Gratulujemy naszej absolwentce, Ewie Kużelewskiej, która znalazła się w grupie 26 najlepszych tegorocznych maturzystów i zdobyła tytuł laureatki X jubileuszowej edycji projektu "Matura na 100 procent" Fundacji "Zawsze Warto".

Dyplom Ewy Kużelewskiej

Wyniki najlepszych polskich maturzystów 2023, finalistów Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent” pojawią się na stronie Fundacji "Zawsze Warto" 21 września o godz. 23.59, w przededniu tegorocznej, jubileuszowej, X Gali projektu.

W tym roku gospodarzami jubileuszowego spotkania, 22 września (piątek) 2023 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie będą: Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Rafał Trzaskowski – Prezydent Stołecznego Miasta Warszawy, rekordowa ilość maturzystów którzy spełnili kryteria surowego regulaminu „Matury na 100 procent – prawie 300 osób, po raz trzeci w historii projektu kolejny laureat (laureatka? jeszcze nie powiemy!), który uzyskał z wszystkich 10 zdawanych egzaminów dziesięć razy wynik na 100 PROCENT.

Projektowi „Matura na 100 Procent” przyświeca idea uhonorowania i nagrodzenia tych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne.
Celem projektu jest kształtowanie i wspieranie rozwoju przyszłych elit naszego kraju poprzez utworzenie systemu wieloletnich stypendiów oraz przez nagrody rzeczowe. Ma to być dodatkową motywacją do nauki dla młodzieży potrafiącej sprostać ponadprzeciętnym wyzwaniom edukacyjnym. Barzdo ważna jest konieczność eksponowania znakomitych osiągnięć uczniów oraz dodatkowego ich nagradzania. Sukces ucznia jest w jakiejś mierze osiągnięciem jego nauczycieli i rodziców, a także szkoły.

Życzymy Ewie dalszych akademickich sukcesów oraz radosnych wakacji.

Dariusz Bossowski