Jak co roku w marcu  społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej zaprosiła w mury swojej szkoły tłumy uczniów klas ósmych i ich rodziców. Zgodnie z tradycją naszych gości powitali Sapieżanka z Sapiehą.

Popołudniowe spotkanie było doskonałą szansą na poznanie przez przyszłych absolwentów szkół podstawowych bogatej  oferty edukacyjnej liceum oraz terminów i zasad rekrutacji. Prezentację klas, zajęć dodatkowych, kół zainteresowań i programów międzynarodowych uzupełniły spotkania z uczniami szkoły, którzy oprowadzali młodszych kolegów po salach lekcyjnych.

W trakcie zwiedzania szkoły ósmoklasiści uczestniczyli w pokazach naukowych, quizach i konkursach, zapoznawali się także z sukcesami olimpijskimi i maturalnymi uczniów oraz licznymi możliwościami rozwijania swoich pasji. Ze względu na charakter spotkania szczególnym zainteresowaniem cieszyły się rozmowy, w trakcie których nauczyciele i uczniowie udzielali informacji na temat specyfiki poszczególnych oddziałów oraz programów międzynarodowych: Deutsches Sprachdiplom przygotowującego do uzyskania certyfikatu z języka niemieckiego na poziomie C1, programu matury międzynarodowej IB DP, programu MYP.

Wielu uczniów zainteresowała także możliwość współtworzenia szkolnych mediów oraz bogaty zestaw aktywności sportowych oferowanych przyszłym uczniom liceum przez nauczycieli wychowania fizycznego. Spotkanie, które zakończyło się późnym wieczorem, było doskonałą okazją, by zapoznać się z ofertą edukacyjną, ale również szansą na poznanie środowiska uczniowskiego i atmosfery panującej w szkole.

W tym roku w naszej szkole gościliśmy bardzo liczne grono ósmoklasistów.

Z dumą informujemy, iż uczniowie II LO osiągnęli ogromny sukces w etapie centralnym Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Aż 10 uczniów naszego liceum reprezentowało szkołę w elimninacjach centralnych i 10 uzyskało tytuł finalisty oraz 100% z historii na maturze. Wsród nich znaleźli się:
Michał Aściukiewicz z kl. 4E, Konrad Bondarewicz, Julia Dobrzycka i Mikołaj Zdrajkowski z klasy 3e, Maciej Goroszewski z klasy 1a, a także uczniowie klasy 1e: Jacek Jancewicz, Konrad Janowicz, Leon Pilcicki, Mikołaj Sawoń i Damian Trusiewicz.
Trzech najlepszych uczniów w województwie będzie walczyło w maju o tytuł laureata olimpiady.
Opiekunami uczniów są prof. Michał Dobkowski i prof. Alicja Potocka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z radością informujemy, że w XV Konkursie Matematycznym Politechniki Białostockiej uczniowie naszej Szkoły odnieśli znaczące sukcesy.

Nagrody indywidualne w Kategorii Juniorów uzyskali:

Stanisław Kozłowski (klasa 1a) – nagroda I stopnia

Michał Jóźwiak (klasa 1a) - nagroda I stopnia,

Michał Karpiuk (klasa 1a) - nagroda III stopnia

zaś Aliaksei Brutski  (klasa 1g) i Michał Iwaniuk (klasa 1a) zostali wyróżnieni.

Wśród uczniów klas drugich nagrodzeni to:

Kamil Januszkiewicz (klasa 2a) – nagroda II stopnia

Michał Jarmoc (klasa 2a) - nagroda III stopnia

Paweł Turowski (klasa 2a) - wyróżnienie

W Kategorii Klas Trzecich również mamy sukcesy:

Sylwia Sapkowska (klasa 3a) – nagroda I stopnia

Maciej Sirocki (klasa 3a) – nagroda III stopnia

Zespół w składzie: Kamil Januszkiewicz, Michał Jarmoc, Paweł Turowski  

uplasował się na II miejscu wśród klas drugich, a zespół reprezentowany przez Sylwię Sapkowską,

Macieja Sirockiego i Michała Burzyńskiego zajął I miejsce w Kategorii Klas Trzecich.

.

Gratulujemy

Miło nam poinformować, że Adam Sienkiewicz uczeń klasy 1A oraz Jan Błażuk i Stanisław Pańkowski z kl. 3A zostali laureatami I edycji Wydziałowego Turnieju Fizycznego zorganizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

 Gratulujemy!

III etap XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej

W dniu 16 marca 2023 roku odbył się etap ponadwojewódzki konkursu. Uczeń klasy 8b Stanisław Matys zajął I miejsce w województwie podlaskim i uzyskał tytuł laureata. Stanisław zakwalifikował się również do gali finałowej, która odbędzie się w Warszawie w dniach 25 - 27 maja 2023.

Serdecznie gratulujemy

Podkategorie