II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

Logo IB

Wywaid

W dniu 8 czerwca 2018 r. pani Kierownik ds. matury Międzynarodowej Emilia Makarska oraz pani prof. Katarzyna Nikiciuk rozmawiały z panią Katarzyną Łuszyńską, dziennikarką Gazety Współczesnej na temat dwutygodniowych zagranicznych szkoleń, w których brali udział nauczyciele w ramach projektu Erasmus+ „ Podnoszenie Kompetencji Językowych i Metodycznych Kadry Pedagogicznej” w latach 2016-2017. Wywiad dotyczył wpływu kursów na kompetencje zawodowe oraz językowe pedagogów, wzbogacenia wiedzy w zakresie metodyki, a także wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami.

wywiad

Poniżej przykładowe wypowiedzi:

“Był to bardzo intensywny czas – wskazuje Emilia Makarska, nauczycielka angielskiego i kierownik ds. Matury Międzynarodowej. – Oprócz wymiany doświadczeń, poznaliśmy nowe techniki i metody, które wykorzystujemy podczas zajęć. Przywieźliśmy też mnóstwo książek, gazet, nagrań, zdjęć, a nawet ulotek z odwiedzonych muzeów i galerii. Przydają się one do tego, by jeszcze lepiej przybliżać uczniom język i kulturę Wielkiej Brytanii”.

“Spotkałam tam wspaniałych ludzi – mówi pani Emilia. – Spędziliśmy razem wspaniały czas. Do tej pory mam kontakt ze wszystkimi z grupy. Przez internet wymieniamy się materiałami dydaktycznymi, spostrzeżeniami, czy wskazówkami”

Pisząc projekt, zależało nam na tym, żeby dać nauczycielom możliwość wyjazdu w celu odświeżenia swojej wiedzy i nabycia nowych kompetencji – mówi Katarzyna Nikiciuk, koordynator projektu. – Dla osób, które od lat uczą języka angielskiego i swoich przedmiotów w tymże języku, była to okazja do podszlifowania swojej angielszczyzny, nawiązania kontaktów, a także niezapomniana przygoda”.

Jeżeli pojawiłaby się raz jeszcze możliwość wyjazdu, z pewnością bym z niej skorzystała – przyznaje pani Katarzyna”.

Wywiad można przeczytać w wydaniu Kuriera Porannego z dnia 14.06.2018r.

Kontakt

85 65 11 416