Nazwa skrócona projektu: FAIRSCHOOL
Data rozpoczęcia projektu: 2020-09-01
Długość trwania : 30 miesięcy

Koordynatorzy projektu w szkole: kier. Emilia Makarska i prof. Agnieszka Pęksa
Tytuł projektu: Wspieranie integracyjnego i sprawiedliwego środowiska dla uczniów szkół średnich w szkołach międzykulturowych za pomocą nowej metody pedagogicznej opartej na praktykach restoratywnych i uczeniu się społecznym i emocjonalnym.

W ramach projektu uczymy się jak wzmocnić kompetencje społeczne uczniów, rodziców, a także personelu szklonego. Nauczyciele szkolą się zarówno online jak i stacjonarnie, a uczniowie biorą udział w ciekawych warsztatach i przedsięwzięciach z wykorzystaniem różnorodnych metod aktywizujących. Poniżej przykład filmu nagranego przy współpracy naszych uczniów, nauczycieli i rodziców o dobrych i złych praktykach współpracy uczeń- nauczyciel. W ramach projektu powstało szkolenie z wykorzystaniem narzędzi online na stronie internetowej projektu http://www.fair-school.org/about/. W ramach projektu partnerzy, którzy reprezentują wybrane szkoły średnie i uniwersytety z Polski, Portugalii, Hiszpanii, Malty, Niderlandów i Turcji, przygotowują opracowanie programu nauczania, który ma być realizowany z uczniami w wieku od 12 do 18 lat. Program będzie oparty na praktykach naprawczych, doradztwie narracyjnym oraz podejściach do uczenia się społecznego i emocjonalnego w zakresie rozwiązywania konfliktów i integracji uczniów.