IV FESTIWAL DYPLOMATYCZNY im. prof. Stefana Mellera

• promowanie wiedzy o współczesnej Polsce, polityce międzynarodowej oraz dyplomacji wśród uczniów
• wykłady, warsztaty i spotkania z udziałem specjalistów w zakresie stosunków międzynarodowych oraz dyplomacji.

Program festiwalu

W tym roku Festiwal Dyplomatyczny odwiedzi 24 gości, m.in. Marek Prawda (dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce), Włodzimierz Cimoszewicz (były marszałek Sejmu, premier RP, minister spraw zagranicznych), Radosław Sikorski (były marszałek Sejmu, minister spraw zagranicznych), Conrad Bruch (ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburga w Polsce), Maria Wodzyńska (była ambasador RP przy UNESCO), Marcin Bosacki (były ambasador RP w Kanadzie), Ryszard Schnepf (były ambasador RP w USA), Katarzyna Bosacka (dziennikarka), Dorota Wysocka-Schnepf (dziennikarka).

Wykład inauguracyjny pt. „Polska w Unii – pasażer na gapę czy współprowadzący?” wygłosi Radosław Sikorski. Festiwal wypełnią wykłady i dyskusje poświęcone m.in. polskiej polityce wschodniej, dyplomacji parlamentarnej i działalności poselskiej w zakresie polityki zagranicznej, bezpieczeństwu Europy. Sporo miejsca w programie wydarzenia poświęcono roli kobiet w dyplomacji.

Festiwal Dyplomatyczny jest wydarzeniem, które ma na celu przekazywanie i promowanie wiedzy o współczesnej Polsce, Europie i świecie, polityce międzynarodowej oraz dyplomacji wśród uczniów, studentów oraz mieszkańców Białegostoku.

Patronat honorowy sprawuje Prezydent Miasta Białegostoku i Instytut Bronisława Komorowskiego.

Zapraszamy!