school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

  • Home
  • Aktualności
  • Artykuły

Jesteśmy NAJLEPSI w RANKINGU PERSPEKTYW '2019

 

OGÓLNOPOLSKI RANKING

SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2019

 

 

 Perspektywy 

 

II Liceum Ogólnokształcące
im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej
w Białymstoku
NAJLEPSZYM LICEUM
W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019

Z dumą informujemy, że nasza szkoła
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęła:
1. miejsce w województwie podlaskim
1.
miejsce w Białymstoku
31. miejsce w Polsce

W Podrankigu Szkół Olimpijskich zajęliśmy 1. miejsce w mieście i 26. miejsce w Polsce.
W Podrankigu Maturalnym zajęliśmy 1. miejsce na Podlasiu i 37. miejsce w Polsce.
Ranking obejmuje wszystkie licea ogólnokształcące w kraju (zostało sklasyfikowanych 1000 liceów). Kryteria rankingu uwzględniają wyniki matury z przedmiotów dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym (45 proc.), wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych zdawanych na poziomie podstawowym (25 proc.) oraz sukcesy w olimpiadach (30 proc.).
II Liceum już drugi raz z rzędu okazało się najlepsze w rankingu "Perspektyw" w całym województwie. W rankingu ogólnopolskim II LO znalazło się na 31 miejscu.

Gratuluję i dziękuję całej naszej Społeczności Szkolnej, wszystkim Uczniom, Olimpijczykom, Maturzystom z roku 2017/2018 oraz Wspaniałej Kadrze Pedagogicznej II LO. Uczniom i Gronu Pedagogicznemu życzę dalszych sukcesów! Pierwsze miejsce na Podlasiu na pewno może być powodem do uzasadnionej satysfakcji dla całej Dwójki i jej Sympatyków!

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

 


Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019  - Podlaskie

2019

Rank
Głów.

Nazwa szkoły

Miejscowość

18'

17'

WSK

Znak
jakości

1

31

II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej

Białystok

28

56

61.29

2

55

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

Białystok

44

33

56.60

3

69

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO

Białystok

137

54

55.03

4

97

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki

Łomża

98

79

51.97

5

158

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

Suwałki

154

135

47.79

6

235

III LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Białystok

231

211

44.74

 

7

238

IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida

Białystok

319

275

44.60

 

8

248

LO z Litewskim Językiem Nauczania im. 11 Marca

Puńsk

309

339

44.24

 

9

294

II LO z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego

Hajnówka

272

420

42.35

 

10

300

I LO im. Grzegorza Piramowicza

Augustów

323

244

42.16

 

11

343

II LO im. Polonii i Polaków na Świecie

Augustów

500+

500+

40.67

 

12

346

II LO z Białorus. J. Naucz. im. B. Taraszkiewicza

Bielsk Podlaski

369

390

40.57

 

13

359

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

Łomża

375

204

40.16

 

14

360

III LO im. Alfreda Lityńskiego

Suwałki

260

328

40.12

 

15

366

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

Grajewo

343

306

39.98

 

16

372

VI LO im. Króla Zygmunta Augusta

Białystok

313

245

39.82

 

17

591

VII Liceum Ogólnokształcące z Oddz. Dwuj.

Suwałki

237

-

35.15

 

18

617

LO im. Króla Kazimierza Jagiellończyka

Wysokie Maz.

500+

500+

34.65

 

19

618

I LO im. Stanisława Konarskiego

Zambrów

500+

499

34.63

 

20

637

Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida

Mońki

500+

500+

34.37

 

21

667

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

Kolno

500+

500+

33.69

 

22

678

XI LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Białystok

500+

500+

33.52

 

23

697

Katolickie LO im. Matki Bożej Miłosierdzia

Białystok

500+

-

33.21

 

24

716

Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego

Drohiczyn

500+

500+

32.77

 

25

719

II LO im. gen. Zygmunta Podhorskiego

Suwałki

500+

500+

32.75

 

II LO ponownie otrzymało „Złotą Tarczę”
- znak najwyższej jakości szkoły.

