II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

Kandydaci do międzyoddziałowych grup z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego- realizujących międzynarodowy program DSD

Szanowni Państwo, Kandydaci do międzyoddziałowych grup z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego DSD

Uprzejmie informujemy, że sprawdzian kompetencji językowych z języka niemieckiego odbędzie się 9 czerwca 2021 r. (środa) o godz. 14:00 i trwać będzie 90 minut (w sali gimnastycznej).
Proszę pamiętać o zabraniu legitymacji szkolnej, czarnego lub niebieskiego długopisu.
Prosimy nie wnosić na salę egzaminacyjną telefonów komórkowych oraz stosować się do zasad reżimu sanitarnego (maseczki i dystans). Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej nie obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Ponowne zakrywanie ust i nosa obowiązuje kiedy uczeń wychodzi z sali.
Lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu kompetencji językowych kwalifikującego do grup międzyoddziałowych z rozszerzonym programem nauczania DSD zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń 14 czerwca 2021 r. (poniedziałek) o godz. 10:00, szczegółowy wynik punktowy uzyskany przez kandydata będzie można uzyskać telefonicznie 85- 6511 416 lub odebrać osobiście z sekretariatu szkoły.

Marta Zackiewicz- Wasilewska
wicedyrektor szkoły

Egzamin DSD II 2020/2021 – wyniki egzaminu pisemnego

Z radością informuję, że 32 uczniów naszej szkoły zdało egzamin DSD II. Egzamin pisemny odbył się w listopadzie 2020 r., natomiast egzamin ustny w grudniu 2020 r. Prace pisemne sprawdzane były przez niemieckich ekspertów programu DSD w Niemczech.
Egzamin Deutsches Sprachdiplom to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami tego kraju. Spełnia on wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Niemiecki Dyplom Językowy odpowiada poziomowi B2/C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.

Certyfikat DSD II uzyskali:

Szymon Bagiński
Weronika  Bajko
Rafał   Gierejko
Gabriela  Głos
Patryk  Grynczel
Jan Kamiński
Paulina Klepadło
Maria  Koruch
Paweł Kosiorek
Gabriela Kruaze
Kaja Lebiedzińska
Anna Magnuszewska
Aleksandra  Małyszko
Martyna  Muśko
Barbara Niemotko
Kinga  Nurkowska
Łukasz  Okoński
Kinga Olechno
Gabriela Perkowska
Urszula Radziszewska
Julianna  Roj-Rojewska
Zuzanna  Roszkowska
Sara  Sawicka
Patrycja Siebiatyńska
Adela  Sobolewska
Filip Stankiewicz
Małgorzata Szeląg
Wiktor Terlecki
Julia  Tydelska
Magdalena Tymińska
Łukasz Więcław
Zofia  Wojtecka 

Gratuluję!

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Olimpiada Języka Niemieckiego – awans do eliminacji ustnych

Niezmiernie miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły Lara Swierkot, kl. 2b2 zakwalifikowała się do eliminacji ustnych etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Marta Zackiewicz-Wasilewska
Szkolny koordynator OJN

Termin eliminacji pisemnych II etapu OJN _ zmiana

Szanowni Uczniowie!
Na stronie internetowej OJN pojawiła się następująca informacja: Ze względu na to, że szkolne ferie zimowe zostały ustalone w całym kraju w terminie 4-17.stycznia, musieliśmy przesunąć nasze eliminacje pisemne na 18. stycznia, godz. 10.00-11.30.
O zmianie terminu został powiadomiony MEN.
Terminy eliminacji ustnych będą ustalane przez Sekretarzy Okręgowych – w zależności od terminów sesji egzaminacyjnych na poszczególnych Uczelniach – tak, jak to robiliśmy w latach ubiegłych. Egzaminy ustne muszą się odbyć najpóźniej do 15.lutego.

Marta Zackiewicz-Wasilewska
Szkolny koordynator OJN

Nasi Uczniowie zdali egzamin ustny Deutsches Sprachdiplom. Gratulujemy

W dniach 14. – 16.12.2020 r. 36 uczniów klas trzecich naszego liceum przystąpiło do egzaminu ustnego Deutsches Sprachdiplom C1. Z ogromną radością informujemy, iż wszyscy doskonale zdali egzamin DSD w części ustnej.

Wyniki pisemnego egzaminu DSD, który odbył się 24 listopada 2020 r., będą znane w kwietniu 2021 r. Prace pisemne sprawdzane są obecnie przez niemieckich ekspertów programu DSD w Niemczech.
Egzamin Deutsches Sprachdiplom to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami tego kraju. Spełnia on wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Niemiecki Dyplom Językowy odpowiada poziomowi C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD C1 zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.

Egzamin Deutsches Sprachdiplom- część ustna

Egzamin DSD w części ustnej zostanie przeprowadzony w naszej szkole w dniach 14 – 16 grudnia 2020 roku. Uczniowie proszeni są o stawienie się na egzamin (do biblioteki ) przynajmniej na 5 minut przed planowanym w harmonogramie rozpoczęciem przygotowania do egzaminu.

HARMONOGRAM

Czytaj dalej

44. Olimpiada Języka Niemieckiego - awans do etapu okręgowego

Z radością informuję, że Emilia Błaszczak z kl. 2a2, Paulina Klepadło z kl. 3a, Kaja Lebiedzińska z kl. 3h i Lara Swierkot z kl. 2b2 zakwalifikowały się do etapu okręgowego 44. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych olimpijskich zmaganiach!

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Kontakt

85 65 11 416