W dniach 19-22 kwietnia odbyły się zawody centralne 53 Olimpiady Biologicznej. Jedyną reprezentantką okręgu podlaskiego była Uczennica naszej szkoły Oliwia Jaszczur.
W Warszawie Oliwia musiała zmierzyć się z testem obejmującym bardzo szeroki obszar wiedzy, z dziedziny biologii, sięgający daleko poza podstawę programową z przedmiotu jaki poznaje w szkole. Ale w finale potrzebna była nie tylko wiedza, Oliwia musiała wykazać się praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi do prowadzenia praktycznych badań z botaniki, zoologii, biochemii, genetyki czy statystyki. Na koniec czekało ją, chyba najbardziej emocjonujące spotkanie z gronem specjalistów, przed którym Oliwia prezentowała wyniki swojej pracy badawczej.
W rezultacie tych wszystkich zmagań Oliwia zdobyła tytuł Finalistki 53 Olimpiady Biologicznej!

Gratulujemy!
Norbert Duda