II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

​        Grupa 40 uczniów klas maturalnych naszej szkoły dołączyła do archidiecezjalnej pielgrzymki młodzieży na Jasną Górę. Pojechaliśmy, by modlić się o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych i rozeznanie życiowego powołania. Dnia 4 października br. po południu zgromadziliśmy się w jasnogórskiej bazylice w gronie 700 kolegów i koleżanek z całej archidiecezji. Tam wysłuchaliśmy konferencji, a następnie uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej w kaplicy cudownego obrazu i ponownie w bazylice byliśmy na Eucharystii. Czuliśmy się wyróżnieni, bo nasza schola animowała całe zgromadzenie. Na zakończenie dołączył do nas ksiądz Biskup Henryk Ciereszko, który powiedział, że nauka jest trudem, pracą, ale gdy je podejmiemy przynoszą owoce i radość. Dzięki temu wysiłkowi budujemy także relacje z Chrystusem, i to jest najcenniejsze. Do programu pielgrzymki należało również uczestnictwo w drodze krzyżowej na wałach jasnogórskich i apel w kaplicy jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej. Organizatorzy pomyśleli także o chwili relaksu zapraszając nas na radosny taniec pod gołym niebem na parkingu autokarowym. Nocowaliśmy w zaprzyjaźnionej wspólnocie sióstr sercanek nieopodal klasztoru, a nazajutrz po porannej po Eucharystii mieliśmy wyjątkowe szczęści odwiedzin w jasnogórskiej bibliotece – po obrazie, drugim bezcennym skarbie Jasnej Góry.

0
0
0
s2sdefault

Kontakt

85 65 11 416