• g1.wejs_gl_eryk_z_daleka
  • g2.wejs_gl_eryk
  • g3.gabloty_eryk_inny_kadr
  • g4.puchary
  • g5.ib_eryk
  • g6.sapiezanka
  • g7.zakon_roku_3klas
  • g8.gimnastyczna_siatkowka1
  • g9.gimnastyczna1
  • g10.chlopakiZgitara
  • g11.herbatka
  • g12.japonki

Szukaj

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości.

biuletyn

informacji publicznej

Nominacje olimpijskie wśród polskich sportowców - Absolwentów II LO w Białymstoku

W składzie polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro są nasi absolwenci lekkoatleci:

Będziemy trzymać za nich kciuki.


Oficjalna lista nominacji olimpijskich w PDF

Ania Kurop - zakwalifikowana na Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Chinach

Z radością informuję, że Anna Kurop tegoroczna laureatka XLII Olimpiady Geograficznej zdobyła I miejsce na obozie kwalifikacyjnym do zawodów światowych i tym samym zakwalifikowała się do czteroosobowej polskiej kadry na Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Pekinie, która odbędzie się w sierpniu 2016 r.

Serdecznie gratuluję Ani oraz pani profesor Małgorzacie Błoszyńskiej.

Dariusz Bossowski

dyrektor szkoły

 

Artykuł na portalu Poranny.pl: "Ania Kurop świetnie zna geografię. Dlatego pozna Pekin"

Nagroda dla nauczyciela II LO

Z przyjemnością informujemy, że pani profesor Grażyna Czarnecka otrzymała Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Białystok dla Nauczycieli – Animatorów Kultury w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za całokształt dotychczasowej działalności. Wręczenie nagród odbędzie się w trakcie sesji Rady Miasta Białystok we wrześniu.

Gratulujemy!

Uwaga Uczniowie klas I - politechnicznej i medycznej

Informacje o przydziale do klasy politechnicznej 1a, 1b oraz do klasy medycznej 1e, 1i można będzie uzyskać w sekretariacie szkoły od 15 lipca 2016 r.

Dariusz Bossowski

Dyrektor Szkoły

Uwaga Rodzice i Uczniowie klas pierwszych gimnazjum

Informacje o przydziale do klas z uwzględnieniem preferencji Uczniów i Rodziców można będzie uzyskać w sekretariacie szkoły od wtorku 12 lipca 2016 r.

 

Dariusz Bossowski

Dyrektor szkoły

Ramowy plan wyjazdu integracyjnego klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego oraz klas pierwszych Publicznego Gimnazjum nr 32 Dwujęzycznego w Białymstoku.

Serwy k. Augustowa.

Uczniowie przyjęci do klas pierwszych II LO i klas pierwszych PG 32 Dwujęzycznego proszeni są o wpłatę I raty-120 zł na wyjazd integracyjny w sekretariacie szkoły do 29 lipca 2016 r., II rata - 100 zł będzie zbierana przez  wychowawców klas w dniach 1-2 września 2016 r. Koszt całego wyjazdu (przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie) wynosi 220 zł.

Terminy wyjazdu:

I grupa    5-7 września 2016 r.

II grupa   7-9 września 2016 r.

Dyrektor szkoły

Dariusz Bossowski

Czytaj więcej...

Matura 2016 - wyniki

Dyrektor Szkoły Dariusz Bossowski gratuluje wszystkim absolwentom II Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku uzyskania doskonałych wyników na egzaminie maturalnym.

Szczególne słowa uznania przekazuje uczniom, którzy uzyskali najwyższy wynik z danego egzaminu.