 
 

 

0
0
0
s2sdefault

Rekrutacja Uczniów III klasy Gimnazjum do I klasy II LO

Informacje dla kandydatów:

  1. Profile klas 2019/2020
  2. Terminarz rekrutacji
  3. Kryteria rekrutacji do klas 1 a, c, d, e
  4. Kryteria rekrutacji do klasy 1 b (oddział medyczny - dwujęzyczny: język angielski poziom dwujęzyczny, przedmioty nauczane dwujęzycznie chemia i historia)
  5. Kryteria rekrutacji do klasy 1 f (oddział międzynarodowy – realizujący program matury międzynarodowej, język wykładowy - angielski)
  6. Rekrutacja do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego DSD- język niemiecki poziom dwujęzyczny
  7. Rekrutacja do międzyoddziałowych grup języka chińskiego
  8. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do klasy 1 b oraz przykładowy test
  9. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do klasy 1 f oraz przykładowy test
  10. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego DSD oraz przykładowy test
  11. Charakterystyka klas pierwszych
  12. Regulamin rekrutacji
  13. Oświadczenia kandydata
  14. Strona elektronicznego Naboru 2019
  15. Oferta szkoły

Serdecznie zapraszamy do naszej Szkoły
- to najlepsze miejsce dla Ciebie!

  • Uwaga!
    Termin rekrutacji do klasy 1b (oddziału medycznego-dwujęzycznego) oraz klasy 1f (oddziału międzynarodowego) jest inny niż do pozostałych klas w liceum, czyli składnie wniosków o przyjęcie od 13 do 22 maja 2019 r.
  • Termin składania podań przez kandydatów do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego  DSD II od 13 do 22 maja 2019 r.
0
0
0
s2sdefault

Rekrutacja Uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej do I klasy II LO

Informacje dla kandydatów:

  1. Profile klas 2019/2020
  2. Terminarz rekrutacji
  3. Kryteria rekrutacji do klas 1 a, c, d, e
  4. Kryteria rekrutacji do klasy 1 b (oddział medyczny - dwujęzyczny: język angielski poziom dwujęzyczny, przedmioty nauczane dwujęzycznie biologia i historia)
  5. Kryteria rekrutacji do klasy 1 f (oddział międzynarodowy – realizujący program matury międzynarodowej, język wykładowy - angielski)
  6. Rekrutacja do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego DSD- język niemiecki poziom dwujęzyczny
  7. Rekrutacja do międzyoddziałowych grup języka chińskiego
  8. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do klasy 1 b oraz przykładowy test
  9. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do klasy 1 f oraz przykładowy test
  10. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego DSD oraz przykładowy test
  11. Charakterystyka klas pierwszych
  12. Regulamin rekrutacji
  13. Oświadczenia kandydata
  14. Strona elektronicznego Naboru 2019
  15. Oferta szkoły

Serdecznie zapraszamy do naszej Szkoły
- to najlepsze miejsce dla Ciebie!

  • Uwaga!
    Termin rekrutacji do klasy 1b (oddziału medycznego-dwujęzycznego) oraz klasy 1f (oddziału międzynarodowego) jest inny niż do pozostałych klas w liceum, czyli składnie wniosków o przyjęcie od 13 do 22 maja 2019 r.
  • Termin składania podań przez kandydatów do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego  DSD II od 13 do 22 maja 2019 r.

 

0
0
0
s2sdefault

Wizyta przedstawiciela Instytutu Goethego w Warszawie

Dnia 22.05.2019 mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły Panią Karin Ende, zastępcę dyrektora Instytutu Goethego w Warszawie. Pani Ende spędziła z nami cały dzień, pełen pozytywnych wrażeń. Upłynął on na spotkaniach z Dyrekcją, licznych rozmowach z nauczycielami oraz uczniami liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej. Została zorganizowana pokazowa lekcja języka niemieckiego, podczas której nasz Gość wykazał się ogromną wiedzą o naszym kraju,  zaś uczniowie klas ósmych mieli okazję porozmawiać z rodzimym użytkownikiem języka i sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Następnie pani Ende spotkała się z nauczycielami języka niemieckiego. Spotkanie było okazją do bliższego poznania się oraz  wymiany  doświadczeń zawodowych.

