Zespół pedagogów udziela wsparcia i pomocy młodzieży w eliminowaniu napięć, stresu wynikających z niepowodzeń szkolnych oraz w rozwiązywaniu trudności powstających na tle konfliktów rodzinnych i rówieśniczych.

Zapraszamy do życzliwej rozmowy, pomocy w poszukiwaniu rozwiązań sytuacji problemowej.
Zapewniamy dyskrecję, wsparcie i zrozumienie.
Zakres zadań pedagogów szkolnych:

• Współpraca z uczniami, rodzicami, nauczycielami i wychowawcami.
  • Koordynacja udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom i rodzicom.
  • Pomoc w identyfikowaniu indywidualnych potrzeb uczniów związanych z edukacją
    i rozwojem osobistym.
  • Wsparcie uczniów i rodziców w poszukiwaniu przyczyn oraz rozwiązań sytuacji kryzysowych.
  • Prowadzenie zajęć psychoedukacyjnych dla uczniów w odpowiedzi na ich zapotrzebowania.
  • Pomoc w rozwiązywaniu kryzysów i innych trudnych sytuacji w grupie (klasie).
  • Wsparcie wychowawców klas w budowaniu spójności zespołów klasowych, prowadząc zajęcia integrujące grupę.
  • Organizacja i koordynacja spotkań edukacyjnych uczniów z przedstawicielami instytucji i organizacji środowiska lokalnego.
  • Koordynacja udzielania pomocy materialnej uczniom (stypendia).
  • Inicjacja działań profilaktycznych.
  • Organizacja Targów Edukacyjnych i Kongresu Psychologicznego.

Zespół pedagogów:
mgr Agnieszka Czajkowska