II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

Nabór na kurs języka niemieckiego – do grupy popołudniowej dla uczniów klas VII z całego miasta

Szanowny Siódmoklasisto,

masz niepowtarzalną okazję zdobycia umiejętności językowych z zakresu języka niemieckiego na wysokim poziomie i bez żadnych nakładów finansowych, ponieważ kurs w całości jest finansowany przez Urząd Miejski w Białymstoku. W II Liceum Ogólnokształcącym im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku już od piętnastu lat organizowany jest kurs języka niemieckiego DSD II (Deutsches Sprachdiplom), który prowadzony jest przez naszych nauczycieli, wspomaganych przez nauczyciela z Niemiec. Egzamin DSD II jest najwyższą formą egzaminu z języka niemieckiego poza granicami Niemiec. Kurs trwa sześć lat, przez dwa lata w Szkole Podstawowej (7, 8 klasa) i cztery lata w Liceum. Kurs adresowany jest do uczniów klas siódmych z każdej białostockiej szkoły.

Międzyszkolna popołudniowa grupa DSD realizuje w tygodniu 4 godziny języka niemieckiego (2 spotkania po 2 godziny).

Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki w godz. 17.00 - 18.30 (grupa 1.), w poniedziałki i środy w godz. 18.00 – 19.30 (grupa 2).

Kurs rozpocznie się od 23 września 2019 r. Przed pierwszymi zajęciami (dnia 23 września 2019 r. o godz. 17.00 w sali 133 /I piętro/ ) odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy Uczniów międzyszkonych grup popołudniowych oraz ich Rodziców.

Aby zostać uczniem DSD II powinieneś przystąpić do testu predyspozycji językowych, który odbędzie się w naszej szkole 16 września 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 15.00 (wejście na salę od godziny 14.45 z ważną legitymacją szkolną i długopisem).

Podanie o przystąpienie do testu należy złożyć w kancelarii szkoły do dnia 13 września 2019 r. (wzór podania – zakładka DSD – dokumenty do pobrania).

Więcej o programie DSD II na stronie szkoły w zakładce Deutsches Sprachdiplom, szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz pod nr tel. 85 65 11 416.

Serdecznie zapraszamy!

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Kontakt

85 65 11 416