school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

Organizacja roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Nauczyciele, uprzejmie informuję że:

  • 28.08.2019 r. (środa) – o godz. 14:00 odbędzie się Plenarna Rada Pedagogiczna – organizacja i plan pracy szkoły w roku szkolnym 2019/2020 (około godz. 15:00 będą robione zdjęcia przez fotografa całej Radzie Pedagogicznej),
  • 29.08.2019 r. (czwartek) –  odbędzie się zebranie zespołów przedmiotowych i zadaniowych z Dyrektorem Szkoły w następujących godzinach:
    - godz. 8:00 – zebranie liderów zespołu ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej -pedagodzy, psycholodzy, doradca zawodowy sala 305
    - godz. 8:30 – historia, wiedza o społeczeństwie, prawo sala 306
    - godz. 9:00 – matematyka, informatyka sala 305
    - godz. 9:45 – plastyka, muzyka, filozofia sala 306

    - godz. 10:00 – język polski, wiedza o kulturze, łacina sala 305
    - godz. 10:45 – plastyka, muzyka, filozofia sala 306

    - godz. 11:00 – geografia, podstawy przedsiębiorczości sala 305
    - godz. 11:30 – język niemiecki, francuski, rosyjski oraz zebranie zespołu ds. programu międzynarodowego DSD oraz projektu PASCH sala 306
    - godz. 12:00 – język angielski sala 3

    - godz. 12:30 – fizyka, chemia sala 305
    - godz. 13:00 – biologia sala 306
    - godz. 13:45 – religia sala 305  
    - godz. 14:00 – wychowanie fizyczne, edukacja dla bezpieczeństwa sala 306
    - w godz. 14:00- 15:00 odbędzie się zebranie zespołu ds. programu międzynarodowego IB DP sala 242
    - w godz. 15:00- 16:00 odbędzie się zebranie zespołu ds. programu międzynarodowego MYP sala 242,
  • 30.08.2019 r. (piątek) – odbędą się spotkania:

- godz. 8:30 – zebranie wychowawców i asystentów klas 1 po SP z dyrektorem szkoły,
- godz. 10:15 – zebranie wychowawców klas 1 po SP z wicedyrektorem szkoły i kierownikiem wycieczki dotyczące organizacji wyjazdu integracyjnego młodzieży,
- godz. 10:00 – zebranie wychowawców i asystentów klas 1 po Gim. z dyrektorem szkoły,
- godz. 11:45 – zebranie wychowawców klas 1 po Gim. z wicedyrektorem szkoły i kierownikiem wycieczki dotyczące organizacji wyjazdu integracyjnego młodzieży,
- godz. 11:30 - zebranie wychowawców i asystentów klas 7 i 8 SP z dyrektorem szkoły,
- godz. 13:15 – zebranie wychowawców klas 7 z wicedyrektorem szkoły i kierownikiem wycieczki dotyczące organizacji wyjazdu integracyjnego młodzieży,
- godz. 13:00 – zebranie wychowawców i asystentów klas 2 i 3 LO z dyrektorem szkoły,
- godz. 16:00 spotkanie organizacyjne rodziców i uczniów klas 1 Liceum po SP z dyrekcją szkoły i wychowawcami,
- godz. 17:00 spotkanie organizacyjne rodziców i uczniów klas 1 Liceum po Gimnazjum z dyrekcją szkoły i wychowawcami,

  • 09.2019 r. (poniedziałek) – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego o:

- godz. 9:00 kl. I Liceum,
- godz. 10.30 kl. II i III Liceum,
- godz. 12:00 kl. 7, 8 SP

Dariusz Bossowski, dyrektor szkoły

0
0
0
s2sdefault

Podręczniki na rok szkolny 2019/2020

Dyrektor szkoły ogłasza zestaw podręczników i materiałów edukacyjnych, które będą obowiązywać w II LO w roku szkolnym 2019/2020.

Szczegółowe wykazy dla poszczególnych klas dostępne są w zakładce: Strefa ucznia - podręczniki

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe klas siódmych i ósmych SP zostaną zakupione na rzecz szkoły w ramach dotacji celowej przeznaczonej na wyposażenie szkół.

Dariusz Bossowski, dyrektor szkoły

0
0
0
s2sdefault

Wyjazd integracyjny wrzesień 2019 r.

Miejsce: Serwy k. Augustowa   www.proserwy.pl

Grupa I    Klasy VII SP

Termin:   04-06 września 2019 r.

Wyjazd: g. 7.30    Powrót: ok. 15.00

Grupa II    Klasy I LO po PG

Termin:   09 - 11 września 2019 r.

