II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

  • Home
  • Aktualności
  • Artykuły
  • Stypendium za wybitne osiągnięcia edukacyjne Ministra Edukacji Narodowej '2020

II LO najlepszym Liceum w rankingu wyników matur i sukcesów w olimpiadach w woj. podlaskim


II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku zajęło 1. miejsce w województwie podlaskim
w 23. Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadpodstawowych i uplasowało się  na 17. miejscu w Polsce.
Otrzymaliśmy tytuł Złotej Szkoły 2021.

 
W Podrankigu Szkół Olimpijskich zajęliśmy 1. miejsce w województwie podlaskim i 12. miejsce w Polsce.
W Podrankigu Maturalnym zajęliśmy 1. miejsce w województwie podlaskim i 25. miejsce w Polsce.
Słowa uznania i wielkie brawa należą się Absolwentom 2020,
Olimpijczykom, Uczniom oraz Nauczycielom II LO, to Wasza zasługa.
Serdeczne gratulacje.

Czytaj dalej

0
0
0
s2sdefault

Rekrutacja 2021 do II LO w Białymstoku

Szanowni Uczniowie przyjęci do klas pierwszych,

gratulujemy wysokich wyników uzyskanych podczas rekrutacji- wysokich wyników z egzaminu zewnętrznego, ocen na świadectwie ukończenia szkoły oraz szczególnych osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych uzyskanych w szkole podstawowej.

GRATULUJEMY dostania się do II LO- do najlepszego liceum w województwie podlaskim!

Zostało przyjętych 174 uczniów, w tym 81 uczniów uzyskało pierwszeństwo w przyjęciu zdobywając łącznie 126 tytułów laureata konkursu przedmiotowego lub olimpiady przedmiotowej dla juniorów i 61 tytułów finalisty konkursu lub olimpiady przedmiotowej. Najwyższe progi punktowe były do klasy: dwujęzycznej medycznej, ekonomicznej, politechnicznej oraz do klasy z maturą międzynarodową.

Pamiętajcie, że do 30 lipca 2021 należy złożyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Sekretariat szkoły pracuje w godz. 8:00- 15:00

Do zobaczenia w Szkole we wrześniu, w drugim tygodniu września zorganizujemy Wam wyjazd integracyjny nad jezioro do Serw (szczegóły na stronie w artykule: Integracja wrzesień 2021).   

Dariusz Bossowski   dyrektor II LO

 


0
0
0
s2sdefault

SZCZEPIENIE MŁODZEŻY I DOROSŁYCH W II LO i SP 53

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w akcji szczepienia w szkole z jednoczesną nadzieją na jak największe uczestnictwo Państwa i Państwa dzieci. W okresie pandemii wszyscy doświadczyliśmy zamknięcia w domach, izolacji oraz nauki zdalnej. W walce z tak inwazyjnym wirusem jedynym dostępnym narzędziem jakie mamy są szczepienia. Przed nami nowy rok szkolny i ryzyko ponownej traumy związanej lockdownem. Dlatego, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom stworzymy mobilny punkt szczepień w naszej szkole, w gabinecie medycznym. Szczepienia odbywać się będą szczepionką firmy Pfizer/Biontech – szczepionka 2 dawkowa – jedyna zatwierdzona do szczepienia dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia o największym profilu bezpieczeństwa oraz mająca najwyższe wartości skuteczności (ok. 95% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem alfa tzw. wariantem brytyjskim oraz ok. 87% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem delta tzw. Indyjskim, aktualnie dominującym). Mobilny punkt szczepień w szkole będzie zabezpieczony przez zespół ratownictwa medycznego (w skład którego wchodzi lekarz – kwalifikujący do szczepienia, pielęgniarka – wykonująca iniekcje). Punkt będzie całkowicie zabezpieczony od strony medycznej oraz merytorycznej. Szczepienia odbędą się w II LO 9 i 10 września 2021 r. Po drugiej dawce, która będzie miała miejsce w tym samym punkcie szczepień, otrzymacie Państwo Unijny Certyfikat Covid.

Wszystkich zainteresowanych uprzejmie proszę o wypełnienie załączonej deklaracji o chęci szczepienia przeciw Covid-19 i przekazanie jej do 3 września 2021 r. wychowawcy klasy lub przesłania deklaracji na adres mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Załączamy również kwestionariusz dla osoby niepełnoletniej i pełnoletniej, który trzeba będzie złożyć w dniu szczepienia.

Serdecznie zapraszam Państwa oraz Państwa dzieci do mobilnego punktu szczepień w naszej szkole.

Mam nadzieję, iż wspólnymi siłami uda nam się uniknąć nauki zdalnej w przyszłym roku szkolnym.

Z wyrazami szacunku
Dariusz Bossowski dyrektor szkoły

0
0
0
s2sdefault

Integracja wrzesień 2021

Jak co roku zapraszamy wszystkich uczniów klas 7 SP oraz klas 1 LO na wrześniowy wyjazd integracyjny do Serw.

Integracja odbędzie się między 6 a 10 września 2021r. w Ośrodku Wypoczynkowym Pro Serwy koło Augustowa:

Grupa 1 od 6 do 8 września 2021r. 

Grupa 2 od 8 do 10 września 2021 r. wyjazd na 3 dni.

Wszystkich nowo przyjętych uczniów zapraszamy do udziału. Koszt wyjazdu to 280 zł. płatne do 16 sierpnia 2021r. na konto:

Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Białymstoku

ul. Narewska 11, 15-840 Białystok

Bank Pekao SA

86 1240 1154 1111 0010 8714 9936

Tytuł wpłaty: Integracja, imię i nazwisko dziecka, klasa

Poniżej ramowy plan wyjazdu.

Do zobaczenia w Serwach!

Czytaj dalej

0
0
0
s2sdefault

Podręczniki na rok szkolny 2021/2022

Dyrektor szkoły ogłasza zestaw podręczników i materiałów edukacyjnych, które będą obowiązywać w roku szkolnym 2021/2022.
Szczegółowe wykazy podręczników dla poszczególnych klas II Liceum dostępne są w zakładce: Strefa ucznia/Podręczniki.
Szczegółowe wykazy podręczników dla klas siódmych i ósmych SP nr 53 znajdują się na dole strony w zakładce: SP 53/Podręczniki. Podręczniki i materiały ćwiczeniowe klas siódmych i ósmych SP zostaną zakupione na rzecz szkoły w ramach dotacji celowej przeznaczonej na wyposażenie szkół. Uczniowie klas siódmych i ósmych zakupują we własnym zakresie wyłącznie podręczniki do języka angielskiego, języka niemieckiego oraz religii.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

0
0
0
s2sdefault

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY `21- strzelectwo sportowe

       W dniach 14 – 18.08.2021 r. odbyła się w Bydgoszczy Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Zmagania dotyczyły strzelectwa sportowego.W olimpiadzie wziął udział uczeń naszej szkoły Brunon KATRYŃSKI.

Brunon KATRYŃSKI zdobył brązowy medal w konkurencji karabin pneumatyczny MIX i zajął 5. miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 50 strzałów.

Startował też w konkurencjach karabin sportowy 3 x 30 strzałów i karabin sportowy 60 strzałów leżąc. Tu Brunon poprawił swoje dotychczasowe wyniki.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

0
0
0
s2sdefault

Kontakt

85 65 11 416