- 94% z języka polskiego na poziomie podstawowym zdobył Radosław Chłus (3g)

- 100% z matematyki na poziomie podstawowym zdobyli: Adrianna Baran (3a), Dominika Bondar (3a), Karol Borowski (3a), Katarzyna Dobreńko (3a), Urszula Domańska (3a), Piotr Gierda (3a), Rafał Kakareka (3a), Aleksander Kamieński (3a), Marcin Korzeniecki (3a), Szymon Kozłowski (3a), Marta Makuszewska (3a), Małgorzata Matwiejuk (3a), Damian Rakus (3a), Aleksandra Rybołowicz (3a), Dominik Trocki (3a), Aleksandra Wawrusiewicz (3a), Nela Grabowiecka (3b), Anita Hargot (3b), Paulina Miller (3b), Katarzyna Poskrobko (3b), Piotr Słapiński (3b), Jakub Sosnowski (3b), Gabriela Laskowska (3c), Szymon Maciejewski (3c), Łukasz Radziszewski (3c), Krystian Staniszewski (3c), Dominik Wiszyński (3c), Rafał Bukrym (3e), Beata Chadukiewicz (3e), Gabriela Wojszko (3e), Urszula Fiedorowicz (3f), Mateusz Kraszewski (3f), Eliza Polińska (3f), Martyna Wilczewska (3f), Julia Wiśniewska (3f)

-100% z języka angielskiego na poziomie podstawowym uzyskali: Adrianna Baran (3a), Karol Borowski (3a), Katarzyna Dobreńko (3a), Urszula Domańska (3a), Piotr Gierda (3a), Aleksander Kamieński (3a), Bartosz Kiśluk (3a), Adam Kozłowski (3a), Szymon Kozłowski (3a), Martyna Maksimowicz (3a), Patryk Maliszewski (3a), Maciej Mucha (3a), Aleksandra Rybołowicz (3a), Piotr Tołczyk (3a), Dominik Trocki (3a), Agnieszka Czalej (3b), Kamila Kondraciuk (3b), Klaudia Krasowska (3b), Paulina Miller (3b), Hubert Polak (3b), Jakub Romańczuk (3b), Jakub Sosnowski (3b), Jakub Tokarzewski (3b), Alicja Wojtkowska (3b), Marta Wysocka (3b), Rafał Dąbrowski (3c), Krystian Staniszewski (3c), Joanna Szuberska (3c), Marlena Wejkowska (3c), Kamila Legun (3d), Michalina Tołkacz (3d), Paweł Bebko (3e), Paulina Gierasimczuk (3e), Jan Mikołajczyk (3e), Jakub Modzelewski (3e), Szymon Szmurło (3e), Mateusz Wasiluk (3e), Aleksandra Hubar (3f), Kornelia Kazberuk (3f), Joanna Skrodzka (3f), Paulina Szulborska (3f), Radosław Chłus (3g), Maria Kondzior (3g), Amelia Kopczuk (3g), Judyta Turel (3g), Marcin Wasiluk (3g), Zuzanna Wojsiat (3g)

- 100% z języka niemieckiego na poziomie podstawowym zdobyły: Aleksandra Wawrusiewicz (3a) i Beata Chadukiewicz (3e)

- 100% z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym uzyskały: Zofia Gołaszewska (3c), Jana Krasowska (3e), Elena Parmonik (3g)

- 100% z języka białoruskiego na poziomie podstawowym uzyskała Aleksandra Koniuch (3c)

- 95% z języka polskiego na poziomie rozszerzonym zdobył Marcin Sadowski (3g)

- 100% z matematyki na poziomie rozszerzonym zdobyli: Aleksander Kamieński (3a), Adam Kozłowski (3a), Klaudia Krasowska (3b)

- 100% z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym uzyskali: Damian Rakus (3a), Agnieszka Czalej (3b), Jakub Romańczuk (3b), Kamila Legun (3d), Jan Mikołajczyk (3e)

- 94% z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym zdobył Damian Rakus (3a)

- 100% z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym zdobyły: Jana Krasowska (3e) i Elena Parmonik (3g)

- 90% z języka francuskiego na poziomie rozszerzonym zdobyła Małgorzata Matwiejuk (3a)

- 100% z języka białoruskiego na poziomie rozszerzonym uzyskała Aleksandra Koniuch (3c)

- 97% z fizyki na poziomie rozszerzonym zdobył Damian Rakus (3a)

- 90% z chemii na poziomie rozszerzonym uzyskała Beata Chadukiewicz (3e)

- 87% z biologii na poziomie rozszerzonym zdobyła Beata Chadukiewicz (3e) i Emilia Chowańska (3e)

- 90% z geografii na poziomie rozszerzonym uzyskała Joanna Skrodzka (3f)

- 94% z informatyki na poziomie rozszerzonym zdobył Adrian Czech (3c)

- 82% z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym uzyskał Dominik Wesołowski (3g)

- 100% z historii na poziomie rozszerzonym uzyskał Mateusz Wendołowicz (3a).

