II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

  • Home
  • Aktualności
  • Artykuły

Konkurs Wiedzy o Chinach - wyniki

W konkursie Wiedzy o Chinach zwyciężyli:

1. Mateusz Bogdanowicz kl. 3a
2. Hubert Drewnowski kl. 3a
3. Michał Żmieńko kl. 3a

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Anna Tomas

0
0
0
s2sdefault

ZAŚLUBINY Z MORZEM

  W dniach 11 – 14.02.2021 r. uczennice naszej szkoły Zofia MATWIEJUK i Alicja ŚMIETAŃSKA (obie z klasy III C) wzięły udział w zawodach strzeleckich „Zaślubiny z Morzem” w Pucku. Zawody te miały charakter międzynarodowy.

Obie uczennice  startowały w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów. 

Alicja ŚMIETAŃSKA zakwalifikowała się do finału zawodów zdobywając brązowy medal.

Zofia MATWIEJUK uzyskała 10 rezultat w kwalifikacjach do finału zawodów.

     Gratulujemy dziewczętom startów i sukcesów strzeleckich.

0
0
0
s2sdefault

Olimpiada Teologii Katolickiej

Z wielką przyjemnością informujemy, że do eliminacji diecezjalnych XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej zakwalifikowało się 5 uczniów naszej szkoły:

Terlecki Wiktor, Pul Mateusz, Rutkowska Izabela, Kościuszko Grzegorz, Chlabicz Gabriela

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 dyrektor szkoły Dariusz Bossowski

 

0
0
0
s2sdefault

OLIMPIADA PRAWOSŁAWNEJ WIEDZY RELIGIJNEJ

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły:
Gabriela Tokajuk IIc1, Natalia Demczuk  IIc1, Miłosz Teleszewski  IIa2, Ksenia Klimiuk IIb1, Szymon Klimiuk Ia, Julia Borowik  IIc1,  Mikołaj Zdrajkowski  Ie, Olga Filianowicz IIIf, Aleksandra Zielińska IId1 i Aleksandra Matyszczyk IId1 zakwalifikowali się do  etapu centralnego Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej osiągając bardzo wysoki próg punktowy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie ogólnopolskim.

koordynator olimpiady
Magdalena Łaszczuk

0
0
0
s2sdefault

Wyróżnienia po I etapie XXVIII OI 2020/2021

Komitet Główny Olimpiady Informatycznej wyróżnił dziesięciu najlepszych uczestników zawodów I stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej z każdego województwa, wśród których znajduje się Uczeń naszej Szkoły Kacper Omieliańczyk.

0
0
0
s2sdefault

Wyjątkowa akcja tegorocznych maturzystów

Nasi tegoroczni maturzyści, idąc w ślady naszej patronki Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, która pomagała potrzebującym, postanowili przeznaczyć część pieniędzy z tegorocznej studniówki na pomoc podopiecznym hospicjum. Młodzież zorganizowała zbiórkę na Białostockie Hospicjum dla Dzieci, pod ktorego opieką znajduje sie obecnie 35 dzieci. Cel zbiórki to 20 000 zł, ktore zostanie przeznaczone na asystor kaszlu (kaszlator). Urządzenie służy do usuwania zalegającej w płucach wydzieliny, a docelowo ułatwia dzieciom oddychanie. Wesprzyj akcje i Ty! Razem jesteśmy w stanie zdziałać wielkie rzeczy.

https://liblink.pl/KEYMQK2dFe

 

0
0
0
s2sdefault

Uczniowie SP 53 zakwalifikowani do stopnia wojewódzkiego WKP '2021

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Lp.

Nazwisko

Imię

Klasa

1.

Anderson

Patrick

VII

2.

Bołtuć

Hanna

VIII

3.

Borysiewicz

Karolina

VIII

4.

Fabryczewska

Anna

VIII

5.

Gołębiewska

Marta

VIII

6.

Jurczuk

Michał

VIII

7.

Kamińska

Marta

VIII

8.

Malinowska

Natalia

VIII

9.

Masłowska

Izabela

VIII

10.

Mieczkowska

Wiktoria

VIII

11.

Pańkowska

Zofia

VIII

12.

Pszczółka

Zofia

VIII

13.

Zajkowska

Natalia

VIII

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

Lp.

Nazwisko

Imię

Klasa

1.

Fronczyk

Wiktor

VIII

2.

Januszkiewicz

Kamil

VIII

3.

Kozłowski

Stanisław

VII

4.

Malinowska

Natalia

VIII

5.

Pańkowska

Zofia

VIII

6.

Sienkiewicz

Adam

VII

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

Lp.

Nazwisko

Imię

Klasa

1.

Kamińska

Marta

VIII

2.

Krawiec

Iga

VIII

3.

Michniewicz

Michalina

VII

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Lp.

Nazwisko

Imię

Klasa

1.

Głowińska

Aleksandra

VIII

2.

Gogolewska

Amelia Julia

VIII

3.

Malinowska

Natalia

VIII

4.

Skobodziński

Stanisław

VIII

5.

Woronowicz

Magdalena

VIII

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

Lp.

Nazwisko

Imię

Klasa

1.

Goroszewski

Maciej

VII

2.

Kuźniarz

Piotr Łukasz

VIII

3.

Moniuszko

Mateusz

VIII

4.

Wojciuk

Grzegorz

VII

 WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNY

Lp. Nazwisko Imię Klasa
1.  Bołtuć  Hanna VIII

WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY

Lp.

Nazwisko

Imię

Klasa

1.

Jurczuk

Michał

VIII

2.

Kuźniarz

Piotr Łukasz

VIII

3.

Nartowicz

Maria

VIII

4.

Pietruszkiewicz

Bartosz

VIII

5.

Rosiński

Maksymilian

VIII

6.

Stocki

Karol

VII

WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYCZNY

Lp.

Nazwisko

Imię

Klasa

1.

Fronczyk

Wiktor

VIII

2.

Januszkiewicz

Kamil

VIII

3.

Malinowska

Natalia

VIII

4.

Sienkiewicz

Adam

VII

5.

Trochimczyk

Aleksander

VIII

Serdecznie gratulujemy zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

0
0
0
s2sdefault

Kontakt

85 65 11 416