20 marca w ramach wycieczki klasowej zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego i obejrzeliśmy w spektakl „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”.

Muzeum Powstania Warszawskiego znajduje się w samym centrum miasta i jest poświęcone historii powstania, które miało miejsce w 1944 roku. Na wycieczce mieliśmy okazję zobaczyć wiele oryginalnych eksponatów, takich jak broń, mundury, dokumenty oraz wiele innych artefaktów, które ilustrowały życie codzienne powstańców i dramatyczne wydarzenia związane z powstaniem.

W trakcie wizyty w muzeum mieliśmy również możliwość uczestniczenia w wielu interaktywnych prezentacjach multimedialnych, które w ciekawy sposób przedstawiały historię powstania. Zwiedzanie muzeum było bardzo pouczające i emocjonujące, dało nam głębsze zrozumienie znaczenia wydarzeń związanych z powstaniem.

Wieczorem udaliśmy się do teatru, aby zobaczyć spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". To klasyczna historia o nauczycielu literatury, który inspiruje swoich uczniów do poszukiwania własnej pasji i życia pełnią wartości, które przekraczają konwencjonalne normy społeczne.

Spektakl opowiada historię grupy uczniów i nauczyciela, którzy razem odkrywają piękno poezji i wartości takie jak wolność i niezależność. Aktorzy, a zwłaszcza występujący w roli Johna Keatinga Wojciech Malajkat, oddali w pełni emocje swoich postaci. Spektakl był bardzo poruszający i wywarł na nas głębokie wrażenie.

Wycieczka ta była nie tylko rozrywką, ale również ważnym doświadczeniem edukacyjnym. Muzeum Powstania Warszawskiego i spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" były inspirujące i dały wiele do myślenia na temat historii, wartości oraz poszukiwania własnej drogi życiowej.

W czerwcu kolejna relacja z podróży –  przed nami Ryga, Tallin i Sztokholm.