Coś zrobiliśmy dobrego!

22 października nasi wolontariusze [ Marta Grecka (2d LO), Julia Rutkowska (2d LO), Justyna Kuryłowicz (2h LO), Dominika Szczepańska (2h LO), Zuzanna Mirończuk (7b SP), Kacper Galej (7b SP), Maja Maksimiuk (7a SP), Maja Sajewicz (7b SP), Aleksandra Kiersnowska (2h LO), Magdalena Piszczatowska (2h LO), Urszula Karwowska (8a SP), Julia Konopko (8a SP), Filip Stankiewicz (1c LO), Oliwia Masalska (8a SP), Marcelina Jaroszuk (3a PG), Amelia Barszczewska (3a PG), Karolina Toczydłowska (8a SP), Mateusz Bohdziewicz (3a PG)]  zorganizowali kiermasz sałatek.
Dochód  z kiermaszu przekazano na Fundację "Pomóż Im", która prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

22.10.2018 r. - XIV MISTRZOSTWA w TENISIE STOŁOWYM Z OKAZJI ŚWIĘTA SZKOŁY SP i PG

Mistrzem został Jakub Gilewicz z kl.8 B SP , II miejsce zajął Rafał Ostrowski z kl. 3C PG , III miejsce Paweł Łuszczewski z kl. 8 C SP, IV miejsce zdobył Mateusz Wierciszewski z kl.3 C PG .

Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw p. Marta Zackiewicz- Wasilewska – wicedyrektor szkoły wręczyła zwycięzcom pamiątkowe statuetki i medale.

Dziękuję wszystkim uczestnikom a zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Organizator : p .Adam Wiński

Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Adamed

W piątek 19 października, w Szkole miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Fundacji Adamed, organizatorami Programu ADAMED SmartUP. Jako że program oferuje szeroko zakrojoną pomoc w rozwoju przyszłej kariery naukowej młodzieży w wieku 15-19 lat, nie dziwi że frekwencja była wysoka. Uczestnicy wcześniejszych edycji programu: Milena Andrzejewska i Krzysztof Dzierdziel ze swadą przedstawili ten program jak też możliwości jakie stwarza udział w nim. Uczniowie żywo interesowali się możliwościami uczestnictwa w obozie naukowym, zakresem wsparcia indywidualnego rozwoju przez naukowców z wiodących uniwersytetów jak też ofertą pomocy w dostaniu się na zagraniczne uczelnie.

Na pewno ogromnym atutem tego programu jest jego elastyczność i możliwość dostosowania formy niezbędnej pomocy zarówno w zakresie merytorycznym jak też finansowym. Cieszy, że w końcu i w naszym kraju powstają fundacje nie tylko dobroczynne, ale wspierające rozwój młodzieży szczególne uzdolnionej – a takiej przecież w Naszym Liceum jest mnóstwo.

A więc wszyscy nasi Uczniowie, którzy interesują się fizyką, matematyką, chemią czy biologią powinni zarejestrować się w programie i wziąć udział w grze rekrutacyjnej, która może pomóc zdobyć roczne stypendium i być przepustką do wielkiej kariery naukowej.

19.10.18 r - XIV MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM Z OKAZJI ŚWIĘTA SZKOŁY

Mistrzynią II LO została Weronika Mielnicka z kl.3i , II miejsce zdobyła Katarzyna Kamińska z kl.1a, III miejsce Ewa Alferowicz z kl.1d, IV miejsce wywalczyła Gabriela Krauze z kl.I h.

Mistrzem II LO został Kamil Małyszko z kl.3 f, II miejsce zdobył Jakub Kłosek z kl.3 f, III miejsce Maksymilian Sańczyk z kl. 2 f, IV miejsce wywalczył Tomasz Łuszczewski z kl.3 d.

Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw p.Marta Bielecka  - wicedyrektor szkoły wręczyła zawodnikom pamiątkowe statuetki i medale.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: p. Adam Wiński, p. Anna Chomiczewska