Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019

Dyrektor szkoły informuje:

Uczeń Liceum, Gimnazjum lub Szkoły Podstawowej ubiegający się o stypendium powinien przede wszystkim uzyskać w roku szkolnym 2018/2019 wybitne osiągnięcia edukacyjne, odpowiadające kryteriom wyszczególnionym w art. 90i ust. 1 ustawy o systemie oświaty, w szczególności kandydatami do stypendium ministra mogą być:

1. laureaci międzynarodowej olimpiady lub laureaci i finaliści olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju,
  2. laureaci konkursu na pracę naukową, organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe,
  3. uczniowie szkoły ponadpodstawowej uzyskujący najwyższe wyniki w nauce według indywidualnego programu lub toku nauki,
  4. uczniowie uczestniczący w zajęciach w uczelni przewidzianych tokiem studiów na podstawie postanowień regulaminu studiów dotyczących warunków uczestniczenia wybitnie uzdolnionych uczniów w zajęciach przewidzianych tokiem studiów,
  5. uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.
  6. Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty.

Wniosek o przyznanie stypendium Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2019/2020 znajduje się w sekretariacie szkoły oraz można pobrać tutaj -

Pliki do pobrania:

1. wniosek załącznik nr 1
  2. oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych wraz z klauzulą informacyjną - załącznik nr 2

Uczniowie składają wnioski z pełną dokumentacją najpóźniej do dnia 14 czerwca 2019 r.
Wnioski o przyznanie stypendium Ministra Edukacji Narodowej winny być wypełnione wyłącznie pismem komputerowym (czcionka Arial 12, na jednej kartce dwustronnie drukowanej). Należy przekazać je wychowawcy klasy oraz przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając w tytule maila imię i nazwisko, klasę oraz rodzaj stypendium - "MINISTRA".
Sprawy związane ze stypendium Ministra Edukacji Narodowej dla uczniów LO, PG i SP nadzoruje pani dyrektor Marta Zackiewicz-Wasilewska.