II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

Kolejna edycja programu ADAMED SmartUP - zachęcamy do rejestracji

We czwartek, 7. listopada, odbył się w naszej szkole ADAMED Roadshow, czyli prezentacja programu ADAMED SmartUP oraz spotkanie z jego Ambasadorami. Uczniowie klas pierwszych i drugich LO dowiedzieli się, na czym polega program oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w obozie naukowym i otrzymać możliwość indywidualnej współpracy z najlepszymi wykładowcami i placówkami badawczymi w Polsce.
W tym roku uczniowie naszej szkoły: Filip Bossowski i Dominika Szczepańska z klasy 3H, mieli okazję być uczestnikami 5. edycji programu ADAMED SmartUP i wziąć udział w obozie organizowanym przez Fundację Grupy Adamed. Maturzyści opowiadali o swoich zajęciach na uczelni, własnych przeżyciach związanych z projektem oraz inicjatywach naukowych, których podejmują się po udziale w obozie. Towarzyszyły im Panie Martyna Strupczewska oraz Marta Tondera z fundacji grupy ADAMED.

 

Program jest niepowtarzalną okazją do poznania wielu inspirujących fascynatów nauki i odkrycia różnorodnych metod badawczych w praktyce.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych naukami ścisłymi do uczestnictwa w programie ADAMED SmartUP!

Link do rejestracji do programu: https://adamedsmartup.pl/gra-rekrutacyjna/

Krótkie medialne relacje z uczestnictwa Dominiki i Filipa w poprzedniej edycji programu ADAMED SmartUP:

https://przedsiebiorczepodlasie.pl/konstrukcja-samolotu-i-programowanie-robotow-tak-spedza-wakacje-najzdolniejsza-mlodziez-z-wojewodztwa-podlaskiego/

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/172591

https://wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/edukacja_nauka/bialostoczanie-na-wyjatkowym-obozie-naukowym.html

0
0
0
s2sdefault

Kontakt

85 65 11 416