II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

  • Home
  • Osiągnięcia sportowe
  • 2018/2019

SUKCESY SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2018 – 2019:

SZACHY
I miejsce w ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych
Maria Koruch IG, Jakub Kossakowski IC, Maciej Kamiński IIA, Maciej Pytel IC, Michał Gierasimiuk IIIH

I miejsce w Licaliadzie województwa podlaskiego
Maria Koruch IG, Maciej Kamiński IIA, Maciej Pytel IC, Michał Gierasimiuk IIIH.

I miejsce w Licealiadzie Miasta Białegostoku
Maria Koruch IG, Maciej Kamiński IIA, Maciej Pytel IC, Michał Gierasimiuk IIIH.

I miejsce w klasyfikacji końcowej szkół ponadgimnazjalnych XXIV edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej

IV miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku
Maja Sajewicz VIIB, Adam Filewicz IIIC, Mikołaj Linczuk IIIC, Michał Onichimiuk VIIB.

Opiekunem sekcji jest: p. Maria Pankiewicz

STRZELECTWO SPORTOWE
I miejsce reprezentacji dziewcząt II LO w finale wojewódzkim Wojewódzkiej Licealiady Strzeleckiej "O Srebrne Muszkiety-2019"
II miejsce reprezentacji dziewcząt II LO w eliminacjach strefowych Wojewódzkiej Licealiady Strzeleckiej "O Srebrne Muszkiety-2019"  
Marta Karpienia I C, Zofia Matwiejuk I C, Alicja Śmietańska I C, Antonina Bieniewska I E.

III miejsce reprezentacji chłopców II LO w finale wojewódzkim Wojewódzkiej Licealiady Strzeleckiej "O Srebrne Muszkiety-2019"
I miejsce reprezentacji chłopców II LO w eliminacjach strefowych Wojewódzkiej Licealiady Strzeleckiej "O Srebrne Muszkiety-2019"
Wiktor Grynaszewski IG, Daniel Półtorak IIG, Łukasz Szarejko IIA, Paweł Wiszniewski IIIC.


IV miejsce reprezentacji dziewcząt SP 53 w finale wojewódzkim Igrzysk Strzeleckich Młodzieży Szkolnej
Patrycja Puczkowska VII A, Olga Budnik VIII A, Magdalena Nartowicz 3C.

III miejsce reprezentacji chłopców SP 53 w finale wojewódzkim Igrzysk Strzeleckich Młodzieży Szkolnej
Julian Pilarski VIII B, Kacper Szymański VIII B, Gabriel Ostapczuk 3b.

Trenerem sekcji jest: p. Antoni Świetlicki


KOSZYKÓWKA
III miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego w koszykówce dziewcząt:
Natalia Ostaszewska IIC, Monika Mocarska IIC, Nina Milewska IIC, Natalia Kudziela IIC, Weronika Brzozowska IIC, Gabriela Malewicka IIIB, Aleksandra Łapińska IIIB, Marta Wensław IIIE, Eliza Łapińska IC, Klaudia Zubrycka IG.
Trenerem sekcji jest: p. Dariusz Sawicki

VII miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego w koszykówce chłopców:
Hubert Drewnowski IA, Grzegorz Dzieniszewski IIA, Szymon Frankowski IIC, Jacek Kukawski IIA, Michał Małachowski IIC, Jakub Perkowski IIF, Wojciech Rogalski IIIC, Jakub Ryś IIIC, Maksymilian Sańczyk 2F, Maciej Śledziewski IA, Jan Wasilewski IIIC, Piotr Wyszyński IIIA.
Trenerem sekcji jest: p. Zbigniew Maliszewski

PIŁKA SIATKOWA
VII miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego w piłce siatkowej dziewcząt:
Maria Mudel IIF, Weronika Nazarko IID, Natalia Niemotko IIB, Katarzyna Puziuk IC, Justyna Sadowska IB, Julia Nowicka IIG, Zofia Kurowska IC, Zuzanna Zajączkowska IIB.
Trenerem sekcji jest: p. Artur Sakowicz

X miejsce w licealiadzie województwa podlaskiego w piłce siatkowej chłopców:
Jakub Zieniewicz IIB, Michał Łupiński IIC, Piotr Kostecki IIF, Mateusz Romaniuk IIF, Jan Rzemek IIF, Filip Dziekoński IIH, Karol Janiuk IIH, Jakub Koziołkiewicz IIH, Piotr Saniewski – Dźwigaj IA, Ernest Mioduszewski ID, Marcin Andraka IIH, Adam Pogorzelski IIG, Tymoteusz Sarosiek IIIA, Jakub Olszewski IIIF, Krystian Janucik IIIB, Filip Kniaź IIIB.
Trenerem sekcji jest: p. Dorota Kierman

FUTSAL
V miejsce chłopców w II lidze Futsalu w Licealiadzie województwa podlaskiego:
Marcin Tatarczuk IA, Michał Żmieńko IA, Paweł Dyśko IC, Paweł Zdanowicz IG, Szymon Brzostek IF, Maciej Dąbrowski IF, Fabian Frankowski IIA, Stanisław Grzybowski IIB, Łukasz Tatarczuk IIIA, Paweł Kusznier IIIA, Gabriel Kowalewski IIIB, Paweł Monach IIIB, Jakub Więckowski IIIB, Radosław Gryko IIIE.
Trenerem sekcji jest: p. Adam Wiński

