II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

Jesteśmy NAJLEPSI w RANKINGU PERSPEKTYW '2020

OGÓLNOPOLSKI RANKING

SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2020

Perspektywy

im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
NAJLEPSZYM LICEUM
W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2020

Z dumą informujemy, że nasza szkoła
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęła:
1. miejsce w województwie podlaskim
1.
miejsce w Białymstoku
34. miejsce w Polsce

Ranking obejmuje wszystkie licea ogólnokształcące w kraju (zostało sklasyfikowanych 1000 liceów). Kryteria rankingu uwzględniają wyniki matury z przedmiotów dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym (45 %), wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych zdawanych na poziomie podstawowym (30 %) oraz sukcesy w olimpiadach (25 %).
II Liceum już trzeci raz z rzędu okazało się najlepsze w rankingu "Perspektyw" w całym województwie. W rankingu ogólnopolskim II LO znalazło się na 34 miejscu.

Gratuluję i dziękuję całej naszej Społeczności Szkolnej, wszystkim Uczniom, Olimpijczykom, Maturzystom z roku 2018/2019 oraz Wspaniałej Kadrze Pedagogicznej II LO. Uczniom i Gronu Pedagogicznemu życzę dalszych sukcesów. Pierwsze miejsce na Podlasiu na pewno może być powodem do uzasadnionej satysfakcji dla całej Dwójki i jej Sympatyków.

Rekrutacja Uczniów do I klas II LO

Informacje dla kandydatów:

1. Profile klas 2020/2021
  2. Terminarz rekrutacji
  3. Kryteria rekrutacji do klas 1 a, c, d, e, f
  4. Kryteria rekrutacji do klasy 1 b (oddział medyczny - dwujęzyczny: język angielski poziom dwujęzyczny, przedmioty nauczane dwujęzycznie biologia i historia)
  5. Kryteria rekrutacji do klasy 1 g (oddział międzynarodowy – realizujący program matury międzynarodowej, język wykładowy - angielski)
  6. Rekrutacja do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego DSD- język niemiecki poziom dwujęzyczny
  7. Rekrutacja do międzyoddziałowych grup języka chińskiego
  8. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do klasy 1 b oraz przykładowy test
  9. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do klasy 1 g oraz przykładowy test
  10. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego DSD oraz przykładowy test
  11. Charakterystyka klas pierwszych
  12. Regulamin rekrutacji
  13. Oświadczenia kandydata
  14. Strona elektronicznego Naboru 2020
  15. Oferta szkoły
  16. Wykazy punktowanych w rekrutacji 2020 osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych

Uwaga:

• Termin rekrutacji do klasy 1b (oddziału medycznego-dwujęzycznego) oraz klasy 1g (oddziału międzynarodowego) jest inny niż do pozostałych klas w liceum, czyli składnie wniosków o przyjęcie od 11 do 20 maja 2020 r.
  • Termin składania podań przez kandydatów do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego  DSD II od 11do 20 maja 2020 r.

Serdecznie zapraszamy do naszej Szkoły
- to najlepsze miejsce dla Ciebie.

II LO prezentacje dla Kandydatów i ich Rodziców

Komunikat Dyrektora Szkoły ws. COVID-19

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Nauczyciele mają obowiązek realizowania podstawy programowej zgodnie z założonym planem.

Rodzice i Uczniowie mają możliwość konsultacji z Nauczycielami prowadzącymi zajęcia za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus lub innego ustalonego przez Nauczyciela sposobu komunikacji.

Do dyspozycji całej Społeczności Szkolnej pozostaje rekomendowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Zintegrowana Platforma Edukacyjna epodręczniki.pl, materiały przygotowane przez CKE i OKE, materiały prezentowane w telewizji publicznej i radiofonii.

Zajęcia prowadzone będą z użyciem aplikacji dostępnych na platformie Microsoft Teams w programie Office 365 oraz innych platformach, aplikacjach, komunikatorach zaproponowanych przez Nauczycieli. Nauczyciele będą również korzystać podczas zajęć z innych zasobów edukacyjnych oraz materiałów.

W dzienniku lekcyjnym Librus Nauczyciele na zajęciach prowadzonych zdalnie będą wpisywali obecności Uczniów.

Uczniów prosimy o używanie poczty w dzienniku Librus i maila klasowego oraz korzystanie z pakietu Office 365.

Mamy nadzieję, że nie napotkamy dużych problemów technicznych. Zarówno Nauczyciele, jak i Uczniowie mogą mieć problemy techniczne, czy też po prostu kłopoty z Internetem, liczymy więc na współpracę. Wierzymy, że mamy w II LO i SP 53 odpowiedzialną Młodzież i zaangażowanych Rodziców, którzy rozumieją powagę sytuacji i zależy im na edukacji.

Zasady funkcjonowania nauki w okresie 25 marca- 8 kwietnia 2020 r., w tym monitorowanie postępów w nauce Uczniów, sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności Uczniów oraz ocenianie Uczniów zostały opublikowane w dzienniku Librus.

Proszę wykorzystać ten czas pożytecznie, sumiennie realizować materiał polecany przez Nauczycieli. Prace zadawane należy wykonywać samodzielnie.

Życzymy wszystkim zdrowia i spokoju!

z poważaniem

Młodzieżowa Olimpiada WOS

Miło nam poinformować, że Mikołaj Zdrajkowski z kl.8a został finalistą Młodzieżowej Olimpiady WOS. Opiekunem naukowym ucznia jest p.prof. Kamila Fidler.

Gratulujemy!!!

XLVI Olimpiada Wiedzy Technicznej

Z radością informuję, że Jakub Kasjanowicz z kl. 2 a zakwalifikował się do finału Olimpiady i uzyskał tytuł Finalisty Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Gratulujemy!

Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów

Z dumą informuję, że Maciej Bogusz z kl. 8a zakwalifikował się do finału Olimpiady uzyskał tytuł Finalisty Olimpiady Języka Angielskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.