Wyjazd: g. 7.30   Powrót: ok. 14.00

Grupa III     Klasy I LO po SP

Termin:   11 - 13 września 2019 r.

Wyjazd: g. 9.30    Powrót: ok. 15.00

          Uczniowie przyjęci do klas pierwszych II LO i klas VII SP proszeni są o wpłatę I raty - 125 zł. na wyjazd integracyjny w sekretariacie szkoły lub na konto: Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku, ul. Narewska 11, 15-840 Białystok, Bank Pekao nr rachunku 86 1240 1154 1111 0010 8714 9936 tytuł przelewu „Integracja, imię i nazwisko, klasa ” do 14 sierpnia 2019 r., II rata - 125 zł. będzie zbierana przez  wychowawców klas dnia 3 września 2019 r. Koszt całego wyjazdu (przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie) wynosi 250 zł.

           Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawują wychowawcy klas, pedagodzy, psycholog, doradca zawodowy oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Uczniowie podczas pobytu mają możliwość wyboru wyżywienia (dieta mięsna lub wegeteriańska) – deklaracje dotyczące wybranej diety będą zbierać wychowawcy przy wpłacie II raty. Organizatorem wyjazdu integracyjnego jest Szkoła a nie biuro podróży, w związku z tym nie będzie możliwe wystawienie imiennej faktury na kwotę 250 zł. za wyjazd.

Dariusz Bossowski

dyrektor szkoły

Czytaj dalej

0
0
0
s2sdefault

Medal ,,Diligentiae - za pilność'' 2019

MEDAL DILIGENTIAE – medal ustanowiony w 1767 roku przez króla Stanisława Augusta, nadawany wychowankom Korpusu Kadetów w Warszawie (Akademii Szlacheckiego Korpusu Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej) jako zaszczytne wyróżnienie za pilność w nauce. Medale były nadawane w 2 stopniach: złotym i srebrnym.

Od 2004 roku przyznawany przez Prezydenta Miasta Białegostoku najpilniejszym uczniom i ich nauczycielom.

Z radością informuję, iż Medal ,,Diligentiae - za pilność" otrzymali:

  • Julia Borowska uczennica II LO i s. Brygida Karwowska
  • Stanisław Antoni Pańkowski absolwent SP 53 i pani prof. Ewa Sadowska

Serdecznie gratulujemy!

Uroczyste wręczenie medali odbędzie się 2 września 2019 r. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku ul. Radzymińska 11

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

0
0
0
s2sdefault

Stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku 2019 - naukowe

Dyrektor szkoły z dumą informuje, że Prezydent Miasta Białegostoku przyznał naszym Uczniom 45. stypendiów za wysokie wyniki i osiągnięcia w nauce na rok szkolny 2019/2020. W gronie stypendystów wyróżnionych za wyniki i osiągnięcia w nauce jest aż 17. uczniów II LO i aż 28. uczniów PG 32 i SP 53.
Nasza szkoła ma najliczniejsze grono stypendystów spośród wszystkich białostockich szkół.
Stypendium otrzymali następujący Uczniowie:

  1. Magdalena Alifier
  2. Michalina Anikiej
  3. Natalia Bielecka
  4. Emilia Błaszczak
  5. Julia Borowska
  6. Julia Aleksandra Czarniecka
  7. Michał Gerasimiuk
  8. Hanna Gróbarczyk
  9. Karol Jamróz
  10. Karolina Kałęka
  11. Krystyna Kiersnowska
  12. Grzegorz Kiersnowski
  13. Julia Kiryluk
  14. Jakub Kłosek
  15. Mariusz Kossakowski
  16. Julia Kotowicz
  17. Ewa Kużelewska
  18. Adam Kwiatkowski
  19. Michał Leszczyński
  20. Michał Jerzy Lipski
  21. Natalia Łukasiewicz
  22. Urszula Malecka
  23. Adrian Matwiejuk
  24. Jerzy Muszyński
  25. Wojciech Olszewski
  26. Kacper Omieliańczyk
  27. Rafał Ostrowski
  28. Stanisław Antoni Pańkowski
  29. Kamila Podgajecka
  30. Natalia Kazimiera Popko
  31. Izabela Pszczółka
  32. Mateusz Pul
  33. Karolina Rajczuk
  34. Natalia Anna Sańko
  35. Maciej Sirocki
  36. Anna Maria Sokołowska
  37. Agnieszka Szpakowska
  38. Laura Tomczak
  39. Łukasz Wasilczyk
  40. Rafał Wierciński
  41. Mateusz Właźniak
  42. Jakub Zacharczuk
  43. Jakub Piotr Zadykowicz
  44. Jakub Zych
  45. Katarzyna Żamojda

