II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

Nasi Uczniowie przystąpili do egzaminu DSD

27 listopada 2019 pięćdziesięcioro uczniów klas trzecich naszego liceum przystąpiło do egzaminu Deutsches Sprachdiplom w części pisemnej.

Deutsches Sprachdiplom II to przeprowadzany corocznie na całym świecie egzamin państwowy potwierdzający znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jest to najwyższy poziom egzaminu z języka niemieckiego jaki mogą osiągnąć uczniowie poza granicami Niemiec. Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Prace pisemne sprawdzające kompetencje w zakresie rozumienia tekstu ze słuchu, tekstu czytanego oraz umiejętność tworzenia tekstu są oceniane przez egzaminatorów w Niemczech. Natomiast część ustna egzaminu odbywa się na przełomie grudnia i stycznia w szkołach macierzystych.

II LO w Białymstoku to jedyna szkoła na Podlasiu stwarzająca uczniom możliwość uzyskania certyfikatu DSD II

Część ustna egzaminu DSD odbędzie się w naszej szkole w dniach 11 – 13 grudnia. Trzymamy kciuki za wszystkich Uczniów, przystępujących do egzaminu.

DSC07301  DSC07303

DSC07319 2DSC07323 1