W XX Jubileuszowym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018 nasze liceum uplasowało się na I miejscu w woj.podlaskim i na 29.miejscu w Polsce. To ogromny sukces Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. 10 stycznia 2018 r. w Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się gala wręczenia pamiątkowych dyplomów.

Na uroczystości naszą szkołę reprezentowali: Pan Dyrektor Dariusz Bossowski, nauczyciele - p. Magda Łaszczuk, p. Elżbieta Kackieło, p. Robert Kowalczuk, laureaci i finaliści olimpiad - Patrycja Bilmin z kl. IIIe, Weronika Motkowska z kl. IIIa, Karol Jóźwik z kl. IIg, Wojciech Lach z kl.IIIh, Filip Sokołowski z kl. III h, Jacek Jakimiuk z kl. IIIa, Michał Gerasimiuk z kl. IIh , a także Sapieżanka i Sapieha - Oliwia Hankowska z kl. IIa i Kacper Toczydłowski z kl. IIa.