II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

  • Home
  • Osiągnięcia
  • 2017/18

2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie grup DSD sprawdzali swoją wiedzę w różnorodnych konkursach. Były to:

  • Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów:

Laureaci:

Magdalena Alifier, Gabriela Głos, Paulina Klepadło, Gabriela Kruaze, Jerzy Muszyński, Urszula Radziszewska, Kornel Talkowski

Finaliści:

Emilia Błaszczyk, Rafał Gierejko, Kaja Lebiedzińska, Martyna Muśko, Konrad Pauk, Wiktor Terlecki, Mateusz Wierciszewski, Łukasz Marcin Więcław

Opiekunowie naukowi:

Monika Jaroszewicz, p. Barbara Kornieluk, p. Łukasz Krawczyk, p. Małgorzata Nieroda, p. Agnieszka Zalewka

  • Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych

Laureaci:

Mariusz Kossakowski, Kaja Krawczyk, Michał Jerzy Lipski, Oliwia Masalska, Stanisław Antoni Pańkowski, Urszula Popko, Mariusz Walendziuk

Finalista:

Jakub Gilewicz

Opiekun naukowy:

Łukasz Krawczyk

  • Olimpiada Języka Niemieckiego

Etap okręgowy:

Kacper Wołosik, Jacek Pietruszkiewicz, Paulina Klepadło

Część ustna:

Agnieszka Szpakowska, Natalia Popko, Ewa Bokiniec, Michał Gerasimiuk

Opiekunowie naukowi:

wicedyrektor Sylwia Toczydłowska, pani wicedyrektor Marta Zackiewicz-Wasilewska, p. Agnieszka Zalewska

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund”

Laureaci:

Urszula Popko, Jerzy Muszyński, Łukasz Marcin Więcław, Zofia Geresz, Jacek Pietruszkiewicz, Natalia Popko, Agnieszka Szpakowska, Adam Maliszewski

Opiekunowie naukowi:

wicedyrektor Sylwia Toczydłowska, p. wicedyrektor Marta Zackiewicz-Wasilewska, p. Monika Jaroszewicz, p. Łukasz Krawczyk, p. Agnieszka Zalewska

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego ,,Sprachdoktor”

Laureaci:

Magdalena Alifier, Paulina Klepadło, Natalia Popko, Michał Gerasimiuk, Urszula Popko

Opiekunowie naukowi:

wicedyrektor Marta Zackiewicz-Wasilewska, p. Łukasz Krawczyk, , p. Agnieszka Zalewska

  • Egzamin Deutsches Sprachdiplom C1 (23 osoby)

Urszula Aleksandrowicz, Michał Bogusz, Ewa Bokiniec, Filip Chomik, Piotr Ciszewski, Robert Galimski, Zuzanna Głos, Aleksandra Gwiazdowska, Maja Kleszczewska, Łucja Lupa, Aleksandra Łakus, Zofia Magnuszewska, Katarzyna Maksymiuk, Adam Maliszewski, Ramzes Mosiej, Adrianna Niedzielska, Patrycja Nosorowska, Aleksandra Piaszczyk, Adrianna Popławska, Maria Przepiórkowska, Maciej Purta, Aleksandra Rynkiewicz, Krzysztof Składanek

Opiekunowie naukowi:

wicedyrektor Marta Zackiewicz-Wasilewska, p. Martin Janczyk, p. Agnieszka Zalewska

  • Wojewódzki Konkurs ,,Schwarz-Rot-Gold” pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty

Laureaci:

           Kornel Talkowski, Paulina Klepadło, Łukasz Więcław, Jan Kamiński

           Opiekunowie naukowi:

Monika Jaroszewicz, p. Barbara Kornieluk, p. Łukasz Krawczyk, p. Agnieszka Zalewska

  • Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego:

Laureaci:

Magdalena Alifier, Paulina Klepadło, Urszula Radziszewska

Opiekunowie naukowi:

Monika Jaroszewicz, p. Agnieszka Zalewska

  • Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglo- i Niemieckojęzycznej ,,Poezja bez granic”

Laureaci:

Paulina Klepadło, Szymon Leszczyński, Urszula Radziszewska

Opiekunowie naukowi:

wicedyrektor Sylwia Toczydłowska, p. Monika Jaroszewicz, p. Agnieszka Zalewska

  • Sprawdzian Kompetencji Językowych B1
  • Konkurs POLIGLOTA dla Gimnazjalistów (I miejsce w kategorii niemiecko-angielskiej)

Laureatka:

Magdalena Alifier

Opiekun naukowy:

Agnieszka Zalewska

  • Konkurs ,,Jugend debattiert international”

Kacper Wołosik – III miejsce w Polsce

Opiekun naukowy:

Łukasz Krawczyk

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kontakt

85 65 11 416