PIŁKA RĘCZNA
XI miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego w piłce ręcznej dziewcząt:
Julia Bartnicka IIF, Agata Berezowiec IIE, Julia Borowska IIE, Gabriela Chlabicz IC, Anna Czerwińska IIIE, Maja Dmochowska IIH, Anna Domysławska ID, Julia Filianowicz IIIC, Martyna Gierałtowska IIG, Elżbieta Maćkowiak IIG, Julia Masalska IIIi, Gabriela Midro IIB, Weronika Mielnicka IIIi, Natalia Młodzianowska IIIF, Barbara Niemotko IH, Gabriela Piekutowska IG, Natalia Przeździecka IIE, Paulina Puchalska IIE, Kinga Roszkowska IF, Izabela Rutkowska IID, Hanna Rybińska ID, Natalia Szapiel IIF, Gabriela Szumowska IIF, Rozalia Tymińska IID, Julia Żekało IID.
Trenerem sekcji jest: p. Karol Jakubowski

LEKKOATLETYKA
IV miejsce w finale Licealiady województwa podlaskiego w lidze lekkoatletycznej dziewcząt
Aleksanda Wiśniewska IIID, Julia Andruszkiewicz IIID, Natalia Lewczuk IIID, Marta Grecka IIE, Gabriela Kruaze IH, Martyna Rutkowska IF, Aleksandra Małyszko ID, Gabriela Mozelewska IG, Maria Sirocka IB, Aleksandra Jankowska IG, Zuzanna Zajączkowska IIB, Zuzanna Makiełkowska IIID, Katarzyna Puziuk IC, Zofia Kurowska IE, Aleksandra Kozicka IIB.

IV miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego w lekkoatletyce dziewcząt
Aleksandra Jankowska IG (1 miejsce w skoku wzwyż), Aleksandra Małyszko ID (3 miejsce na 1500m), Gabriela Kruaze IH ( DQ na 400m p.pł.), Maria Sirocka IB (4 miejsce na 400m).

II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w biegu na 600m
Natalia Demczuk VIIIA
Trenerem sekcji jest: p. Paweł Kukliński

V miejsce w finale Licealiady województwa podlaskiego w lidze lekkoatletycznej chłopców
Sebastian Chęć IE, Paweł Dyśko IC, Grzegorz Dzieniszewski IIA, Michał Gryguć IF, Szymon Kopańko IE, Grzegorz Kuźniecow IF, Michał Małachowski IIC, Lorsan Mezchidov  IE, Jana Ołtarzewski IIE, Jakub Perkowski IIF, Mateusz Roszkowski IIIA, Piotr Saniewski - Dźwigaj IE, Andrzej Sawicki IIIC.

VI miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego w lekkoatletyce chłopców
Szymon Brzostek (6 miejsce na 800m), Sebastian Chęć IE (100m, skok w dal), Paweł Dyśko IC (200m), Rafał Gierejko (7 miejsce na 1500m), Michał Gryguć IF (1 miejsce na 800m), Szymon Kopańko IE (pchnięcie kulą), Filip Olszewski (100m), Piotr Saniewski - Dźwigaj (4 miejsce w rzucie młotem, rzut dyskiem) Mateusz Mazurczak.
Trenerami sekcji są: p. Anna Chomiczewska, p. Andrzej Czołpiński

BIEGI PRZEŁAJOWE
IV miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego chłopców
Grzegorz Dzieniszewski IIA, Fabian Frankowski IIA, Michał Gryguć IF, Michał Leszczyński IIIA, Filip Olszewski IC, Jakub Perkowski IIF, Mateusz Roszkowski IIIA, Jakub Ryś IIIC, Maksymilian Sańczyk IIF, Piotr Wyszyński IIIA, Paweł Zdanowicz IG, Michał Żmieńko IA.
Trenerem sekcji jest: p. Andrzej Czołpiński

ŁYŻWIARSTWO
I miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego dziewcząt
Marta Grecka IID, Kinga Woźniak IIE, Klaudia Woźniak IIE, Izabela Ciemnicka IIF.
Trenerem sekcji jest: p. Anna Chomiczewska

NARCIARSTWO BIEGOWE
IV miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego dziewcząt
Marta Grecka IID, Aleksandra Kozicka IIB, Gabriela Mozelewska IG, Julia Filianowicz IIIc.
Trenerem sekcji jest: p. Paweł Kukliński

TENIS STOŁOWY
III miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego dziewcząt
Weronika Mielnicka IIIi, Ewa Alferowicz ID, Katarzyna Kamińśka IA, Gabriela Kruaze IH.

IV miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego chłopców
Kamil Małyszko IIIF, Jakub Kłosek IIIF, Tomasz Łuszczewski IIID.

Trenerem sekcji jest: p. Anna Chomiczewska

PŁYWANIE
I miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego w pływaniu dziewcząt
Klaudia Woźniak IIE, Kinga Woźniak IIE, Gabriela Poczobutt – Odlanicka IE, Zofia Sokołowska IB, Julia Żekało IID, Aleksandra Jakowicka IID, Julia Petelska IIB, Gabriela Malewicka IIIB, Kaja Kruszewska IIIG, Izabela Gryc IIC.

I miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego w pływaniu chłopców
Bartosz Naumnik IIB, Sebastian Chęć IA, Michał Twarowski IIA, Kacper Toczydłowski IIIA, Michał Podolec III, Marek Sokołowski IC, Adrian Syper, Jakub Białoszewski IIC, Piotr Szmurło IIIA, Paweł Kwiatkowski IA.

Trenerem sekcji jest: p. Hubert Milewski

BADMINTON
V miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego dziewcząt
Aleksandra Radziszewska IE, Martyna Stasiewicz IIC, Aleksandra Radziszewska IE.

V miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego chłopców
Andrzej Sawicki IIIC, Jakub Ustymowicz IH, Chomański Mikołaj IC.

Trenerem sekcji jest: p. Andrzej Czołpiński

Kontakt

85 65 11 416