mLegitymacja szkolna to bezpieczne, trudne do podrobienia narzędzie, umożliwiające weryfikację informacji, jakie obecnie znajdują się w papierowej legitymacji.

Dokument elektroniczny – mLegitymacja szkolna ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji tradycyjnej. Za pomocą usługi mLegitymacja szkolna można:

• potwierdzić, że jest się uczniem naszej szkoły,
  • skorzystać z ulg i zwolnień, które przysługują po okazaniu legitymacji.

Wydanie i anulowanie mLegitymacji jest bezpłatne!

mLegitymacja - procedury:

1. Wypełnij i dostarcz do sekretariatu szkoły Wniosek o udostępnienie aplikacji mLegitymacji. "Wniosek i Procedura udostępniania" (Docx, 28 KB)
  2. Na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyślij aktualne zdjęcie biometryczne w formacie JPG lub JPEG o rozmiarze max. 5MB i wymiarach minimum 492x633 pikseli. Informacje o zasadach prawidłowego zdjęcia do dokumentów
  3. Odbierz z sekretariatu szkoły jednorazowy kodu QR oraz hasło umożliwiające dostęp do usługi, dzięki któremu mLegitymacja zostanie uruchomiona na urządzeniu.
  4. Pobierz aplikację mObywatel ze sklepu Google Play, potwierdź zapoznanie się z regulaminem. W usłudze Legitymacja szkolna zeskanuj otrzymany kod QR oraz wpisz kod aktywacyjny mLegitymacji.
  5. Aby anulować mLegitymacje należy wypełnić i dostarczyć wniosek o anulowanie mLegitymacji do sekretariatu. "Wniosek o anulowanie mLegitymacji" (Docx, 18 KB)
  6. mLegitymację można zweryfikować wizualnie ponieważ posiada ona takie zabezpieczenia jak hologram i animowaną flagę. Ponadto w przypadku wątpliwości, można skorzystać z ogólnodostępnej aplikację mWeryfikator, która sprawdzi autentyczność dokumentu, jak również to czy mLegitymacja nie została zastrzeżona w szkole (np. w przypadku zagubienia telefonu).

Pliki do pobrania:

1. "Wniosek o udostępnienie aplikacji mLegitymacji" (Docx, 28 KB)
  2. "Informacje o publicznej aplikacji mobilnej" (PDF, 3,16 MB)
  3. "Instrukcja obsługi mLegitymacji dla uczniów i studentów" (PDF, 1 MB)
  4. "Regulamin usługi mLegitymacja w Aplikacji mObywatel" (PDF, 503 KB)
  5. "Wniosek o anulowanie mLegitymacji" (Docx, 18 KB)
  6. "Zgoda na przetwarzanie danych osobowych" (PDF, 454 KB)