II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

• Rekrutacja 2021/2022
  • II LO

Rekrutacja Uczniów do I klas II LO

Informacje dla kandydatów:

Strona elektronicznego Naboru 2021

Instrukcja pracy z systemem, oświadczenia kandydata (pliki do pobrania)

1. Profile klas 2021/2022
  2. Terminarz rekrutacji
  3. Kryteria rekrutacji do klas 1 a, c, d, e
  4. Kryteria rekrutacji do klasy 1 b (oddział medyczny - dwujęzyczny: język angielski poziom dwujęzyczny, przedmioty nauczane dwujęzycznie biologia i historia)
  5. Kryteria rekrutacji do klasy 1 f (oddział międzynarodowy - realizujący program matury międzynarodowej, język wykładowy - angielski)
  6. Rekrutacja do międzyoddziałowych grup języka niemieckiego DSD - język niemiecki poziom dwujęzyczny - podanie
  7. Rekrutacja do międzyoddziałowych grup języka chińskiego
  8. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do klasy 1 b oraz przykładowy test
  9. Wymagania na sprawdzian kompetencji językowych do klasy 1 f oraz przykładowy test
  10. Charakterystyka klas pierwszych
  11. Regulamin rekrutacji
  12. Strona elektronicznego Naboru 2021
  13. Wzory dokumentów: wniosek o przyjęcie do klasy I, oświadczenie – samotne wychowywanie, oświadczenie – wielodzietność.
  14. Deklaracja wyboru drugiego języka, realizacji rozszerzonego programu nauczania języka niemieckiego DSD, religii, etyki, wyboru obowiązkowych lub dodatkowych przedmiotów
  15. Wykazy punktowanych w rekrutacji 2021 osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych

Uwaga:

• Termin rekrutacji do klasy 1b (oddziału medycznego-dwujęzycznego) oraz klasy 1f (oddziału międzynarodowego) jest inny niż do pozostałych klas w liceum, czyli składnie wniosków o przyjęcie od 17 do 31 maja 2021 r.
  • Składanie podań o przystąpienie do sprawdzianu kompetencji językowych z języka niemieckiego (dotyczy kandydatów do międzyoddziałowych grup z rozszerzonym programem nauczania DSDII) do 31 maja 2021 r.

Serdecznie zapraszamy do naszej Szkoły
- to najlepsze miejsce dla Ciebie.
DNI OTWARTEJ SZKOŁY
18-20 maja 2021 r.