II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

  • Home
  • Aktualności
  • Relacja Stypendystki programu „Preisträger Programm” dla najlepszych Uczniów programu Deutsches Sprachdiplom

Relacja Stypendysty programu „Deutschland Plus” dla najlepszych Uczniów programu Deutsches Sprachdiplom

„Jestem absolwentem Publicznego Gimnazjum nr 32 Dwujęzycznego w Białymstoku. Przez trzy lata nauki w gimnazjum uczestniczyłem w programie DSD I, obecnie w II Liceum Ogólnokształcącym kontynuuję naukę języka niemieckiego w programie DSD II. Moja przygoda z językiem niemieckim zaczęła się w czwartej klasie szkoły podstawowej. Podczas roku szkolnego 2018/2019 miałem możliwość wyjazdu na trzytygodniowe stypendium „Deutschland Plus” przyznawane przez PAD (Pӓdagogischer Austauschdienst). Ucieszyłem się.

Pojechałem do Lipska z jedenastoma licealistami z całej Polski i opiekunem - nauczycielem języka niemieckiego. Trafiłem do bardzo dobrej rodziny, która przyjęła mnie jak swojego. Przez dwa tygodnie chodziłem do niemieckiej nowoczesnej szkoły. Byłem pod wrażeniem lekcji z chemii, matematyki i biologii prowadzonych w praktyczny sposób. Po lekcjach w grupie chodziłem na basen, czy na koszykówkę. Codziennie w programie po południu było zwiedzanie Lipska, czy Weimaru. Razem z polską grupą była na stypendium grupa licealistów z USA, więc jednocześnie ćwiczyłem język angielski. Po dwóch tygodniach pobytu w Lipsku ruszyłem w tygodniową podróż do Berlina. Poznałem ciekawych ludzi, z którymi się uczyłem, mieszkałem i spędzałem dużo czasu, m.in. chodząc na mecze, koncerty. Zżyłem się z domownikami i fantastyczną grupą moich rówieśników z Polski i z Niemiec.

Te trzy tygodnie były świetną praktyczną lekcją języka niemieckiego.

Wszystkim gorąco polecam program Deutsches Sprachdiplom.”

Paweł Kosiorek

pawel123312

 

Kontakt

85 65 11 416