Wyniki matury międzynarodowej IB Diploma Programme

Gratuluję wszystkim Absolwentom wyników matury międzynarodowej

Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:

1. Urszula Maciejewska - 44 punkty!

2. Sara Abouhilal – 41 punktów!

3. Michał Ostrowski – 40 punktów!

4. Katarzyna Uchimiak – 39 punktów!

Maksymalnym wynikiem możliwym do osiągnięcia jest 45 punktów (z każdego z 6 przedmiotów można osiągnąć maksymalnie 7 punktów oraz 3 dodatkowe punkty za Extended Essay oraz TOK).

Tym bardziej cieszy nas wynik Urszuli Maciejewskiej, który jest dla nas ogromnym sukcesem, gdyż pierwszy raz w historii programu IB Diploma Programme w naszej szkole uczennica osiągnęła tak wysoką liczbę punktów, którą osiągają tylko nieliczni abiturienci International Baccalaureate Diploma Programme na całym świecie. Gratulujemy!

Najwyższą ocenę z matury w skali 1-7, czyli 'siódemkę' z egzaminu maturalnego uzyskali:

- język polski (poziom rozszerzony): Marta Iwaniuk,

- język angielski (poziom rozszerzony): Urszula Maciejewska,  Sara Abouhilal, Michał Ostrowski, Katarzyna Uchimiak, Magdalena Andruszkiewicz, Marta Iwaniuk, Karolina Zalewska, Alicja Wawrzyniak, Klaudia Kacejko, Zuzanna Czeladko, Aleksandra Pakieła, Hanna Omelańczuk, Gabriela Wasilewska, Konstancja Babicz, Agnieszka Kardasz;

język niemiecki (poziom rozszerzony): Zuzanna Kossakowska;

- ekonomia (poziom podstawowy): Urszula Maciejewska, Michał Ostrowski;

- geografia (poziom rozszerzony): Urszula Maciejewska, Sara Abouhilal, Magdalena Andruszkiewicz;

- biologia (poziom podstawowy): Urszula Maciejewska;

- biologia (poziom rozszerzony): Elżbieta Bienasz;

- chemia (poziom rozszerzony): Michał Ostrowski;

- matematyka studies (poziom podstawowy): Urszula Maciejewska, Sara Abouhilal, Magdalena Andruszkiewicz;

                                                                                           Dyrektor szkoły

                                                                                        Dariusz Bossowski

Kiermasz używanych podręczników na rok szkolny 2016/2017

Zapraszamy uczniów LO i PG na kiermasz używanych podręczników

29 sierpnia 2016 r. (poniedziałek) w godz. 10.00-13.00

Uwaga!

Dyrektor Szkoły informuje, że uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum uzyskali prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników oraz materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

W związku z tym podręczniki dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum zostaną zakupione na rzecz szkoły w ramach dotacji celowej przeznaczonej na wyposażenie szkół w podręczniki i materiały ćwiczeniowe.

Dyrektor szkoły

Dariusz Bossowsk

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017 do liceum i gimnazjum

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku ogłasza zestaw podręczników i materiałów edukacyjnych, które będą obowiązywać w roku szkolnym 2016/2017.

Szczegółowe wykazy dla poszczególnych klas gimnazjum i liceum dostępne są w zakładkach: Podręczniki

Wykaz podręczników do oddziału międzynarodowego (II h i III h) zamieszczony na podstronie matura międzynarodowa w zakładce: Podręczniki.

Dariusz Bossowski

dyrektor szkoły

Dziś jest:
czwartek, 28 lipca 2016 r.


IB WORLD SCHOOL
№ 6159

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku jest wśród 50 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2016".

UMOWY PATRONACKIE

WSPÓŁPRACA

Polub nas na facebooku

Szkoła odkrywców talentów