Spotkanie z panią dyrektor Karin Ende okazało się bardzo owocne i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz do nas zawita.

DSC 7804       DSC 7806       DSC 7815     DSC 7827

DSC 7828         DSC 7841       DSC 7843   DSC 7849    DSC 7852

0
0
0
s2sdefault

Uwaga Uczniowie!

Przypominamy o zwrotach książek i podręczników.

  • Termin zwrotu książek do 31 maja 2019 r.
  • Termin zwrotu podręczników -  10 i 11 czerwca 2019 r.

10 czerwca podręczniki zwracają uczniowie  kl. 7 i 8 SP , 11 czerwca uczniowie klas trzecich PG.

0
0
0
s2sdefault

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2018-2019

Laureaci i finaliści WKP ze Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku


Uczniowie z największą liczbą tytułów laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych


Stanisław Antoni Pańkowski - 6 tytułów laureata


Kacper Omieliańczyk - 3 tytuły laureata


Natalia Bielecka, Mariusz Kossakowski, Ewa Kużelewska, Michał Jerzy Lipski,
Natalia Łukasiewicz, Karolina Rajczuk, Maciej Sirocki, Łukasz Wasilczyk, Jakub Zych
- 2 tytuły laureata


Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Laureaci:


Stanisław Antoni Pańkowski, Natalia Bielecka, Karolina Rajczuk, Łukasz Wasilczyk, Dorota Kosel, Aleksandra Mińko, Aleksandra Pannert,
Michał Tomasz Prytuła, Emilia Szpakowska, Michał Tuczyński, Alexandra Maria Tykocka-Crow, Anna Wąsowicz

Finaliści:
Michał Jerzy Lipski, Filip Pietraszewski, Mikołaj Szejda, Eliza Czyżewska


Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
Laureaci:


Stanisław Antoni Pańkowski, Michał Jerzy Lipski, Łukasz Wasilczyk, Małgorzata Alifier, Natalia Biała, Wiktoria Grzech, Kaja Krawczyk, Oliwia Masalska, Urszula Popko, Gabriela Tokajuk


Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Laureaci:


Ewa Kużelewska, Michał Jerzy Lipski, Natalia Łukasiewicz, Karolina Rajczuk, Wiktoria Baczar, Gabriela Zimnoch

Finaliści:
Natalia Bielecka, Błażej Bobowik, Julia Goryś


Wojewódzki Konkurs Chemiczny
Laureaci:


Stanisław Antoni Pańkowski, Natalia Łukasiewicz, Maciej Ignaciuk


Wojewódzki Konkurs Fizyczny
Laureaci:


Stanisław Antoni Pańkowski, Kacper Omieliańczyk, Natalia Bielecka, Jakub Zych, Daniel Dożynko, Marcel Skutnik


Wojewódzki Konkurs Geograficzny
Laureaci:


Mariusz Kossakowski, Ewa Kużelewska

 Finaliści:
Łukasz Wasilczyk


Wojewódzki Konkurs Historyczny
Laureaci:


Michał Kubala, Patryk Twarowski

Finaliści:
Konrad Bondarewicz


Wojewódzki Konkurs Informatyczny
Laureaci:


Stanisław Antoni Pańkowski, Kacper Omieliańczyk, Mariusz Kossakowski, Maciej Sirocki, Tomasz Kuźmicki, Oskar Skutnik

Finaliści:
Oskar Baczar, Błażej Bobowik, Hubert Bołbot, Michał Cywoniuk, Kamil Gromko, Maciej Ignaciuk, Filip Pitraszewski, Mikołaj Szejda, Michał Tuczyński, Tomasz Wasilewski


Wojewódzki Konkurs Języka Białoruskiego
Laureaci:

 
Kandrat Kościan, Mikołaj Zdrajkowski


Wojewódzki Konkurs Matematyczny
Laureaci:


Stanisław Antoni Pańkowski, Kacper Omieliańczyk, Maciej Sirocki, Jakub Zych, Michał Cywoniuk, Julia Goryś

Finaliści:
Natalia Bielecka, Olga Budnik, Natalia Demczuk, Dorota Kosel, Ewa Kużelewska, Oskar Skutnik, Emilia Szpakowska

