II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

Jesteśmy NAJLEPSI w RANKINGU PERSPEKTYW '2020

 

OGÓLNOPOLSKI RANKING

SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2020

 

 

 Perspektywy 

 

II Liceum Ogólnokształcące
im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
NAJLEPSZYM LICEUM
W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2020

Z dumą informujemy, że nasza szkoła
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęła:
1. miejsce w województwie podlaskim
1.
miejsce w Białymstoku
34. miejsce w Polsce

Ranking obejmuje wszystkie licea ogólnokształcące w kraju (zostało sklasyfikowanych 1000 liceów). Kryteria rankingu uwzględniają wyniki matury z przedmiotów dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym (45 %), wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych zdawanych na poziomie podstawowym (30 %) oraz sukcesy w olimpiadach (25 %).
II Liceum już trzeci raz z rzędu okazało się najlepsze w rankingu "Perspektyw" w całym województwie. W rankingu ogólnopolskim II LO znalazło się na 34 miejscu.

Gratuluję i dziękuję całej naszej Społeczności Szkolnej, wszystkim Uczniom, Olimpijczykom, Maturzystom z roku 2018/2019 oraz Wspaniałej Kadrze Pedagogicznej II LO. Uczniom i Gronu Pedagogicznemu życzę dalszych sukcesów. Pierwsze miejsce na Podlasiu na pewno może być powodem do uzasadnionej satysfakcji dla całej Dwójki i jej Sympatyków.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Czytaj dalej

0
0
0
s2sdefault

Rekrutacja Uczniów do I klas II LO

Informacje dla kandydatów:

 1. Profile klas 2020/2021
 2. Terminarz rekrutacji
 3. Kryteria rekrutacji do klas 1 a, c, d, e, f
 4. Kryteria rekrutacji do klasy 1 b (oddział medyczny - dwujęzyczny: język angielski poziom dwujęzyczny, przedmioty nauczane dwujęzycznie biologia i historia)
 5. Kryteria rekrutacji do klasy 1 g (oddział międzynarodowy - realizujący program matury międzynarodowej, język wykładowy - angielski)
 6. Rekrutacja do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego DSD - język niemiecki poziom dwujęzyczny
 7. Rekrutacja do międzyoddziałowych grup języka chińskiego
 8. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do klasy 1 b oraz przykładowy test
 9. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do klasy 1 g oraz przykładowy test
 10. Charakterystyka klas pierwszych
 11. Regulamin rekrutacji
 12. Oświadczenia kandydata
 13. Deklaracja wyboru drugiego języka, realizacji programu międzynarodowego DSD, religii
 14. Strona elektronicznego Naboru 2020
 15. Wykazy punktowanych w rekrutacji 2020 osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych

Uwaga:

 • Termin rekrutacji do klasy 1b (oddziału medycznego-dwujęzycznego) oraz klasy 1g (oddziału międzynarodowego) jest inny niż do pozostałych klas w liceum, czyli składnie wniosków o przyjęcie od 15 do 22 czerwca 2020 r.
 • Kandydaci do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego DSD II składają deklaracje wyboru do 10 lipca 2020 r.

Serdecznie zapraszamy do naszej Szkoły
- to najlepsze miejsce dla Ciebie.

Wizytówki klas I 2020/2021

II LO prezentacje dla Kandydatów i ich Rodziców

     
0
0
0
s2sdefault

Adela Sobolewska została laureatką konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Kapituła Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” doceniła młodzież, która potrafi dostrzec, że ktoś obok potrzebuje pomocy i tę pomoc umie nieść. W tym roku wśród wyróżnionych tytułem „Wspaniała” znalazła się nasza uczennica Adela Sobolewska (II d). 26 czerwca wyjątkowa wolontariuszka odebrała nagrodę i statuetkę Franciszka, wyrzeźbionego przez podlaskiego artystę Zbigniewa Wasiluka.

Gratulujemy i jesteśmy dumni z takiej postawy życiowej Adeli!

0
0
0
s2sdefault

Program stypendiów pomostowych – informacja dla maturzystów

Informujemy, że rozpoczęła się XIX edycja Programu skierowanego do tegorocznych maturzystów, którzy są dziećmi byłych pracowników Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarki Rolnej i który zakwalifikują się na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich.

