• Artykuły
  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”-podsumowanie

II LO najlepszym Liceum w rankingu wyników matur i sukcesów w olimpiadach w woj. podlaskim

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku zajęło 1. miejsce w województwie podlaskim
w 23. Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadpodstawowych i uplasowało się  na 17. miejscu w Polsce.
Otrzymaliśmy tytuł Złotej Szkoły 2021.

W Podrankigu Szkół Olimpijskich zajęliśmy 1. miejsce w województwie podlaskim i 12. miejsce w Polsce.
W Podrankigu Maturalnym zajęliśmy 1. miejsce w województwie podlaskim i 25. miejsce w Polsce.
Słowa uznania i wielkie brawa należą się Absolwentom 2020,
Olimpijczykom, Uczniom oraz Nauczycielom II LO, to Wasza zasługa.
Serdeczne gratulacje.

Zajęcia pozalekcyjne i konsultacje w roku szkolnym 2021/2022

Dyrektor szkoły przedstawia ofertę zajęć pozalekcyjnych i konsultacji dla uczniów
oraz zajęć sportowych
w roku szkolnym 2021/2022

Zajęcia pozalekcyjne i konsultacje dla uczniów - PDF

W ramach konsultacji online Uczniowie mają możliwość wyrównania zaległości w nauce, uzupełniania braków,
indywidualnej konsultacji z Nauczycielem oraz konsultowania treści realizowanych podczas zajęć.
Konsultacje z Nauczycielami odbywają się na platformie Microsoft Teams.

Zajęcia sportowe, SKSy - PDF

Zajęcia wspomagające - PDF

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Dziękuję za trud i poświęcenie, wykazywane każdego dnia w pracy zawodowej.

Życzę, aby praca, którą Państwo wykonujecie, była otaczana szacunkiem, uznaniem i życzliwością uczniów i ich rodzin. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzę zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Organizacja pracy 18.10.2021 (pon.) kl. 7 i 8

• Uczniowie kl. 7 i 8 mają lekcje 18.10 2021 do godz. 12:40, zwolnieni są z 6, 7 i 8 g. lekcyjnej;
  • kl. 7 o godz. 16:00 ślubowanie, obowiązuje strój galowy;
  • kl. 7 o godz. 17:00 otrzęsiny
  • kl. 7 i 8 od godz. 18:00 - 20:00 dyskoteka

Dariusz Bossowski dyrektor szkoły

Nauczyciele II LO w Kancelarii Prezesa Rady Ministrow

14 października 2021 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrow odbyła się uroczystość, podczas której nauczycielom zasłużonym dla polskiej oświaty wręczone zostały odznaczenia państwowe, medale i nagrody Ministra.
W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek na wniosek dyrektora II LO w Białymstoku przyznał Nagrodę Ministra za wybitne osiągnięcia w pracy Pani profesor Agnieszce Pawluczuk oraz Pani profesor Alicji Potockiej.
Premier Mateusz Morawiecki podziękował za zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodzieży natomiast Minister Edukacji i Nauki wręczył nagrody i pogratulował osiągnięć w pracy zawodowej oraz podziękował za pracę na rzecz  młodzieży.
GRATULUJEMY
Społeczność II LO

Otrzęsiny klas I LO już za nami.

Niezwykle wesoło i barwnie upłynął w szkole październikowy wieczór. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie klas pierwszych LO bawili się na tradycyjnych Otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Klasa II F wraz z wychowawcą p. Joanną Omieliańczyk przygotowała pierwszakom zabawę połączoną z rywalizacją o palmę pierwszeństwa w kilku konkurencjach. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację swojego profilu oraz wykazać się wiedzą o szkole. Uczestniczyli także w rywalizacji sportowej. Prawdziwym wyzwaniem okazał się jednak konkurencja dla wychowawców. Pierwszoklasiści wykazali się niezwykłą kreatywnością a także fantazją i młodzieńczym optymizmem - uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego są już gotowi na nowe wyzwania.Otrzęsiny wygrała klasa I e, która w ramach nagrody otrzyma bilety do kina oraz prawo zorganizowania przyszłorocznych otrzęsin.