II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

Wyniki matury międzynarodowej IB Diploma Programme maj 2022

Gratuluję wszystkim Absolwentom wyników matury międzynarodowej!

Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:

1. Michalina Anikiej - 43 punkty!

2. Julia Kotowicz – 42 punktów !

3. Laura Tomczak – 42 punktów !

4. Anna Maria Sokołowska - 41 punktów!

5. Magdalena Alifier - 40 punktów!

6. Alicja Bąk – 40 punktów!

7. Wojciech Burbula – 40 punktów!

8. Aleksander Skutnik – 40 punktów!

Maksymalnym wynikiem możliwym do osiągnięcia jest 45 punktów (z każdego z 6 przedmiotów można osiągnąć maksymalnie 7 punktów oraz 3 dodatkowe punkty za Extended Essay oraz TOK).

Średni wynik matury międzynarodowej w II LO to 37 punkt, który przewyższa średnią światową.

Cieszą nas wyniki Michaliny Anikiej, Julii Kotowicz, Laury Tomczak, Anny Marii Sokołowskiej, Magdaleny Alifier, Alicji Bąk, Wojtka Burbuli oraz Aleksandra Skutnik, które są dla nas ogromnym sukcesem, tylko nieliczni abiturienci International Baccalaureate Diploma Programme na całym świecie osiągają wyniki powyżej 40 punktów. Gratulujemy!

Najwyższą ocenę z matury w skali 1-7, czyli 'siódemkę' z egzaminu maturalnego uzyskali:

• język angielski (poziom rozszerzony): Magdalena Alifier, Michalina Anikiej, Wojciech Burbula, Alicja Bąk, Julia Wiktoria Chwatko, Aleksandra Dral, Weronika Gromek, Jakub Jerzy Górecki, Zuzanna Horba, Julia Kiryluk, Julia Kotowicz, Szymon Łukaszewicz, Gabriela Przybyłowska, Izabela Pszczółka, Aleklsander Skutnik, Anna Maria Sokołowska, Łucja Śladowska, Laura Tomczak, Jędrzej Wójtowicz,

• język francuski (poziom podstawowy): Magdalena Alifier, Alicja Bąk, Laura Tomczak

• język polski (poziom podstawowy): Magdalena Alifier, Michalina Anikiej, Julia Kotowicz, Urszula Kużel, Anna Maria Sokołowska, Katarzyna Żamojda

• ekonomia (poziom rozszerzony): Wojciech Burbula, Alicja Bąk

• psychologia  (poziom podstawowy): Laura Tomczak, Katarzyna Żamojda

• biologia (poziom podstawowy): Anna Maria Sokołowska

• fizyka (poziom rozszerzony): Wojciech Burbula, Szymon Łukaszewicz

• informatyka (poziom rozszerzony): Skutnik Aleksander

• informatyka (poziom podstawowy): Aurelia Małgorzata Adamczak, Michalina Anikiej
  • matematyka AA (poziom podstawowy): Michalina Anikiej, Julia Kotowicz, Izabela Pszczółka Izabela

Uzyskanie oceny 7 z egzaminu maturalnego przeliczne jest uczniom IB DP rekrutującym na polskie uczelnie jako 100% wynik matury w rekrutacji z danego przedmiotu.

Dariusz Bossowski, dyrektor szkoły

Gratuluję wszystkim Absolwentom wyników matury międzynarodowej

Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:

Jan Jakub Kamiński - 45 punktów

Kamila Ołdakowska - 43 punkty

Szymon Bagiński - 42 punkty

Olga Zapert - 42 punkty

Barbara Alicja Niemotko - 41 punktów

Aleksandra Popławska - 41 punktów

Gabriela Wojtulewicz - 41 punktów

Luiza Saniewska - 40 punktów

Średni wynik matury międzynarodowej w II LO to 37 punktów, który przewyższa średnią światową.

Cieszą nas wyniki Jana Kamińskiego, Kamili Ołdakowskiej, Szymona Bagińskiego, Olgi Zapert, Barbary Niemotko, Aleksandry Popławskiej, Gabrieli Wojtulewicz oraz Luizy Saniewskiej, które są dla nas ogromnym sukcesem, gdyż tylko nieliczni abiturienci International Baccalaureate Diploma Programme na całym świecie osiągają wyniki powyżej 40 punktów. Na szczególną pochwałę zasługuje Jan Kamiński, który jest pierwszym uczniem naszej szkoły, który otrzymał maksymalną liczbę punktów z matury. Gratulujemy.

• język polski (poziom podstawowy): Jan Jakub Kamiński, Gabriela Kruaze, Anna Makuszewska, Barbara Alicja Niemotko, Kamila Ołdakowska, Gabriela Wojtulewicz
  • język angielski (dwujęzyczny): Gabriela Kruaze
  • język angielski (poziom rozszerzony): Szymon Bagiński, Urszula Chocian, Jan Jakub Cylwik, Jan Jakub Kamiński, Kaja Lebiedzińska, Agata Leszczyńska, Anna Makuszewska, Julia Micińska, Matylda Mosiej, Kamila Ołdakowska, Aleksandra Popławska, Gabriela Wojtulewicz, Olga Zapert
  • historia (poziom podstawowy): Anna Makuszewska, Luiza Saniewska
  • psychologia (poziom rozszerzony): Matylda Mosiej
  • psychologia (poziom podstawowy): Jan Jakub Kamiński, Karolina Matys, Olga Zapert
  • ekonomia (poziom rozszerzony): Kamila Ołdakowska, Aleksandra Popławska
  • geografia (poziom rozszerzony): Kamila Ołdakowska
  • biologia (poziom rozszerzony): Barbara Alicja Niemotko
  • biologia (poziom podstawowy): Julia Micińska
  • chemia (poziom rozszerzony): Jan Jakub Kamiński, Barbara Alicja Niemotko
  • chemia (poziom podstawowy): Olga Zapert
  • informatyka (poziom rozszerzony): Szymon Bagiński, Paweł Krzywosz
  • informatyka (poziom podstawowy): Urszula Chocian
  • fizyka (poziom rozszerzony): Szymon Bagiński, Jan Jakub Kamiński, Olga Zapert
  • fizyka (poziom podstawowy): Aleksandra Popławska
  • matematyka AA (poziom rozszerzony): Szymon Bagiński, Jan Jakub Kamiński
  • matematyka AA (poziom podstawowy): Aleksandra Popławska, Luiza Saniewska, Gabriela Wojtulewicz
  • matematyka AI (poziom podstawowy): Kamila Ołdakowska

Uzyskanie oceny 7 z egzaminu maturalnego przeliczne jest uczniom IB DP rekrutującym na polskie uczelnie jako 100% wynik matury w rekrutacji z danego przedmiotu.

Dariusz Bossowski, dyrektor szkoły