Dnia 6 marca 2023 r. mgr Wojciech Zoń reprezentujący Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Europe Direct Podlaskie przeprowadził w II Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku prelekcję pt. „Wybrane zagadnienia prawa środowiska – świat, UE, Polska”. W prelekcji uczestniczyli Uczniowie klasy: IE, IIE oraz IIIE.

prelekcja w II LO

Podczas prelekcji Uczniowie się z podstawowymi pojęciami związanymi z prawem środowiska oraz aktami prawnymi regulującymi przedmiotowe zagadnienia. Zostały również omówione obecne problemy związane z prawem środowiska związanymi m.in. z Puszczą Białowieską, kopalnią w Turowie czy rzeką Odrą. Poruszone zostały również problemy pojawiające się w skali globalnej.
Uczniowie mieli również możliwość zabrania głosu w dyskusji podsumowującej co każdy z nas może robić na co dzień, aby chronić środowisko.

Łukasz Presnarowicz