Czytaj dalej

0
0
0
s2sdefault

Wręczenie Dyplomów DSD 2020

“Znajomość języków jest bramą do wiedzy.”
‒ Roger Bacon –

Dnia 26 czerwca 2020 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku odbyła się kameralna uroczystość wręczenia Dyplomów Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz – Zweite Stufe (DSD II) . Pięćdziesięciu Absolwentów programu miało możliwość odebrania certyfikatu z rąk Pana Dyrektora oraz swoich Nauczycieli Języka Niemieckiego. Wprawdzie w małych grupach, ze względu na tegoroczne wymogi sanitarne, ale z wielką radością Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie wzięli udział w spotkaniu. Były podziękowania, wspomnienia, pytania o plany na przyszłość.

Swoją przygodę z językiem niemieckim w programie DSD tegoroczni Absolwenci rozpoczęli w 2014 roku w pierwszej klasie gimnazjum. Przez 3 lata uczyli się języka w grupach DSD w naszej szkole w wymiarze 4 godzin tygodniowo, następnie po rozpoczęciu nauki w II LO – 6 godzin tygodniowo. Do egzaminu przystąpili w części pisemnej w listopadzie, w części ustnej w grudniu 2019 roku. Część pisemna egzaminu została wysłana do Niemiec, gdzie egzaminatorzy zewnętrzni ocenili prace Uczniów. W lutym 2020 roku otrzymaliśmy informację, że wszyscy Uczniowie z naszej szkoły zdali egzamin J i uzyskali państwowy Dyplom Językowy Stałej Konferencji Ministrów Kultury, Nauki i Oświaty Landów Niemieckich poziom II !

Absolwenci programu Deutsches Sprachdiplom dzięki nauce w grupach DSD w II LO nie tylko zdobyli certyfikat znajomości języka niemieckiego na najwyższym poziomie. Certyfikat, który spełnia wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich, odpowiada poziomowi C1 – poziomowi biegłości językowej - według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech. Podejmując wyzwanie nauki dodatkowego języka obcego w tak wymagającym programie jakim jest DSD Uczniowie wzięli odpowiedzialność za swoją edukację. Kształcili zatem szereg kompetencji potrzebnych w przyszłości, takich jak - samodyscyplina, dobra organizacja pracy, komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji!

0
0
0
s2sdefault

KANGUR - WYNIKI '2020

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nasi Uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Tegoroczny konkurs ze względu na sytuację odbył się on-line i nie przyznawano tytułu laureata. Najwyższy wynik to bardzo dobry. W naszej szkole taki wynik i 100% punktów uzyskali: Piotr Grochowski, Jan Jakub Panas, Jakub Misiaszek i Jakub Pajdowski – w kategorii Junior oraz Miłosz Moroz - w kategorii Student. Wynik bardzo dobry uzyskał teżKrzysztof Nadulicz w kategorii Kadet oraz Michał Puchalski – w kategorii Junior.

Wyróżnienie natomiast zdobyli: Kadet: Malinowska Natalia, Januszkiewicz Kamil, Burbula Anna, Sirocki Maciej, Maksimiuk Maja, Malesińska Aleksandra, Kuc Paulina, Chojnowska Gabriela, Bojko Mateusz, Głowińska Aleksandra, Fronczyk Wiktor; Junior: Filewicz Adam, Kiersnowska Krystyna, Mąka Julia, Łukaszewicz Szymon, Jońska Gabriela, Skibicka Barbara, Kuzyka Juliusz, Gołaszewski Piotr, Żuk Weronika, Burbula Wojciech, Tokajuk Andrzej; Student: Mazurczak Mateusz, Niegierysz Mateusz, Tarasiuk Paula, Terlecki Wiktor, Kasjanowicz Jakub, Saniewski - Dźwigaj Piotr, Pyzowski Rafał, Borys Wiktoria, Turyk Maciej.

Serdecznie wszystkim gratulujemy.

0
0
0
s2sdefault

Życzenia wakacyjne

 

Drodzy Uczniowie,
gratuluję wszystkich sukcesów i osiągnięć. Ostatnie trzy miesiące to nauka zdalna, zajęcia online, które wymagały od Was dużej konsekwencji i pracy. Wierzę, że choć był to niełatwy czas, w pełni go wykorzystaliście do intensywnego rozwoju intelektualnego. Wykazaliście się ogromną dojrzałością.
Za co Wam serdecznie dziękujemy!
Życzę Wam, aby letni wypoczynek był ciekawy i inspirujący, bezpieczny, przeżyty z rozwagą i wyobraźnią. Dbajcie o siebie i podążajcie zawsze w kierunku, w którym widzicie szanse na swój rozwój.
Pięknych wakacji, a po wakacjach radosnego powrotu do naszej wspaniałej Szkoły.

Dariusz Bossowski dyrektor szkoły

0
0
0
s2sdefault

Kontakt

85 65 11 416