23 maja 2024 r. w Warszawie, na Torze Służewiec, odbył się Wielki Finał X Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Naszą szkołę reprezentowali finaliści, którzy w roku szkolnym 2023/24 z sukcesem zrealizowali projekt społeczny, będący odpowiedzią na problemy społeczne w naszym otoczeniu.
Projekt ,,Targi Aktywności, mający na celu zachęcić młodzież z Białegostoku i okolic, do zwiększenia swojej aktywności fizycznej i poznania nowych zainteresowań, był realizowany przez następujących uczniów klasy 3f: Maria Wnorowska, Oliwia Rembowicz, Kornelia Rogowska, Natalia Krynicka, Mikołaj Krzewski, Konrad Roszkowski i Jakub Krasowski.
Projekt Podlesiaki, polegający na edukacji dzieci w wieku przedszkolnym w zakresie ekologii oraz znaczenia lasów w codziennym życiu człowieka, był realizowany przez następujących uczniów klasy 2g: Maja Witkowska, Joanna Makowska, Izabela Pawłowska, Hanna Łukaszewska, Maksymilian Jankowski, Jakub Siergiejko, Julian Rosołowski, Miłosz Januszkiewicz.
Projekt Podlasie oczami młodych, w ramach którego zorganizowany został konkurs artystyczny dla młodzieży, obejmujący rzeźbę, malarstwo i fotografię, był realizowany przez Martynę Wilczewska (3f) oraz Izabellę Kruszewską (3c).
Wszyscy finaliści olimpiady uzyskali międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP.
Ponadto projekt Targi Aktywności zdobył prestiżowego Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie podlaskim 2024.

Serdecznie gratuluję odwagi, kreatywności i wytrwałości!

Ewa Magrel