Lista stypendystów za wyniki i osiągnięcia w nauce na rok szkolny 2019/2020.pdf

Wszystkim stypendystom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Miło nam pogratulować stypendiów Prezydenta Miasta Białegostoku za wyniki i osiągnięcia w nauce Uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole od 1 września 2019 r.:

  1. Tomasz Barcicki PG 7
  2. Igor Demianiuk PG 17
  3. Jan Jerzy Głębocki SP 8
  4. Maciej Jarocki SP 2
  5. Dominik Juchniewicz PG 17
  6. Natalia Kiejzik PG 17
  7. Zuzanna Laskowska SP 16
  8. Natalia Malinowska SSP 2
  9. Emilia Nodzewska PG 1
  10. Olga Ryczkowska SSP 4
  11. Julia Strankowska G. Sióstr Misjonarek
  12. Lara Swierkot SG 8
  13. Krzysztof Wnorowski SP 6
  14. Michał Wojtkowski G. Sióstr Misjonarek
    GRATULUJEMY!

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

0
0
0
s2sdefault

Stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku 2019 - techniczne

DYREKTOR  II LO w Białymstoku SERDECZNIE GRATULUJE UCZNIOM, KTÓRYM PREZYDENT MIASTA BIAŁEGOSTOKU PRZYZNAŁ STYPENDIA ZA INNOWACYJNĄ MYŚL TECHNICZNĄ.
Informujemy, że aż 37 uczniów II Liceum otrzymało tę nagrodę.
Oto lista Stypendystów:

  1. Mateusz Bogdanowicz
  2. Filip Artur Bossowski
  3. Jan Chyży
  4. Grzegorz Czarnopyś
  5. Aleksandra Daniluk
  6. Paweł Dąbrowski
  7. Grzegorz Dzieniszewski
  8. Kamil Eliaszuk
  9. Szymon Gaiński
  10. Oliwia Hankowska
  11. Magdalena Kalińska
  12. Jakub Kasjanowicz
  13. Aleksandra Korzunowicz
  14. Michał Leszczyński
  15. Szymon Leszczyński
  16. Aleksandra Łaszczewska
  17. Paweł Magnuszewski
  18. Piotr Magnuszewski
  19. Kamila Maliszewska
  20. Julia Masalska
  21. Miłosz Kamil Moroz
  22. Jakub Niezabitowski
  23. Zuzanna Popławska
  24. Mateusz Roszkowski
  25. Michał Mikołaj Rozmysłowski
  26. Jan Rybarczyk
  27. Julian Rybarczyk
  28. Andrzej Sawicki
  29. Hubert Sitnik
  30. Weronika Stachurska
  31. Dominika Stępień
  32. Piotr Szmurło
  33. Wiktor Terlecki
  34. Kacper Robert Toczydłowski
  35. Michał Adam Twarowski
  36. Wojciech Wasilewski
  37. Jakub Zacharczuk

Lista stypendystów za innowacyjną myśl techniczną za rok szkolny 2018/2019.pdf

Dyrektor szkoły informuje, że nasza szkoła ma najliczniejsze grono stypendystów za innowacyjną myśl techniczną spośród wszystkich białostockich szkół. 
To dla nas ogromna radość!

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

0
0
0
s2sdefault

Stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku 2019 - artystyczne

Dyrektor Szkoły z dumą informuje, że Prezydent Miasta Białegostoku przyznał stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej na rok szkolny 2019/2020.

Stypendium otrzymali następujący Uczniowie:

  1. Natalia Bielecka
  2. Julia Borowska
  3. Zuzanna Gass
  4. Julia Klim
  5. Łukasz Kondzior
  6. Weronika Kondzior
  7. Julia Kuzyka
  8. Michał Jerzy Lipski
  9. Gabriela Nosowska
  10. Gabriela Perkowska
  11. Magdalena Maria Piszczatowska
  12. Julianna Roj-Rojewska
  13. Julia Żak

Lista stypendystów w dziedzinie twórczości artystycznej na rok szkolny 2019/2020.pdf

Wszystkim stypendystom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Miło nam pogratulować stypendiów Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie twórczości artystycznej Uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole od 1 września 2019 r.:

  1. Zofia Romanowska SP 29
  2. Julia Swierkot SG 8
  3. Lara Swierkot SG 8
    BRAWO!

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

0
0
0
s2sdefault

Kontakt

85 65 11 416