II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

Julia Kuzyka uczennica kl. 3h reprezentowała szkołę w 14. Konkursie Stacji Kutno – Ogólnopolskim Festiwalu Jeremiego Przybory, który znalazł się w gronie festiwali wyróżnionych znakiem EFFE ( Europe for Festivals). Julia była najmłodszą wokalistką - LAUREATKĄ w finałowej jedenastce. Otrzymała najważniejszą nagrodę w swoim życiu - Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Link do występu Julii: https://www.youtube.com/watch?v=-uGioLFXtgs

Kolejny sukces Julii, to tytuł LAUREATA w Ogólnopolskim Konkursie „Piosenka jest dobra na wszystko” w Warszawie pod przewodnictwem Barbary Krafftówny.

W Warszawie, w słynnej Piwnicy na Wójtowskiej, pod przewodnictwem aktorki Krystyny Tkacz, Julia zdobyła 1 miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory wykonując trzy piosenki: „Tango rzeź”, „Zęby”, „Manillę”. W warszawskiej gazecie Rynek możemy przeczytać „Przepiękny, cudny wokal Julii Kuzyki. Dar od Boga. A do tego jakieś dziwne przymrużenie oka. I znów, poza umiejętnością śpiewania, zabawa sobą, tym jak wyglądam, jak mnie widzicie i co chcę wam przez piosenkę powiedzieć. I jakaś w tym nieuchwytna tajemnica. Oby tak dalej.”

W lutym, Julia reprezentowała naszą szkołę w XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i poezji Śpiewanej KAMIEŃ WIARY w Siedlcach. Nasza uczennica zajęła 1 miejsce.

2 marca 2019 r. w Łomży miał miejsce XIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej. W kategorii PIOSENKA Julia zajęła 3 miejsce.

Link do występu Julii: https://youtu.be/B5DRBxcqKuw?t=9519

20 marca 2019 r. w X edycji konkursu „My z Podlasia” w Kategorii Piosenka autorska nasza uczennica zajęła 1 miejsce.

27 marca 2019 r. w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku odbył się II Konkurs Poezji Śpiewanej.

Julia zajęła 1 miejsce i zdobyła Nagrodę Główną – Nagranie Singla w Pracowni Mocnego Dźwięku.

Kontakt

85 65 11 416