 


  

Laureaci i finaliści WKP z Publiczego Gimnazjum nr 32 Dwujęzycznego w Białymstoku


 Uczniowie z największą liczbą tytułów laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych


Magdalena Alifier - 5 tytułów laureata



Emilia Błaszczak - 3 tytuły laureata



Krystyna Kiersnowska - 3 tytuły laureata



Urszula Malecka - 3 tytuły laureata



Jerzy Muszyński - 3 tytuły laureata


Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Laureaci:


Magdalena Alifier, Jerzy Muszyński, Hanna Gróbarczyk, Laura Tomczak, Katarzyna Żamojda, Wojciech Burbula, Julia Wiktoria Chwatko, Karolina Czech, Jakub Jerzy Górecki,
Iga Kasabuła, Julia Kotowicz, Gabriela Przybyłowska, Izabela Pszczółka
Finaliści:
Michalina Anikiej, Emilia Błaszczak, Aleksandra Dral, Bartosz Gaiński, Jakub Jańczak, Marcelina Jaroszuk, Anna Kozłowska,
Maja Kuczyńska, Dominika Kuźbiel, Michał Mozyrski, Gabriela Rybołowicz, Anna Maria Sokołowska, Natalia Woroniecka


Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
Laureaci:


Magdalena Alifier, Emilia Błaszczak, Jerzy Muszyński, Dominika Kuźbiel, Mateusz Wierciszewski                
Finaliści:
Julia Wiktoria Chwatko


Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Laureaci:


Magdalena Alifier, Laura Tomczak, Małgorzata Śnieć
Finaliści:
Urszula Kosińska, Dominika Kotyńska, Rafał Ostrowski, Anna Maria Sokołowska, Natalia Woroniecka


Wojewódzki Konkurs Chemiczny
Laureaci:


Emilia Błaszczak, Urszula Malecka, Hubert Dziełak, Kornel Talkowski
Finaliści:
Gabriela Jońska


Wojewódzki Konkurs Fizyczny
Laureaci:


Emilia Błaszczak, Krystyna Kiersnowska, Urszula Malecka, Adam Filewicz, Aleksander Kościuch, Jakub Misiaszek, Szymon Pietraszewski, Szymon Prokopiuk, Laura Ramotowska
Finaliści:
Jakub Falkowski


Wojewódzki Konkurs Geograficzny
Laureaci:


Magdalena Alifier, Hanna Gróbarczyk, Jakub Jańczak, Julia Kardasz, Bartłomiej Łakus, Jakub Pajdowski, Adrianna Pryzmont
Finaliści:
Mateusz Chrzanowski, Magdalena Nartowicz, Gabriel Ostapczuk


Wojewódzki Konkurs Historyczny
Laureaci:


Urszula Malecka, Michał Mozyrski, Natalia Anna Sańko
Finaliści:
Jakub Jańczak, Dominika Kotyńska, Mikołaj Linczuk, Rafał Ostrowski


Wojewódzki Konkurs Informatyczny
Laureaci:


Krystyna Kiersnowska, Jerzy Muszyński, Jakub Gryko
Finaliści:
Wojciech Burbula, Michał Domalewski, Adam Filewicz, Jakub Jerzy Górecki, Gabriela Jońska, Aleksander Kościuch, Mikołaj Marzewski, Jakub Misiaszek, Jan Jakub Panas


Wojewódzki Konkurs Języka Rosyjskiego
Laureaci:


Aleksander Abramowicz


Wojewódzki Konkurs Matematyczny
Laureaci:


Krystyna Kiersnowska, Gabriela Jońska, Jędrzej Wójtowicz
Finaliści:
Magdalena Alifier, Hubert Dziełak, Zofia Matys, Karolina Miastkowska, Jakub Pajdowski, Andrzej Tokajuk


Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Laureaci:


Magdalena Alifier, Katarzyna Żamojda, Amelia Barszczewska, Julia Aleksandra Czarniecka, Zuzanna Horba, Weronika Malecka, Anna Maria Sokołowska
Finaliści:
Karolina Miastkowska, Oliwia Mironowicz

0
0
0
s2sdefault

Kontakt

85 65 11 416