II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

Testowanie zdobytej wiedzy

erazmus

7 listopada 2017w klasach 1b LO zostały przeprowadzone kolejne zajęcia zainspirowane wiedzą i materiałami przywiezionymi ze szkoleń w Wielkiej Brytanii. Materiały zostały opracowywane przez panią prof. Emilię Makarską z wykorzystaniem ICT. Celem lekcji było zarówno ćwiczenie jak i utrwalenie słownictwa zdobytego na poprzednich zajęciach związanego z tematyką pordóży i wakacji. Zadaniem uczniów, pracujących w parach i grupach, było odgadnięcie słów przydzielonych na fiszkach, ale bez użycia słownictwa wskazanego jednocześnie na przydzielonych fiszkach jako zabronione (zadanie było zbliżone do gry w Taboo). Zadania nie sprawiły uczniom problemów i jednocześnie wywołało mnówstwo entuzjazmu.