Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

Warsztaty muzyczne w języku niemieckim!

Dnia 13.11.2017 pięćdziesięciu uczniów klas drugich gimnazjum wzięło udział w niezwykłych warsztatach muzycznych. Pod kierunkiem specjalistów: Marie Christine Banga oraz Magnusa Landsberga nasza młodzież miała okazję w sposób kreatywny doskonalić swoje umiejętności językowe i muzyczne.

Wspólna praca muzyków i uczniów połączona z zabawą uwieńczona została krótkim koncertem, podczas którego mogliśmy podziwiać kunszt artystyczny gości z Niemiec oraz rezultaty czterogodzinnych warsztatów. Młodzież zaprezentowała 2 utwory muzyczne: „Wir sind groβ” oraz „Lieblingsmensch”. Do wspólnego śpiewania została zaproszona również publiczność- uczniowie klas siódmych SP, drugich i trzecich PG oraz pierwszych LO.

Nasi poniedziałkowi goście Marie Christine Banga oraz Magnus Landsberg mieszkają na co dzień w Hamburgu, gdzie aktywnie zajmują się twórczością artystyczną na deskach teatralnych i w zespołach muzycznych (Liza&Kay, Johannes Oerding, Adel Tawil, Gregor Meyle, Sarajane, Hamburg Singt, Rocky Horror Show) oraz prowadzą imprezy artystyczne na terenie Niemiec i Szwajcarii.

Organizatorem warsztatów w naszej szkole jest Instytut Goethego w Warszawie.

Kontakt

85 65 11 416