciszewski z klasy trzeciej gimnazjum. Warto wspomnieć, iż Jacek oraz Mateusz uplasowali się na pierwszym miejscu wśród swojej kategorii wiekowej nie tylko w województwie, ale i w całym kraju. To ogromne osiągnięcie, którego serdecznie gratulujemy!

Na wspomnienie zasługuje również wynik Małgorzaty Alifier z klasy VII, która uzyskała dyplom najlepszego wyniki w klasach siódmych i znalazła się na podium wśród uczniów województwa podlaskiego. Ponadto, dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego lub dobrego wyniku w konkursie otrzymało aż 25 uczniów !!!

Uczniom i Nauczycielom gratuluję tak wspaniałych wyników i już teraz zachęcam do udziału w kolejnym konkursie w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty - ,,Sprachdoktor", którego kolejna edycja odbędzie się już w marcu 2019 roku.

Szkolny koordynator konkursów

Monika Jaroszewicz

Świąteczne życzenia

Alle Deutschfreunde!!!

Wir wünschen Euch

wundervolle Zeit mit euren Familien

gemütliche Zeit am Weihnachtsbaum

ein besinnliches Weihnachtsfest

erholsame Feiertage

und ein glückliches Neues Jahr!!!!!

Egzamin DSD zakończony!

14, 17, 19 grudnia 2018r. to były bardzo ważne dni dla 49 naszych maturzystów. W ciągu tych trzech dni przeprowadzony został egzamin ustny Deutsches Sprachdiplom B2/C1, do którego przystąpili uczniowie grup DSD klas trzecich liceum.

Z ogromną radością informujemy, iż wszyscy przystępujący do egzaminu zdali egzamin DSD w części ustnej.

Wyniki pisemnego egzaminu DSD, który odbył się 28 listopada 2018r., będą znane w kwietniu 2019r. Prace pisemne sprawdzane są przez niemieckich ekspertów programu DSD w Niemczech.

Egzamin Deutsches Sprachdiplom to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami tego kraju. Spełnia on wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Niemiecki Dyplom Językowy odpowiada poziomowi C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD C1 zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.

Ustny egzamin DSD B2/C1

W dniach 14, 17 i 19 grudnia 2018r. (piątek, poniedziałek, środa)  zostanie przeprowadzony ustny egzamin Deutsches Sprachdiplom B2/C1. Do egzaminu przystępują tegoroczni maturzyści z międzyklasowych  grup DSD.

Proszę o zapoznanie się z harmonogramem egzaminu.

Dariusz Bossowski

Pisemny egzamin Deutsches Sprachdiplom B2/C1 już za naszymi uczniami

W dniu 28.11.2018  uczniowie klas trzecich liceum z grup DSD pisali państwowy egzamin Deutsches Sprachdiplom B2/C1.

Składał się on z trzech części:

LV – czytanie

HV – słuchanie

SK – pisanie

Ostatnia część egzaminu – MK – część ustna – przeprowadzona zostanie 14, 17 i 19 grudnia 2018r.

bb35513d95653cc862a6c10539cd442b         ad09616cd4185113ff534f90f7a1f159 2    adde0e2f19a7e0bb1b9924e2e5c5e78c

adde0e2f19a7e0bb1b9924e2e5c5e78c         da857ad1bf71d36a1ef1079c6b65e5fb      27b9227f26157c4de3824ec9a395fdf4

Olimpiada Języka Niemieckiego 2018/2019 – 11 uczniów w etapie okręgowym!

Z radością informuję, że do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:

1. Magdalena Alifier, kl. 3 a gimnazjum
  2. Maja Bogucka, kl. 2e
  3. Izabela Ciemnicka, kl.  2f
  4. Michał Gerasimiuk, kl. 3h
  5. Zofia Geresz, kl. 2f
  6. Paulina Klepadło, kl. 1a
  7. Kinga Papciak, kl. 2e
  8. Jacek Pietruszkiewicz, kl. 2b
  9. Natalia Popko, kl. 2h
  10. Agnieszka Szpakowska, kl. 2b
  11. Kacper Wołosik, kl. 3a

Eliminacje pisemne etapu okręgowego odbędą się 11 stycznia 2019 w siedzibie naszej szkoły.
Informacje o przebiegu etapu okręgowego dostępne są na stronie http://www.ojn.wsjo.pl/.

Serdeczne gratulacje!
Marta Zackiewicz-Wasilewska, szkolny koordynator OJN

Grupy DSD

Już są:) Nasi Uczniowie, członkowie grup DSD na najnowszych, tegorocznych zdjęciach. Zapraszamy do galerii (zakładka: Grupy DSD). Wszystkim życzymy wielu sukcesów, zadowolenia i satysfakcji z nauki języka naszych zachodnich sąsiadów.

Deutsch macht uns wirklich viel Spaβ!:)

IMG 20181015 095933